|
Сабақ: 3 Күні: 16.10 Сынып: 5 |
Мектеп: №16 ЖОББМ КММ
Мұғалімнің аты-жөні:Темиржанова А.Н.
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім атауы |
Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қызғалдақты сақтайық! |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.Т1. Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау О5. Қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу. Ж4.Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Алдыңғы өтілген тақырыптар бойынша өтілген сөздер арқылы тақырыпты болжайды Қосымша ақпарат көзлдерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді алады Тақырып бойынша постер жасайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дескрипторлар |
Дескриптор гүлдердің атауын атайды - Сөздерді суретпени сейкестендіреді. -Орыс тілінде баламасын айтады. -Гүл атауларын пайдаланып,сөйлем құрады. Дескриптор -Мәтінді оқиды -Мәтінге ат қояды -Мәтіндегі түсінгенің айтады. Сергіту сәтіне «Қызыл гүлім» биге қатысады. - Қызғалдақ сөзіне диаграмма құрады. -Сөздерді тіркестіреді,оларды қатыстырып,сөйлем құрап жазады. - Мәтіннен тіркесті сөздерді тауып жазады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: Гүлдердің түрлері, қызғалдақ,түймедақ,бәйшешек, раушан,т.б Оқытудың тілдік мақсаты: Грамматикалық нормаларға сай жазба жұмысын сауатты ұйымдастыра алады, құрылымдалған ой жүйесін нақты жеткізеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Табиғатты қорғау, туған жеріне.Отанға деген сүйіспеншіліктерін арттыру, бірін-бірі бағалау арқылы сыни ойлау қабілеттерінің қалыптасып дамуына мүмкіндік жасау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
биология |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Компьютерден |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалім әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут 5 минут Сабақ тың ортасы Сабақтың соңы
|
«Қызғалдақ» әні ақырын қосылып тұрады.Оқушылардың көңіл күйлерін сұрап ортаға шақырып,Оқушыларды үш топқа бөлемін. 1-топ Қызғалдақ 2-топ түймедақ 1-тапсырма Сөздерді суретпени сейкестендір.Орыс тілінде баламасын айт.Гүл атауларын пайдаланып,сөйлем құра
4-тапсырма оқылым. Мәтінді оқы.Ат қой.Түсіңгеніңді айт.
Сергіту сәті «Қызыл гүлім» биі.
3-тапсырма Қызғалдақ сөзіне диаграмма құру.
5-тапсырма.Сөздерді тіркестір,оларды қатыстырып,сөйлем құрап жаз.
6-тапсырма. Мәтіннен тіркесті сөздерді тауып жаз. |
Дескриптор гүлдердің атауын атайды
дескриптор - Сөздерді суретпени сейкестендіреді. -Орыс тілінде баламасын айтады. -Гүл атауларын пайдаланып,сөйлем құрады. Дескриптор -Мәтінді оқиды -Мәтінге ат қояды -Мәтіндегі түсінгенің айтады. Сергіту сәтіне «Қызыл гүлім» биге қатысады.
Дескриптор - Қызғалдақ сөзіне диаграмма құрады.
Дискриптор -Сөздерді тіркестіреді,оларды қатыстырып,сөйлем құрап жазады.
Дескриптор. - Мәтіннен тіркесті сөздерді тауып жазады.
|
гүлддердің суреттері,ән
Оқылым мәтіндері/оқулықтан/
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар: Қабілеті орта оқушылар: Қабілеті төмен оқушылар: |
Қызғалдақ туралы ,бүгінгі өткен тақырыбы туралы досына хат жазды. Өтілген тақырып бойынша сөйлемдер жазды Тақырып бойынша сөз тіркестерін құрастырды. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрысжүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ мақсаты дұрыс қойылған
Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді.
Сабақта саралау жүргізілді. С деңгейіндегі оқушыларға жеңілдетілген тапсырмалар берілді және жоғары деңгейдегі оқушылар көмектесіп отырды.Ынталандырылып,мадақтап отырды. Сабақ жоспарынан ауытқу болған жоқ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ:
3
Күні:
16.10
Сынып:
5
Мектеп: №16 ЖОББМ
КММ
Мұғалімнің
аты-жөні:Темиржанова
А.Н.
Қатысқан оқушылар
саны:
Қатыспағандар:
Бөлім
атауы
Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер
әлемі
Сабақтың
тақырыбы Қызғалдақты
сақтайық! Осы
сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
5.Т1. Тақырыпты тірек сөздер
арқылы болжау О5. Қосымша ақпарат көздерінен
тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала
білу. Ж4.Мәліметтерді жинақтай
отырып, тақырып бойынша постер
жасау
Сабақтың
мақсаттары Алдыңғы өтілген тақырыптар
бойынша өтілген сөздер арқылы тақырыпты
болжайды Қосымша ақпарат көзлдерінен
тақырыпқа байланысты мәліметтерді алады Тақырып бойынша постер
жасайды
Дескрипторлар Дескриптор гүлдердің атауын
атайды - Сөздерді суретпени
сейкестендіреді. -Орыс тілінде баламасын
айтады. -Гүл атауларын
пайдаланып,сөйлем құрады. Дескриптор -Мәтінді
оқиды -Мәтінге ат
қояды -Мәтіндегі түсінгенің
айтады. Сергіту сәтіне «Қызыл гүлім»
биге қатысады. - Қызғалдақ сөзіне диаграмма
құрады. -Сөздерді тіркестіреді,оларды
қатыстырып,сөйлем құрап жазады. - Мәтіннен тіркесті сөздерді
тауып жазады.
Тілдік мақсаттар
Пәндік лексика және
терминология: Гүлдердің түрлері,
қызғалдақ,түймедақ,бәйшешек, раушан,т.б Оқытудың тілдік
мақсаты: Грамматикалық
нормаларға сай жазба жұмысын сауатты ұйымдастыра алады,
құрылымдалған ой жүйесін нақты жеткізеді.
Құндылықтарды
дарыту Табиғатты қорғау, туған
жеріне.Отанға деген сүйіспеншіліктерін арттыру, бірін-бірі бағалау
арқылы сыни ойлау қабілеттерінің қалыптасып дамуына мүмкіндік
жасау.
Пәнаралық
байланыстар биология
АКТ қолдану
дағдылары Компьютерден Жоспар Сабақтың
жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекеттер Ресурстар Мұғалім
әрекеті Оқушының
әрекеті Сабақтың
басы 5
минут 5
минут Сабақ тың
ортасы Сабақтың
соңы
«Қызғалдақ» әні ақырын қосылып
тұрады.Оқушылардың көңіл күйлерін сұрап ортаға шақырып,Оқушыларды
үш топқа бөлемін. 1-топ
Қызғалдақ 2-топ
түймедақ 1-тапсырма Сөздерді суретпени
сейкестендір.Орыс тілінде баламасын айт.Гүл атауларын
пайдаланып,сөйлем құра 4-тапсырма
оқылым. Мәтінді оқы.Ат
қой.Түсіңгеніңді айт. Сергіту сәті «Қызыл гүлім»
биі. 3-тапсырма Қызғалдақ сөзіне
диаграмма құру. 5-тапсырма.Сөздерді
тіркестір,оларды қатыстырып,сөйлем құрап
жаз. 6-тапсырма. Мәтіннен тіркесті сөздерді
тауып жаз.
Дескриптор гүлдердің атауын
атайды дескриптор - Сөздерді суретпени
сейкестендіреді. -Орыс тілінде баламасын
айтады. -Гүл атауларын
пайдаланып,сөйлем құрады. Дескриптор -Мәтінді
оқиды -Мәтінге ат
қояды -Мәтіндегі түсінгенің
айтады. Сергіту сәтіне «Қызыл гүлім»
биге қатысады. Дескриптор - Қызғалдақ сөзіне диаграмма
құрады. Дискриптор -Сөздерді
тіркестіреді,оларды қатыстырып,сөйлем құрап
жазады. Дескриптор. - Мәтіннен тіркесті сөздерді
тауып жазады.
гүлддердің
суреттері,ән
Оқылым
мәтіндері/оқулықтан/
Саралау–оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау –
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы Қабілеті жоғары
оқушылар: Қабілеті орта
оқушылар: Қабілеті төмен
оқушылар: Қызғалдақ туралы ,бүгінгі
өткен тақырыбы туралы досына хат жазды. Өтілген тақырып бойынша
сөйлемдер жазды Тақырып бойынша сөз
тіркестерін құрастырды. Сабақ бойынша
рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ
қолжеткіздіме? Жеткізбесе,
неліктен? Сабақта саралау
дұрысжүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақ мақсаты дұрыс
қойылған
Оқушылардың барлығы оқу
мақсатына қол жеткізді.
Сабақта саралау жүргізілді. С
деңгейіндегі оқушыларға жеңілдетілген тапсырмалар берілді және
жоғары деңгейдегі оқушылар көмектесіп
отырды.Ынталандырылып,мадақтап отырды. Сабақ жоспарынан ауытқу болған
жоқ
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













