Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қысқы мерзімді жоспар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар. Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып.
Сабақ |
Сабақ өтілетін уақыт: 29.04.2016ж |
Барлық оқушы саны:10 Қатысқаны:10 |
||||
Сабақ тақырыбы |
Туынды тарауына есептер шығару |
|||||
Мақсаты |
Туындыны есептеу ережелері,күрделі, тригонометриялықфункциялардың туындысын, туындының физикалық, геометриялық мағынасы жөнінде алған білімдерін тереңдету; есептер шығаруда тиімді әдістерді пайдаланып, ойлау қабілетін дамыту, теориялықбілімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру. Топтық, жұптық жұмыс арқылы ынтымақтастық орната отырып, өзара әлеуметтік қарым - қатынастың орнауына ықпал ету, адамгершілікке, бір - бірін құрметтеуге тәрбиелеу. |
|||||
Табыстылық критерийлері |
Функцияның туындысын табуды, функцияның графигіне жүргізілген жанама теңдеуін анықтайды. |
|||||
Оқыту нәтижелері |
Тақырыпты меңгере отырып, өздерін бағалайды, сабақ процесіндегі оқушыларының өзара сөйлесуіне, пікір алмасуына жасалған жағдайлар оларды еркін және ерікті түрде ойлауға жетелейді. . Топта жұмыс істей алады, өзара іс -әрекеттің нәтижесінде білімдері дамиды, туындыны есептеу ережелерін есептер шығаруда пайдалана біледі |
|||||
Дереккөздер |
Оқулық, үлестірмелі материалдар, интерактивті тақта. |
|||||
Сабақ барысы |
Уақыты |
Әдіс-тәсілдер |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау(формативті, суммативті) |
|
Ұйымдастыру |
2мин |
Сұрақ-жауап |
Оқушыларды түгелдеу Назарларын сабаққа аудару
|
Оқушылар үйде орындап келген материалдарын іледі немесе компьютерде дайындайды |
Мадақтау, |
|
Үй тапсырмасы “Барлық істің басшысы – білім мен ұғым” /БІЛУ/ /ТҮСІНУ/“Бар нәрсеге білім қолды жеткізер” |
6 мин 2 мин |
Сұрақ –жауап «Өкіл», АКТ (электронды оқулық) Диалогтік оқыту Топтық жұмыс «бірге ойлаймыз» |
1.Мұғалім оқушыларға дайындап келген сұрақтарды орындау үшін уақыт береді. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға нұсқау береді 3. Жаңадан топқа бөледі 4Әр топқа өзара сұрақтар қойдырады(Туындыны есептеу ережелері,күрделі, тригонометриялықфункциялардың туындысын, туындының физикалық, геометриялық мағынасы) 5. «Кестені толтыру» тапсырмасын әр топқа береді |
1. «Туындының өмірде қолданылуы» тақырыбынды үйде дайындап келген жұмыстарын қорғайды (постер, слайд) 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды 3.формулалардың түрлеріне қарай топқа бөлінеді 4. сұрақтарға жауап беріп, талқылайды 5.Топ болып кестедегі формуланың жазылмаған өрнек, таңбаларын толықтырады Орындап отырып, формулаларды еске түсіреді |
Мадақтау , екі жұлдыз бір тілек өзара бағалау, Бір-бірінің жұмыстарын бағалайды, өзара бағалау, |
|
“Білім –теңіз, түбі де, шегі де жоқ” (/ҚОЛДАНУ) Кітаппен жұмыс Үлестірмелі қағаз /ТАЛДАУ/Алғашқы функция Талапкер 2015 тест семантикалық карта |
8 мин 6 мин 3 мин 4мин 5мин |
Топтық жұмыс Өзіндікжұмыс Сергіту АКТ (интерактивті тақта) |
1.Тақтаға есептер шығартады 2.әроқушыға жеке Деңгейлік тапсырмалар «Бұл математикалық термин бе?» 3 Қандай да функцияны формуламен беру 4. талапкер 2015 5.сәйкестендіру |
Оқулықпен жұмыс Бірлесе отырып берілген тапсырманы орындайды, Дұрыс болса шапалақ ұрады Қандай да функцияны формуламен беру Интерактивті тақтаға шығарады |
өзара бағалау, қол соғу , алақан-саусақ Екі жұлдыз,бір тілек Кері байланыс |
|
Қорытынды «Білімді мыңды шығады» ЖИНАҚТАУ/ |
5 мин |
Рефлексия: Не үйрендім? Не білгім келеді? «Артығы қайсы?» Неге? |
Кері байланыс парағын таратады, Интерактивті тақтадан сұрақ. |
Оқушылар өтілген материал бойынша түйінді тұжырымдама жасайды |
өзін-өзі бағалау |
|
Үйге тапсырма |
2 мин |
Сұрақ жауап |
Үй тапсырмасы бойынша сұрақ қою арқылы нұсқау береді. |
1 тапсырманы оқушылар таңдайды |
Кері байланыс |
|
Бағалау |
2 мин |
|
Мұғалім топтық және жұптық жұмыстарды, кейбір оқушыларды жеке бағалайды.Сабақтың мақсатына орай қандай нәтижеге қол жеткенін, өзін өзі бағалайды. |
Функцияның туындысын есептеу ережелерін түсінеді маңызын түсініп, өзінің іс-әрекетін бақылайды. Бағалау критерий бойынша өзін -өзі бағалайды. |
Кері байланыс, қол соғу |
Аты жөні: ________________________________ Тақырыбы:________________________________ |
||
Мен нені білемін? |
Мен нені білдім? |
Мен нені білгім келеді? |
|
|
|
№ |
Жұмыс түрі |
Балл |
1 |
Топтастыру |
1 2 3 4 5 |
2 |
Сұраққа жауап |
1 2 3 4 5 |
3 |
Жаңа сабақ |
1 2 3 4 5 |
4 |
Оқулықпен жұмыс |
1 2 3 4 5 |
5 |
Конверт сұрақ |
1 2 3 4 5 |
6 |
Венн диаграммасы |
1 2 3 4 5 |
7 |
Қорытынды |
1 2 3 4 5 |
|
Орташа баға |
|
1 – қатыспадым
2 – төменгі деңгей
3 – орташа деңгей
4 – қалыпты деңгей
5 – жоғарғы деңгей
Аты жөні: ________________________________ Тақырыбы:________________________________ |
||
Мен нені білемін? |
Мен нені білдім? |
Мен нені білгім келеді? |
|
|
|
№ |
Жұмыс түрі |
Балл |
1 |
Топтастыру |
1 2 3 4 5 |
2 |
Сұраққа жауап |
1 2 3 4 5 |
3 |
Жаңа сабақ |
1 2 3 4 5 |
4 |
Оқулықпен жұмыс |
1 2 3 4 5 |
5 |
Конверт сұрақ |
1 2 3 4 5 |
6 |
Венн диаграммасы |
1 2 3 4 5 |
7 |
Қорытынды |
1 2 3 4 5 |
|
Орташа баға |
|
2 – төменгі деңгей
3 – орташа деңгей
4 – қалыпты деңгей
5 – жоғарғы деңгей
Аты жөні: ________________________________ Тақырыбы:________________________________ |
||
Мен нені білемін? |
Мен нені білдім? |
Мен нені білгім келеді? |
|
|
|
№ |
Жұмыс түрі |
Балл |
1 |
Топтастыру |
1 2 3 4 5 |
2 |
Сұраққа жауап |
1 2 3 4 5 |
3 |
Жаңа сабақ |
1 2 3 4 5 |
4 |
Оқулықпен жұмыс |
1 2 3 4 5 |
5 |
Конверт сұрақ |
1 2 3 4 5 |
6 |
Венн диаграммасы |
1 2 3 4 5 |
7 |
Қорытынды |
1 2 3 4 5 |
|
Орташа баға |
|
2 – төменгі деңгей 5 – жоғарғы деңгей
3 – орташа деңгей
Аты жөні: ________________________________ Тақырыбы:________________________________ |
||
Мен нені білемін? |
Мен нені білдім? |
Мен нені білгім келеді? |
|
|
|
№ |
Жұмыс түрі |
Балл |
1 |
Топтастыру |
1 2 3 4 5 |
2 |
Сұраққа жауап |
1 2 3 4 5 |
3 |
Жаңа сабақ |
1 2 3 4 5 |
4 |
Оқулықпен жұмыс |
1 2 3 4 5 |
5 |
Конверт сұрақ |
1 2 3 4 5 |
6 |
Венн диаграммасы |
1 2 3 4 5 |
7 |
Қорытынды |
1 2 3 4 5 |
|
Орташа баға |
|
1 – қатыспадым
2 – төменгі деңгей
3 – орташа деңгей
4 – қалыпты деңгей
5 – жоғарғы деңгей
Тақырыбы:________________________________ Аты жөні: ________________________________ |
||
Мен нені білемін? |
Мен нені білдім? |
Мен нені білгім келеді? |
|
|
|
Тақырыбы:________________________________ Аты жөні: ________________________________ |
||
Мен нені білемін? |
Мен нені білдім? |
Мен нені білгім келеді? |
|
|
|
Тақырыбы:________________________________ Аты жөні: ________________________________ |
||
Мен нені білемін? |
Мен нені білдім? |
Мен нені білгім келеді? |
|
|
|
Тақырыбы:________________________________ Аты жөні: ________________________________ |
||
Мен нені білемін? |
Мен нені білдім? |
Мен нені білгім келеді? |
|
|
|
-
Функция дегеніміз не?
-
Функцияның берілу тәсілдерін атап көрсет
-
у=x3-4x+5 функциясының анықталу облысын табыңыз
-
f(x)=
-
g(x)=
1.Функцияның анықталу облысы дегеніміз не?
2.Функцияның берілу тәсілдерін атап көрсет
3.у=7x2-15x+20x-18 функциясының анықталу облысын табыңыз
4.f(x)= функциясының анықталу облысын табыңыз
5.g(x)= функциясының анықталу облысын табыңыз
1.Функцияның анықталу облысы дегеніміз не?
2.Функцияның берілу тәсілдерін атап көрсет
3.у=2x3-9x2+20x-18 функциясының анықталу облысын табыңыз
4.f(x)= функциясының анықталу облысын табыңыз
5.g(x)= функциясының анықталу облысын табыңыз
конверт-сұрақ
2-3 сұрақ жазып, конвертке салыңыз (оқу мақсатына қарай). Әрбір оқушыда өзінікі болатындай етіп, бірнеше конверт дайындаңыз. Әрқайсысына екі минут беріңіз: оқушы стикерде атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі оқушыға беріледі, осылай бұл 2-3 сұраққа барлығы жауап бергенше жүре береді. Стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқыңыз (аттарын атамастан); сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды
1. Жұпқа бөлініңіздер.
2. 3 тұжырым жазыңыз, оның біреуі “жалған” болуы керек.
3. Өз тұжырымдарыңызды басқа жұпқа беріңіздер.
4. Екінші жұп тұжырымды оқиды және үш жауаптың қайсысы дұрыс еместігін талқылайды.
Аты-жөні : ___________________________
Қорытынды. 1 минут Бағалау. 3 минут
Мына сұрақтарға жауап бер: Бағалау парағын пайдаланып, оқушы өз жұмысын бағалайды
1 |
Сабақта қалай жұмыс істедім? |
Белсенді Баяу |
2 |
Жұмысыма... |
Қанағаттанамын Қанағаттанбаймын |
3 |
Сабақ уақыты қалай өтті? |
Жылдам Ұзақ |
4 |
Сабақтың соңында мен... |
Шаршадым Шаршамадым |
5 |
Көңіл-күйім қандай? |
Жақсы Нашар |
6 |
Сабақ материалы мен үшін қалай болды? |
Оңай Қиын |
№ |
Жұмыс түрі |
Баға |
1 |
Топ ережесі |
1 2 3 4 5 |
2 |
Тест |
1 2 3 4 5 |
3 |
Жаңа сабақ |
1 2 3 4 5 |
4 |
Семантикалық карта |
1 2 3 4 5 |
5 |
Интерактивті тақтамен жұмыс |
1 2 3 4 5 |
6 |
Жадыны дамыту |
1 2 3 4 5 |
7 |
Рефлексия |
1 2 3 4 5 |
|
Орташа баға |
|
2 – төменгі деңгей
3 – орташа деңгей
4 – қалыпты деңгей
5 – жоғарғы деңгей
Сабақ бойынша сұрақ (ұсыныс): _________________________________________________________
Аты-жөні : ___________________________
Қорытынды. 1 минут Бағалау. 3 минут
Мына сұрақтарға жауап бер: Бағалау парағын пайдаланып, оқушы өз жұмысын бағалайды
1 |
Сабақта қалай жұмыс істедім? |
Белсенді Баяу |
2 |
Жұмысыма... |
Қанағаттанамын Қанағаттанбаймын |
3 |
Сабақ уақыты қалай өтті? |
Жылдам Ұзақ |
4 |
Сабақтың соңында мен... |
Шаршадым Шаршамадым |
5 |
Көңіл-күйім қандай? |
Жақсы Нашар |
6 |
Сабақ материалы мен үшін қалай болды? |
Оңай Қиын |
№ |
Жұмыс түрі |
Баға |
1 |
Топ ережесі |
1 2 3 4 5 |
2 |
Тест |
1 2 3 4 5 |
3 |
Жаңа сабақ |
1 2 3 4 5 |
4 |
Семантикалық карта |
1 2 3 4 5 |
5 |
Интерактивті тақтамен жұмыс |
1 2 3 4 5 |
6 |
Жадыны дамыту |
1 2 3 4 5 |
7 |
Рефлексия |
1 2 3 4 5 |
|
Орташа баға |
|
2 – төменгі деңгей
3 – орташа деңгей
4 – қалыпты деңгей
5 – жоғарғы деңгей
Сабақ бойынша сұрақ (ұсыныс): _________________________________________________________