Қысқамерзімді жоспар. №-33 сабақ.
|
Бөлім: |
5-бөлім: Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер. Синтаксис |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
8.01.24 |
|
Сыныбы: 8ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қызыл кітапқа» енген жануарлар мен өсімдіктер.Т/Б сөйлем мүшелері. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.5.1 - перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау; 8.4.4.2 - тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау; тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. «Бір ауыз сөз» әдісі. Тақтадан оқушыларға суреттер көрсетіледі. Бұл суреттердің сабағымызға қандай қатысы бар?
|
Оқушылар берілген суреттер бойынша бір ауыз сөз арқылы ойларын айтады. |
Бір шапалақ. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері Интерактивті тақта. Суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин. |
Миға шабуыл: *Ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
*Жоғарыда көрсетілген суреттердің қызыл кітапқа қандай қатысы бар? *Бұл кітапқа жануарларды,жәндіктерді,құстарды, өсімдіктерді не үшін енгізеді деп ойлайсыңдар? Ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау арқылы сабақ тақырыбына шығу. Оқу мақсатын айту. Т/Б Сөйлем мүшелері туралы түсінік беріп кету. |
Сұраққа жауап береді. Ой қозғау сұрақтарына ұжымдық талқылау жүргізеді. Сөйлем мүшелері туралы түсінік қабылдайды. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Мәтінмен жұмыс.Оқылым.№1-тапсырма. 12 минут Мәтінді түсініп оқыңыз.Жеке жұмыс.
Оқылымнан кейінгі тапсырма. Жұптық жұмыс. Түрлендіріліп берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Қ/Б «Екі жұлдыз,бір тілек»
|
Мәтінді түсініп оқиды.
Перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты табады, көтерілген мәселе бойынша ойларын тұжырымдауды орындайды.
|
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. Түрлендіріліп берілген сұрақтарға жауап береді.
-Мәтіннен қажетті ақпаратты табады.
Көтерілген мәселе бойынша ойларын тұжырым дайды.
|
Жұмыс дәптері.
Мәтін
Интерактивті тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс . 2-тапсырма 13минут Мәтінде қандай мәселелер көрініс табуда? Ол туралы сіздің пікіріңіз қандай? Мәтіндегі тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің өзіндік орны, қызметі қандай? Топ болып талқылаңыз және «балық қаңқасы» әдісі арқылы ойыңызды қорғаңыз . 1-топ «Балық қаңқасы» әдісі арқылы мәтіндегі көтерілген мәселені анықтап,ой тұжырымдайды.
Көтерілген мәселе
Қорытынды пікір.. Тақырыбы Себептері...
???
Дәлелдері...
2-топ ПОПС формуласы арқылы мәтіндегі көтерілген мәселені анықтап,ой тұжырымдайды. *Бірінші сөйлем Менің ойымша,... *Екінші сөйлем Себебі, мен оны былай түсіндіремін... *Үшінші сөйлем Оны мен мына факт, мысалдармен дәлелдей аламын … *Соңғы сөйлем Осыған байланысты мынадай қорытынды шешімге келдім ... 3-топ: Тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің өзіндік орнын, қызметін анықтайды. Қ/Б Шапалақ
|
Мәтінде қандай мәселелер көрініс бар екеніне пікір білдіреді. Мәтіндегі тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерін талдайды.
|
Дескриптор: Жалпы – 5 балл.
-Мәтіндегі мәселелерді анықтайды. -Пікір білдіреді. -Тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің өзіндік орны, қызметін айқындайды..
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: АймаганбетШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз «Қызыл кітапқа» енген жануарлар мен өсімдіктер .қмж
Тақырып бойынша 29 материал табылды
«Қызыл кітапқа» енген жануарлар мен өсімдіктер .қмжМатериал туралы қысқаша түсінік
«Қызыл кітапқа» енген жануарлар мен өсімдіктер .қмж үлгісі 8-класс
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқамерзімді жоспар. №-33 сабақ.
Сабақтың барысы:
|
















