жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қышқылдар. №7 зертханалық тәжірибе «Қышқылдардың қасиеттерін зерттеу» 8-сынып
Қышқылдар. №7 зертханалық тәжірибе «Қышқылдардың қасиеттерін зерттеу» 8-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы 8.4А Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары. Генетикалық байланыс |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім: Мейрам Жанаргуль |
||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қышқылдар. №7 зертханалық тәжірибе «Қышқылдардың қасиеттерін зерттеу» |
||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
8.3.4.8-қышқылдардың жіктелуін, қасиеттерін білу және түсіну, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастыру |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Психологиялық ахуал (2 мин) |
Амандасу «Анти-жалқаулық» әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру |
«Анти-жалқаулық»
|
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру 5 мин |
Socrative.com сайты арқылы тест тапсырмаларын береді |
Телефонды қолданып QR код арқылы тапсырма орындайды |
|
||||||||||||||
|
Тақырыпты ашу 1 мин |
Оқушыларға сөз жазылған қағаз қиындылары беріледі |
Берілген қағаз қиындыларын құрастырып тақырыпты анықтайды |
Топқа бөлу «фонарик әдісі» |
||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 6-7 минут |
Сабақ мақсатымен таныстыру. Оқушылар жаңа тақырып бойынша видео қарайды |
|
|||||||||||||||
|
Тапсырмалар орындау 20 мин |
1-тапсырма (жұптық тапсырма)
А) құрамындағы оттегіне қарай Б) құрамындағы сутегіне қарай
2-тапсырма. (Оқулықпен жұмыс) І топ: қышқылдардың құрылымдық формуласы, химиялық қасиеттері ІІ топ: физикалық қасиеттері және қолданылуы туралы оқып, плакаттарға бейнелеп түсіндіреді
3-тапсырма: Қышқылдарың қасиетін анықтау
Жүмыс барысы: 3 стаканға аз мөлшерде қышқыл құйып шығыңыздар. Бірінші стаканға метилоранж, екінші стаканға фенолфталеиннің 1-2 тамшысын қосыңыздар. Ал үшінші стаканға лакмус қағазын салыңыздар. Не байқадыңыздар? Қорытынды жасаңыздар
Жұмыс барысы: 3 сынауыққа қышқыл құйып аламыз. Бірінші сынауыққа мырыш, екіншіге темір, үшінші сынауыққа мыс саламыз. Не байқадыңыздар? Реакция теңдеуін жазыңыздар? Қай металмен реакция жүрмеді? (Оқушылар тәжірибені орындап, қорытынды жасайды)
|
Жұптық тапсырма «Инсерт» әдісі Бағалау «Бас бармақ» әдісі
|
|||||||||||||||
|
Сабақты бекіту 5 мин |
«Крестики-нолики» ойыны. Әр топтан бір оқушыдан шығады. Мұғалім сұрақ қояды қай топ дұрыс жауап береді сол тақтаға х немесе 0 таңбасын қояды. Осылай бірнеше сұрақтар қойылады. Сұрақтар:
|
|
|||||||||||||||
|
Кері байланыс Үй тапсырмасы 5 минут |
«Тикток» әдісі арқылы Үй тапсырмасы: 157-бет №1,2 |
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















