Тақырып бойынша 12 материал табылды

Қыстырма сөздер 12-15 жаттығулар

Материал туралы қысқаша түсінік
Қыстырма сөздер 12-15 жаттығулар арналған сабақ жоспарлары
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

«Жақсыдан үйренемін, жаманнан жиренемін»

Педагогтің аты-жөні:


Күні:

08.10.2024

Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

22 сабақ. Қыстырма сөздер 12-15 жаттығулар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру;

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру;

3.4.1.1* э,ф,в,ц әріптері бар сөздерді сауатты жазу

Сабақтың мақсаты:

-тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілейді, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді

-мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді

э,ф,в,ц әріптері бар сөздерді сауатты жазады

Құндылықтар және оның мақсаты:

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут

















Өткенді пысықтау

5 минут



















Сабақ

тың ортасы

25 минут























Сергіту сәті

2 минут







































Сабақты қорыту

5минут





















Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды жақсарту

Армысың, асыл күн

Армысың, асыл жыр

Армысың, көк аспан

Армысың, жан досым

Жылуыма жылу қос

Міне менің қолым!


Өткенді пысықтау.

Үй тапсырмасы

Қыстырма сөздерді жаттап кел. Ережені жатта



Жаңа тақырып

12-жаттығу.

Өлеңді мұқият тыңда.

«Жақсы мен жаман» өлеңі

Өлең не туралы?



Өлең мазмұнын өз сөзіңмен айтып бер.

Топтық жұмыс

Жақсы мен жаман қылықтар туралы топта талқыла.

Талқылау барысында қыстырма сөздерді пайдалан.

Үлгі: Меніңше, үлкендерді сыйлау – жақсы қасиет.



Өлең мазмұнын ашатын мақал тауып айт.

Жақсы- суы тәтті көлмен тең,

Жаман- желі қатты шөлмен тең.



13- жаттығу Мақалды жатқа жаз.

Жақсы сөз сүйіндіреді,

Жаман сөз күйіндіреді.

Мақалдың мағынасын түсіндір



14- жаттығу. Сөйлемдерге тиісті тыныс белгіні қойып, көшіріп жаз. 1. Ол, шынында да, жақсы бала. 2. Рас, ол өте көп біледі. 3. Бұл тапсырманы орындамағансың-ау, сірә.

Қандай тыныс белгісін қойдың? Неліктен? Ойыңды дәлелдеуді үйрен:

Бұл – қыстырма сөз, өйткені олар сөзге мағына үстеп тұр.

15-жаттығу

«Жағдаят» әдісі

Бауыржан түскі үзілісте асханаға барды. Адам көп екен. Кезекте тұрғандардың арасына кимелеп кіріп кетті. Кезекте тұрғандар реніш білдіріп, Бауыржанға жаратпаған кейіп танытты. Бірақ Бауыржан түк естімегендей тұра берді. Бауыржанның орнында сен болсаң, не істер едің?

Жауап үлгісі:

Кезекте тұрып, кезегім келгенін күтер едім. Өйткені асханада барлығы тәртіппен, кезекпен астарын алады



Үй тапсырмасы

Өз бетіңше қыстырма сөздерді қосып бес сөйлем құрап кел





Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады









Үй тапсырмасын тексертеді















Тапсырмалар

ды орындайды







Жеке, топтық жұмыстар жасайды











Дәптермен жұмыс жасайды









Жаттығу жасайды



















Дәптермен жұмыс жасайды













Тапсырмалар

ды орындайды











Үй тапсырмасын алады















Кері байланыс береді


















Мақтап, мадақтап отыру





Дескриптор:

Қыстырма сөздер туралы ережені жаттайды-1б

Қыстырма сөздерді қолдана алады-1б









Тамаша!













Дескриптор:

Өлеңді мұқият тыңдап,сұраққа жауап береді-1б

Жақсы мен жаман қылықтар туралы топта талқылайды-1б





Кереметсіңдер!





Дескриптор:

Мақалды жатқа жазады-1б

Мақал мағынасын түсінеді-1б









Дескриптор:

Сөйлемдерге тиісті тыныс белгіні қойып, көшіріп жазады-1б

Өз ойларын дәлелдей алады-1б









Дескриптор:

Берілген жағдаяттан шығу жолын қарастырады-1б

Сөйлеу барысында қыстырма сөздерді қолданады-1б



















«WhatsApp» әдісі









Суреттер











Суреттер







Ереже жазылған плакат

















Оқу құралдары













Оқулық

















Жұмыс дәптері















Қимылдар















Суреттер



























Оқулық











Кері байланыс тақтасы



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.10.2024
188
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12