Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ҚЫСҚЫ ОЙЫН
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
23
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің
2021 жылғы 16 қыркүйектегі № 472 Бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 6 сәуірдегі № 130 бұйрығына 2-қосымша
Үштөбе қаласы, С.И.Морозов атындағы №51ОМГ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Қысқы ойын
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім: |
ТАБИҒАТ ҚҰБЫЛЫСТАРЫ |
||||||
Педагогтің Т:А. Ә : |
Мыржикова А.Б. |
||||||
Күні: |
|
||||||
Сынып:4 |
Қатысушылар саны:17 Ерекше білім беру қажеттілігі бар оқушы-0 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқы ойын |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
|
||||||
Сабақтың мақсаты: (SMART мақсаттары) |
Барлық оқушылар орындай алады: Мұғалімнің жетекші сұрақтары арқылы сөздерді түсінеді, ақпараттың шынайылығы мен нақтылығын анықтайды, берілген тақырыпқа сай сөздерді қолданып, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тірек сөздер арқылы жаңа сөздерді түсінеді, ақпараттың шынайылығы мен нақтылығын анықтайды, берілген тақырыпқа сай сөздерді қолданып, ауызша сөйлемдер құрайды. Кейбір оқушылар орындай алады: Көру барысында сөдердің мағынасынын түсінеді, ақпараттың шынайылығы мен нақтылығын анықтайды, берілген тақырыпқа сай сөздерді қолданып, ауызша сөйлемдер құрайды және өздері құрастырған қысқы ойын жайлы ауызша сипаттайды . Ерекше білім беру қажеттілігі бар оқушы: Мұғалімнің көмегімен ықшамдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, ақпараттың шынайылығы мен нақтылығын анықтайды, берілген тақырыпқа сай сөздерді қолданып, ауызша мәтін құрастыруда талантты оқушылардың көмегіне жүгінеді. |
||||||
Сабақтың барысы: |
|||||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы ( сенім орнату (5 минут)
|
Раппорт
|
-Оқушылар топтарға бірігеді. -Әр топта 5 оқушыдан аспауына байланысты өздері топтарға 6-дан ,7-ден бөлінеді. -Топтағы оқушылар өз араларынан топ басшы сайлайды. -Әр оқушы топтағы рөлдеріне жауапкершілікпен қарайды. 1-топ. Шана 2-топ. Шаңғы 3-топ. Сырғанақ |
-Осы топты неліктен таңдағаныңды түсіндірші.
-Мен күткен жауап осы еді, дегенмен осы қыс туралы ақпаратпен бөлісіңіз.. |
« Шана» тобы «Шаңғы»тобы «Сырғанақ» тобы |
|||
Фонети-калық жаттығулар. «Ыс-ыс-ыс, келді қыс, Ан –ан –ан, соқты боран. Ар-ар – ар, үлпілдек қар, Ты –ты –ты аяз қатты. »әні бойынша төл дыбыстарды айтқызу. (3мин) |
«Ыс-ыс-ыс, келді қыс, Ан –ан –ан, соқты боран. Ар-ар – ар, үлпілдек қар, Ты –ты –ты аяз қатты. төл дыбыстарды анық айтуларын қадағалайды. |
«Ыс-ыс-ыс, келді қыс, Ан –ан –ан, соқты боран. Ар-ар – ар, үлпілдек қар, Ты –ты –ты аяз қатты. » әнінің әуеніне салып, төл дыбыстарды айтады.(Ә,Ө,Ұ,Ү,Ы,І,Қ,Ғ,ң,һ) Дыбыстарды әннің әуенімен айтады.
|
-Әннің әуенін жақсы айта алдыңыздар, дегенмен төл дыбыстарды анық, қатесіз айтуға тырысыңыздар. |
Сабағымызды дыбыстық жаттығудан бастаймыз А4 жазылған төл дыбыстары: Ә,Ө,Ұ,Ү,Ы,І,Қ,Ғ,ң,һ) (Курс) |
|||
Құндылықтар: |
Құндылықтар: Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, және азаматтық жауапкершілікке баулу. Құндылықтарды дарыту сабақтың өн бойында жүріп отырады. |
-Құндылықтарды сабақтың өн бойында естен шығармай отырады. -Топ мүшелері бірлесіп жұмыс жасайды. -Топтық жұмыстарды орындау барысында ынтымақтастықта болады. Бірін-бірі құрметтейді. -Жауапкершіліктерін әрдайым сезінеді. |
|
https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_54b40cd81b137/img_user_file_54b40cd81b137_2.jpg |
|||
Сабақ ортасы Жаңа сөздермен сөз тіркесін, сөйлем құрау. (8мин) |
І. Мәтіналды жұмыс (Тыңдалым). «Кластер толтыру » әдісін жүргізу : А3 қағазына жазылған «Қысқы ойын» мұғалім ұсынады:
|
Презентацияға жазылған сұрақтарға оқушылар жауап береді. Ықтимал жауаптар: 1. Сырғанақ, шана, шаңғы. 2.Сырғанат, шана, шаңғы. 3.Коньки тепкім келеді.
|
ҚБ. Түрлі-түсті фишкалармен бағалау. -Мен күткен жауап осы еді, бірақ жауабыңды нақтылай түскеніңді қалаймын. -Жауабыңызға рақмет. Тағы қандай дәлел келтірер едіңіз. -Кім толықтырады? |
|
|||
Жаңа сөздермен жұмыс. (5мин) |
|
Жаңа сөздермен танысады. Бұрыннан білетін таныс сөздерін айтады. Жаңа сөздермен сөз тіркестерін жасайды.
Бағалау критерийі.
Дескриптор:
|
-Топтар бір-бірінің жобаларын бағалайды. -Әр топ бір-біріне 2 сұрақтан қояды. - Жобаларыңызды жақсы орындадыңыздар, дегенмен өмірге қажеттілігі туралы ойларыңызды толықтыруларыңызды қалаймын. -сөйлемнен құрастыра алдыңыздар, оны жақсы қорғадыңыздар. Келесі де басқа да топ мүшелері өз ойларын ортаға салуға тырысады, деп үміттенемін. Орындалған тапсырма бойынша сұрақтарыңызды қойсаңыздар болады. Топта тапсырма орындаудағы жеке үлесіңіз қандай болды?(ерекше білім беру қабілеті бар оқушы үшін) |
Презентация көрсетілімі. Жаңа сөздер слайд арқылы беріледі. А3 қағаздары, фломастерлер. Презентация арқылы қажетті сөздер беріледі.
Сөздік: Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |