Бекітілді:
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||
|
Бөлім: |
Заттар және материалдар |
|||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Арғынова Н.А |
|||||||
|
Күні: |
28.11.2025ж |
|||||||
|
Сынып: 6 «в» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ерітінді ортасының түрлері.Табиғи қышқылдар мен сілтілер. |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.3.2.2 тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтау; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтайды ЕББҚ: Тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі; |
|||||||
|
Құндылықты дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу; |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы Оқушылар
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар органикалық және бейорганикалық заттарды анықтайды |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Органикалық және бейорганикалық заттарды анықтайды |
https://learningapps.org/watch?v=p2q33izi324
|
||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 6 мин 8 мин 7 мин 8 мин |
Жаңа сабақ
Суреттегі жемістердің барлығына ортақ белгілерді атаңыздар? Мағынаны тану Бейнеролик: Қышқылдар
Тізімдегі тамақ өнімдерін жіктеңіз Рн
2-Тапсырма :(ЖТ)Жеке тапсырма
(ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ) Мәтінмен жұмыс. Оқушылар адамның денесінде Рн мәндерін анықтайды.
|
Мюнстенберг әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын атайды
Оқушыар бейнероликті ұжым болып талқылайды. Оқушылар тамақ өнімдерін жіктейді. Қышқылдар мен сілтілерді және бейтараптарды анықтайды
Оқушылар мұғалімнің нұсқаулығымен тәжірибе жасайды Рн көрсеткіштерін анықтайды
Оқушылар адам денесіндегі Рн көрсеткіштерін анықтайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Қышқылдарды анықтайды; 2.Сілтілігі басымдарды анықтайды; 3.Бейтараптарды анықтайды;
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Рнтарды анықтайды 2.Қорытынды шығарады Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Адам денесінде Рн көрсеткіштерін анықтайды |
https://youtu.be/yy1azRKlrg0?si=p7maHqGkcErU6rBA
Су, сабын,сірке суы.
https://wordwall.net/resource/102716995
Бұл тапсырмада жасанды интеллект мүмкіншілігін пайдалануға болады.
|
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс Сөйлемді жалғастырыңыз
Үй тапсырмасы Атамұра баспасы 2017 жыл:§23 Алматы кітап баспасы 2019 жыл §21 Мектеп баспасы §23
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қышқыл,сілті,бейтарап орта
Қышқыл,сілті,бейтарап орта
Бекітілді:
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||
|
Бөлім: |
Заттар және материалдар |
|||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Арғынова Н.А |
|||||||
|
Күні: |
28.11.2025ж |
|||||||
|
Сынып: 6 «в» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ерітінді ортасының түрлері.Табиғи қышқылдар мен сілтілер. |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.3.2.2 тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтау; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтайды ЕББҚ: Тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі; |
|||||||
|
Құндылықты дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу; |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы Оқушылар
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар органикалық және бейорганикалық заттарды анықтайды |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Органикалық және бейорганикалық заттарды анықтайды |
https://learningapps.org/watch?v=p2q33izi324
|
||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 6 мин 8 мин 7 мин 8 мин |
Жаңа сабақ
Суреттегі жемістердің барлығына ортақ белгілерді атаңыздар? Мағынаны тану Бейнеролик: Қышқылдар
Тізімдегі тамақ өнімдерін жіктеңіз Рн
2-Тапсырма :(ЖТ)Жеке тапсырма
(ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ) Мәтінмен жұмыс. Оқушылар адамның денесінде Рн мәндерін анықтайды.
|
Мюнстенберг әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын атайды
Оқушыар бейнероликті ұжым болып талқылайды. Оқушылар тамақ өнімдерін жіктейді. Қышқылдар мен сілтілерді және бейтараптарды анықтайды
Оқушылар мұғалімнің нұсқаулығымен тәжірибе жасайды Рн көрсеткіштерін анықтайды
Оқушылар адам денесіндегі Рн көрсеткіштерін анықтайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Қышқылдарды анықтайды; 2.Сілтілігі басымдарды анықтайды; 3.Бейтараптарды анықтайды;
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Рнтарды анықтайды 2.Қорытынды шығарады Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Адам денесінде Рн көрсеткіштерін анықтайды |
https://youtu.be/yy1azRKlrg0?si=p7maHqGkcErU6rBA
Су, сабын,сірке суы.
https://wordwall.net/resource/102716995
Бұл тапсырмада жасанды интеллект мүмкіншілігін пайдалануға болады.
|
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс Сөйлемді жалғастырыңыз
Үй тапсырмасы Атамұра баспасы 2017 жыл:§23 Алматы кітап баспасы 2019 жыл §21 Мектеп баспасы §23
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||
шағым қалдыра аласыз
















