ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Көркем еңбек |
Молда Мұса атындағы жалпы білім беретін мектебі |
|||||
|
Күн: |
Мұғалімнің аты-жөні: Тубелбаева Индира |
|||||
|
Сынып: |
6 «а» |
|
||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау (авторлық қуыршақ , дамытатын ойыншықтар |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.5.1 Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
1.Салемдесу. 2.Оқушыларға жағымды орта қалыптастыру. Топқа бөлу. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша білім алушыларды топқа біріктіру . 1-топ –Авторлық қуыршақ 2-топ –Дамытатын ойыншықтар Үй тапсырмасын сұрау: « Миға шабул» әдісі
Дескриптор:
.« Демонстрациялау» әдісі Суреттерді көрсету арқылы білім алушы жаңа сабақтың тақырыбын ашу және сабақ мақсатын айқындау. , «Джигсо әдісі» Жұптық жұмыс Оқушылар қызықты деректер, тарихы және дәстүрлі халықтың үлгідегі қуыршақтары туралы топпен қорғап шығады. Дескриптор:
|
Оқушылар амандасады. Суреттерді талдау арқылы топқа бөлінеді. Тоқыма қуыршақтар көбнесе жіптер мен маталардан, қаңқасымен не қаңқасыз жасалады. Мүсіндік тоқыма техникасымен жасалған қуыршақ кең таралған. Бұл техникамен ойыншықтың бет келбетін әдемі етіп, шынайы адамға толық ұқсатып жасауға болады. Дамытатын тоқыма ойыншықтар (текше, панно, кітапша, кілемше, сағат, киім жиынтығы бар қуыршақ және т.б түрінде) ойын сюжеті негізінде әртүрлі фактурада жасалып, ұстағанда қолға батпайтын заттармен толтырылады. Оларды жасауда бау, таспа, түймелер пайдаланады. Ойлау арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді.
|
(ҚБ) « Бас бармақ» әдісімен бағалау ҚБ Жұптық бағалау Оқушылар бір-бірін «Смайлик арқылы бағалайды» ҚБ:Жұптық бағалау
|
АКТ, жүрекшелер Оқулықтағы түсініктемелер мен суреттер Қима қағаздар |
||
|
Ортасы |
«Құпия зат» әдісі Тоқыма қуыршақтың түрлерінің атын табу
Дескриптор:
Шығармашылық жеке жұмыс «Шұлықтан қуыршақ жасау» |
Оқушылар тоқыма қуыршақтың атын табады. Оқушылар бинго арқылы сұрақтарға жауап береді Оқушылар берілген кесте бойынша сұрақтардың жауаптарын орнына дұрыс қою арқылы өз білімдерін тексереді Жеке жұмыс |
ҚБ: «Жұдырықтан бес саусаққа дейін» Жұдырық – егер тапсырмада көп қателер жіберілсе; Үш саусақ – егер тапсырма жақсы деңгейде орындалса; Бес саусақ – егер тапсырма өте жақсы деңгейде орындалса. Смайлик арқылы бағалау |
Оқулық Тоқыма жіп |
||
|
Аяқталуы |
Рефлексия: « Ұстазға хат» әдісі Оқушылар стикерге бүгінгі сабақты тттүсінгені, түсінбегені туралы ұұұстазға хаттт жазззыыып қалдырады.
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсінгенін, білгендерін айтады. |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру |
Рефлексия парағы . Стикерлер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қуыршақ жасау
Қуыршақ жасау
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Көркем еңбек |
Молда Мұса атындағы жалпы білім беретін мектебі |
|||||
|
Күн: |
Мұғалімнің аты-жөні: Тубелбаева Индира |
|||||
|
Сынып: |
6 «а» |
|
||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау (авторлық қуыршақ , дамытатын ойыншықтар |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.5.1 Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
1.Салемдесу. 2.Оқушыларға жағымды орта қалыптастыру. Топқа бөлу. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша білім алушыларды топқа біріктіру . 1-топ –Авторлық қуыршақ 2-топ –Дамытатын ойыншықтар Үй тапсырмасын сұрау: « Миға шабул» әдісі
Дескриптор:
.« Демонстрациялау» әдісі Суреттерді көрсету арқылы білім алушы жаңа сабақтың тақырыбын ашу және сабақ мақсатын айқындау. , «Джигсо әдісі» Жұптық жұмыс Оқушылар қызықты деректер, тарихы және дәстүрлі халықтың үлгідегі қуыршақтары туралы топпен қорғап шығады. Дескриптор:
|
Оқушылар амандасады. Суреттерді талдау арқылы топқа бөлінеді. Тоқыма қуыршақтар көбнесе жіптер мен маталардан, қаңқасымен не қаңқасыз жасалады. Мүсіндік тоқыма техникасымен жасалған қуыршақ кең таралған. Бұл техникамен ойыншықтың бет келбетін әдемі етіп, шынайы адамға толық ұқсатып жасауға болады. Дамытатын тоқыма ойыншықтар (текше, панно, кітапша, кілемше, сағат, киім жиынтығы бар қуыршақ және т.б түрінде) ойын сюжеті негізінде әртүрлі фактурада жасалып, ұстағанда қолға батпайтын заттармен толтырылады. Оларды жасауда бау, таспа, түймелер пайдаланады. Ойлау арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді.
|
(ҚБ) « Бас бармақ» әдісімен бағалау ҚБ Жұптық бағалау Оқушылар бір-бірін «Смайлик арқылы бағалайды» ҚБ:Жұптық бағалау
|
АКТ, жүрекшелер Оқулықтағы түсініктемелер мен суреттер Қима қағаздар |
||
|
Ортасы |
«Құпия зат» әдісі Тоқыма қуыршақтың түрлерінің атын табу
Дескриптор:
Шығармашылық жеке жұмыс «Шұлықтан қуыршақ жасау» |
Оқушылар тоқыма қуыршақтың атын табады. Оқушылар бинго арқылы сұрақтарға жауап береді Оқушылар берілген кесте бойынша сұрақтардың жауаптарын орнына дұрыс қою арқылы өз білімдерін тексереді Жеке жұмыс |
ҚБ: «Жұдырықтан бес саусаққа дейін» Жұдырық – егер тапсырмада көп қателер жіберілсе; Үш саусақ – егер тапсырма жақсы деңгейде орындалса; Бес саусақ – егер тапсырма өте жақсы деңгейде орындалса. Смайлик арқылы бағалау |
Оқулық Тоқыма жіп |
||
|
Аяқталуы |
Рефлексия: « Ұстазға хат» әдісі Оқушылар стикерге бүгінгі сабақты тттүсінгені, түсінбегені туралы ұұұстазға хаттт жазззыыып қалдырады.
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсінгенін, білгендерін айтады. |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру |
Рефлексия парағы . Стикерлер |
||
шағым қалдыра аласыз















