|
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:1В Мектеп: №19 М.Мәметова атындағы ЖОМ Күні:16.03.2018 Мұғалімнің аты-жөні:Байтемиров Тимур Талғатұлы Сынып: 7 Қатысқандар: қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қыздыру үдерісі. №5 зертханалық тәжірибе «Судың қайнау үдерісін зерттеу» |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.1.1.6 -судың қайнау үдерісін зерделеу, қыздыру қисығын салу және оны талдау, бөлшектердің кинетикалық теориясын пайдалана отырып, өз бақылауларын түсіндіру |
|
Ойлау деңгейі: |
Қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар білу керек:Оқушылар заттардың физикалық құбылыстарға ұшырайтынын біледі Басым көпшілігі білу керек:Судың қайнау үдерісін зерттейді. Кейбір оқушылар білу керек:Қыздыру қисығын салып, оны талдайды |
|
Бағалау критерийі |
Оқушылар заттардың физикалық құбылыстарға ұшырауын, суыну және қайнау ұғымдарын біледі.Заттардың құрылысын бөлшектер теориясы тұрғысынан түсіндіреді. Қыздыру қисығын салып, оны талдайды, өз бақылауларын қорытындылайды. |
|
Тілдік мақсаттары |
Агрегаттық күйлері, балқу,кристалдану, булану, конденсация, сублимация, десублимация |
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу.Басты міндетіміз-өндірісті ғылым және біліммен байланыстыру, инновациялық-индустриялық кластерді дамыту |
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, физика,география,геометрия |
|
Алдыңғы білім |
7.1.1.5 -салқындау үдерісін зерделеу, салқындау қисығын салу және оны талдау, бөлшектердің кинетикалық теориясына сай, өз бақылауларын түсіндіру |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 3мин
Үй тапсырмасын сұрау 7 мин Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 20 мин |
Мұғалім оқушылармен амандасады. Оқушыларды стикерлердің түсі арқылы 4-топқа бөлу. Сабақтың тақырыбы бойынша оның мақсаттарын анықтау, бағалау критерийлерімен таныстыру. Қызығушылықты ояту мақсатында мынадай сұрақтар беріледі:
|
Стикерлер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бүгінгі тақырыбымыз: Қыздыру үдерісі.№5 зертханалық тәжірибе «Судың қайнау үдерісін зерттеу» «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі Оқулықпен жұмыс. Берілген мәтінді оқу топтарға бөлініп беріледі. 1-топ:Қатты зат 2-топ: Сұйық зат 3-топ: Газ тәрізді зат 4-топ:Заттар күйінің өзгеруі Берілген тапсырманы әр оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып,жұп болып пікірлерімен бөліседі; кейін бүкіл топ болып талқылайды. «Бағдаршам» арқылы бағалау Оқушылар толықтай түсінсе, жасыл түсті;аздаптүсінсе, сары түсті; түсінбесе қызыл түсті көрсетеді.
№5 зертханалық тәжірибені жүргізу «Судың қайнау үдерісін зерттеу»Оқулық, 38-бет Кестемен жұмыс
Кестеге қарап уақыттың температураға тәуелділігінің қисық сызығын сыз
«Басбармақ» тәсілімен бағалау |
Химия кабинетінде қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау оқулық, кестелер, сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин
Кері байланыс 5мин |
Сөздік терминдермен жұмыс: Балқу- Кристалдану- Булану- Конденсация- Десублициялану- «3:2:1» әдісі Сабақта сен үшін маңызды болған үш жағдай Сабақта қызықты болған екі жағдай Сабаққа бір ұсыныс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасысақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ақпаратпен жұмыс істеу дағдыларын дамыту үшін «Ойлан- жұптас -бөліс»тәсілін қолдану арқылы оқушыларды проблемалық жағдайдан шығуды үйренеді. Мәтіннен негізгі ойды және деректерді іздеу,оны талдау, логикалық ойлау дағдыларын дамытуды,спиральділік білім беру қағидаты бойынша қарапайым идеяның күрделі идеяға ауысуын ,яғни алдыңғы білімді кейінгі біліммен толықтырып, байланыстыру көзделді. |
Критериалды бағалау кезінде бағалау критерийлеріне сәйкес тапсырмаға жасалған дескрипторлары арқылы бағалау.Қалыптастырушы бағалау сабақтың өн бойында жүргізіледі.Қалыптастырушы бағалауда басбармақ, бағдаршам әдісі арқылы өзін-өзі бағалау, топтық бағалау жүреді. |
Оқушылар қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау |
Сыныпта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қыздыру үдерісі. №5 зертханалық тәжірибе «Судың қайнау үдерісін зерттеу»
Қыздыру үдерісі. №5 зертханалық тәжірибе «Судың қайнау үдерісін зерттеу»
|
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:1В Мектеп: №19 М.Мәметова атындағы ЖОМ Күні:16.03.2018 Мұғалімнің аты-жөні:Байтемиров Тимур Талғатұлы Сынып: 7 Қатысқандар: қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қыздыру үдерісі. №5 зертханалық тәжірибе «Судың қайнау үдерісін зерттеу» |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.1.1.6 -судың қайнау үдерісін зерделеу, қыздыру қисығын салу және оны талдау, бөлшектердің кинетикалық теориясын пайдалана отырып, өз бақылауларын түсіндіру |
|
Ойлау деңгейі: |
Қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар білу керек:Оқушылар заттардың физикалық құбылыстарға ұшырайтынын біледі Басым көпшілігі білу керек:Судың қайнау үдерісін зерттейді. Кейбір оқушылар білу керек:Қыздыру қисығын салып, оны талдайды |
|
Бағалау критерийі |
Оқушылар заттардың физикалық құбылыстарға ұшырауын, суыну және қайнау ұғымдарын біледі.Заттардың құрылысын бөлшектер теориясы тұрғысынан түсіндіреді. Қыздыру қисығын салып, оны талдайды, өз бақылауларын қорытындылайды. |
|
Тілдік мақсаттары |
Агрегаттық күйлері, балқу,кристалдану, булану, конденсация, сублимация, десублимация |
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу.Басты міндетіміз-өндірісті ғылым және біліммен байланыстыру, инновациялық-индустриялық кластерді дамыту |
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, физика,география,геометрия |
|
Алдыңғы білім |
7.1.1.5 -салқындау үдерісін зерделеу, салқындау қисығын салу және оны талдау, бөлшектердің кинетикалық теориясына сай, өз бақылауларын түсіндіру |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 3мин
Үй тапсырмасын сұрау 7 мин Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 20 мин |
Мұғалім оқушылармен амандасады. Оқушыларды стикерлердің түсі арқылы 4-топқа бөлу. Сабақтың тақырыбы бойынша оның мақсаттарын анықтау, бағалау критерийлерімен таныстыру. Қызығушылықты ояту мақсатында мынадай сұрақтар беріледі:
|
Стикерлер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бүгінгі тақырыбымыз: Қыздыру үдерісі.№5 зертханалық тәжірибе «Судың қайнау үдерісін зерттеу» «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі Оқулықпен жұмыс. Берілген мәтінді оқу топтарға бөлініп беріледі. 1-топ:Қатты зат 2-топ: Сұйық зат 3-топ: Газ тәрізді зат 4-топ:Заттар күйінің өзгеруі Берілген тапсырманы әр оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып,жұп болып пікірлерімен бөліседі; кейін бүкіл топ болып талқылайды. «Бағдаршам» арқылы бағалау Оқушылар толықтай түсінсе, жасыл түсті;аздаптүсінсе, сары түсті; түсінбесе қызыл түсті көрсетеді.
№5 зертханалық тәжірибені жүргізу «Судың қайнау үдерісін зерттеу»Оқулық, 38-бет Кестемен жұмыс
Кестеге қарап уақыттың температураға тәуелділігінің қисық сызығын сыз
«Басбармақ» тәсілімен бағалау |
Химия кабинетінде қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау оқулық, кестелер, сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин
Кері байланыс 5мин |
Сөздік терминдермен жұмыс: Балқу- Кристалдану- Булану- Конденсация- Десублициялану- «3:2:1» әдісі Сабақта сен үшін маңызды болған үш жағдай Сабақта қызықты болған екі жағдай Сабаққа бір ұсыныс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасысақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ақпаратпен жұмыс істеу дағдыларын дамыту үшін «Ойлан- жұптас -бөліс»тәсілін қолдану арқылы оқушыларды проблемалық жағдайдан шығуды үйренеді. Мәтіннен негізгі ойды және деректерді іздеу,оны талдау, логикалық ойлау дағдыларын дамытуды,спиральділік білім беру қағидаты бойынша қарапайым идеяның күрделі идеяға ауысуын ,яғни алдыңғы білімді кейінгі біліммен толықтырып, байланыстыру көзделді. |
Критериалды бағалау кезінде бағалау критерийлеріне сәйкес тапсырмаға жасалған дескрипторлары арқылы бағалау.Қалыптастырушы бағалау сабақтың өн бойында жүргізіледі.Қалыптастырушы бағалауда басбармақ, бағдаршам әдісі арқылы өзін-өзі бағалау, топтық бағалау жүреді. |
Оқушылар қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау |
Сыныпта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













