Материалдар / Қыз Жібек 7-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қыз Жібек 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас мамандарға .ашық сабақ өтуге пайдалануға болады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Желтоқсан 2020
519
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:


Мектеп: 203 орта мектеп


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:А.Жуматаева

СЫНЫП: 7

Қатысқандар :


Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

«Қыз Жібек» жыры

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7Т/Ж 1 Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау.

7 А/И 1 Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстырады.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Жырдың мазмұнын түсінеді, оқиға желісін баяндайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Жырдың тақырыбы мен идеясын анықтайды, кейіпкерге мінездеме бере алады.

Кейбір оқушылар:

Жырды композициялық құрылысына талдайды.

Тақырыпқа сай өз көзқарасын тың ойлармен жеткізеді.

Бағалау критерийі

  1. Жырдың сюжеттік желісіне талдау жасайды.

  2. Жырдағы кейіпкерлердің бейнесін аша алады.

  3. Кейіпкер іс – әрекетіне өз көзқарасын білдіреді.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Оқушылар шығарманы оқып, сюжеттік желісін баяндайды.

Тақырыпқа сай тапсырманы орындайды.


Негізгі сөздер мен тіркестер:

Оба, қалың, падиша, әулие, ғаріп, кірекеш, датқа, шытырма көйлек, пәуеске, сегіз бейіш, хорлар, дүрі- гауһар, милләт, пәруана, мәжет тілеп.


Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Жырдағы аңызға ... тарихи оқиға арқау болған. Төлегеннің уәдеге беріктігін, Жібектің адалдығын, қазіргі қазақ жастарынан көре аламыз ба?

Себебі....

Неліктен?

  1. Лиро – эпостық жырлардың эпостық жырлардан айырмашылығы неде?

  2. Лиро – эпостық жырларға жататын қандай жырларды білесің?

Құндылықтарға баулу

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, жауапкершілік, айналадағыларға құрмет көрсету, қарым –қатынас жасау қабілеті.

Пән. байланыс

Қазақстан тарихы, география, бейнелеу өнері, музыка


Алдыңғы оқу


Жыр туралы түсінігі бар. Жырды кинофильмнен көрген.

Сабақ барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар



Сабақтың басы

8 мин


1мин



2 мин












5 мин





Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, күндеріне сәттілік тілеу.



Ой қозғау






«Тұлғаны тану» әдісі

1. Сұлулықтың символы атанған қазақ қызы кім?

2. Қазақ киносының атасы кім?

3. «Өмірдің мәні де, сәні де – махаббат» деген ұстаныммен өмір сүрген жыр кейіпкері кім?

Сұраққа жауап беру арқылы жаңа тақырыпты ашамын. Қағаз қиындыларында жазылған жыр кейіпкерлері арқылы ( «Қыз Жібек» ауылы, «Төлеген » ауылы, «Бекежан» ауылы)

сынып оқушыларын топтастырамын. Жаңа тақырыптың оқу мақсатымен таныстырамын.









Иллюстрация






Жыр кейіпкелерінің суреті берілген қиындылар

Сабақтың ортасы

32 мин





















































8 мин.















2 мин.



3 мин.











2 мин.








2 мин.













1 мин.

АКТ мүмкіндігін пайдалану арқылы



Тапсырма №7

Топтық жұмыс «Оқы, ойлан, талда» әдісі

Жыр бөлімінің атауы

Осы бөлімдегі

оқиғаның қысқаша мазмұны

Жыр оқиғасына байланысты менің пікірім




Осы кесте бойынша әр топ берілген тапсырманы орындайды

1 –топ Төлегеннің жар іздеуге аттануы

2- топ Төлеген мен Жібектің кездесуі

3 – топ Төлегеннің өлімі, Жібектің Сансызбайға қосылуы

Дескриптор: Жырды мазмұны бойынша әңгімелейді

Жыр оқиғасына өз пікірін білдіре алады.


КБ: Екі жұлдыз, бір ұсыныс


Тапсырма №2

ТЖ 1 –топ Зерттеу кестесі


Тақырыбы

Идеясы

Кейіп-

керлері

Жырдағы әдет –ғұрып салттар

Жер –су аттары









2-топ Жырды композициялық құрылысына талдау

  1. Басталуы

  2. Байланысуы

  3. Дамуы

  4. Шиеленісуі

  5. Шарықтау шегі

  6. Шешімі



3- топ «Фишбоун» әдісі «Қыз Жібек» жыры

Прямая со стрелкой 6 Прямая соединительная линия 7 Прямая соединительная линия 8

Прямая со стрелкой 1 Прямая со стрелкой 4 Прямая соединительная линия 2 Прямая соединительная линия 6 Прямая со стрелкой 7

Прямая со стрелкой 10

Прямая со стрелкой 5 Прямая соединительная линия 1 Прямая соединительная линия 3 Прямая соединительная линия 4 Прямая соединительная линия 5




«Қыз Жібек» көркем фильмі

Дескриптор

Жырды сюжеттік желісіне талдай алады.

Тақырыбы мен идеясын ажыратады.

Жырдың екі түрлі нұсқасын түсіне біледі.

КБ 3 – 2 – 1 3- маңызды, 2 – қызықты, 1 – ұсынысым


АКТ




7- сынып оқулығы


Алматы «Атамұра» баспасы қулығы
рташа,і азылғаншағын эссе жазады.













Оқушылар берілген кестені толтырады








Жұмыс дәптері




578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!