|
Әдебиеттік оқу |
Уақыты: |
Кабинет: |
Мұғалім: |
|
|
Сабақтың атауы |
Қызық дәстүр |
|||
|
Сілтеме |
Әдебиет оқулығының әдістемесі |
|||
|
Сабақтың жабдығы |
Сабақтың көрнекілігі: ұлттық салт-дәстүріміздің өткізілу іс-шараларынан сюжетті суреттер |
|||
|
Жалпы мақсаттар |
Сабақтың мақсаты: Мәтін мазмұнын түсініуге, сөздік қорын байытуға, сол сөздерді өмірде пайдалана білуге жағдай жасау. Пәндік нәтиже: автордың көтерген идеясын жаңғырту арқылы өзінше ой түю, зерттей оқу мүмкіндігін ашу. Ой-өрісін, тіл байлығын дамыту арқылы сөз ұтқырлығына баулу, өз тап сезімдерін басып сипаттауға үйрету. Ұлттық салт-дәстүрімізді қадірлеп, қастерлеуге тәрбиелеу. |
|||
|
Оқыту нәтижесі |
||||
|
Топқа бөлу |
Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. |
|||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Психологиялық дайындық. |
Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады |
||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
-Балалар, дәстүр деген сөзді қалай түсінесіңдер?Оқушылардың жауаптарын топтастыру. Дәстүр----қалыпқа түсірген өмір сүру заңы Әдет-ғұрып Мәдени мұра -Қазақтың қандай салт-дәстүрін білесіңдер? Оқушылардың жауабын тыңдау. Дәптерге жазу. Сергіту сәті. Суреттер арқылы дәстүрлерді атау. Сұрақтарға жауап беру. Оқулықпен жұмыс. |
|||
|
Қызығушылықты ояту |
||||
|
Мағынаны тану Мәтінді тізбектеп оқу |
Мәтінді оқу. Мәтінге талдау жасау. Сөздік жұмысы. Бұл тойдың басқа тойдан ерекшелігі. Ата-анасының тілектерін оқу. Мәтіннен ат әбзелдерін, жабдықтарын теріп жазу. |
|||
|
Сергіту сәті |
Иiлiп оңға бiр, иiлiп, солға бiр. Жаттығу жасаймын. Оң аяқ, сол аяқ, оң аяқ , сол аяқ Жаттығу оңай-ақ. |
Оқушылар денелерін жатықтырады |
||
|
Ой толғаныс |
Қанадай ат-әбзелдерін білесіңдер? Қандай дәстүрлер саған ұнайды? |
|||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы тапсырманың
қалғанын үй жұмысы ретінде беру |
Күнделіктеріне жазады |
||
|
Бағалау |
Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қызық дәстүр
|
Әдебиеттік оқу |
Уақыты: |
Кабинет: |
Мұғалім: |
|
|
Сабақтың атауы |
Қызық дәстүр |
|||
|
Сілтеме |
Әдебиет оқулығының әдістемесі |
|||
|
Сабақтың жабдығы |
Сабақтың көрнекілігі: ұлттық салт-дәстүріміздің өткізілу іс-шараларынан сюжетті суреттер |
|||
|
Жалпы мақсаттар |
Сабақтың мақсаты: Мәтін мазмұнын түсініуге, сөздік қорын байытуға, сол сөздерді өмірде пайдалана білуге жағдай жасау. Пәндік нәтиже: автордың көтерген идеясын жаңғырту арқылы өзінше ой түю, зерттей оқу мүмкіндігін ашу. Ой-өрісін, тіл байлығын дамыту арқылы сөз ұтқырлығына баулу, өз тап сезімдерін басып сипаттауға үйрету. Ұлттық салт-дәстүрімізді қадірлеп, қастерлеуге тәрбиелеу. |
|||
|
Оқыту нәтижесі |
||||
|
Топқа бөлу |
Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. |
|||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Психологиялық дайындық. |
Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады |
||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
-Балалар, дәстүр деген сөзді қалай түсінесіңдер?Оқушылардың жауаптарын топтастыру. Дәстүр----қалыпқа түсірген өмір сүру заңы Әдет-ғұрып Мәдени мұра -Қазақтың қандай салт-дәстүрін білесіңдер? Оқушылардың жауабын тыңдау. Дәптерге жазу. Сергіту сәті. Суреттер арқылы дәстүрлерді атау. Сұрақтарға жауап беру. Оқулықпен жұмыс. |
|||
|
Қызығушылықты ояту |
||||
|
Мағынаны тану Мәтінді тізбектеп оқу |
Мәтінді оқу. Мәтінге талдау жасау. Сөздік жұмысы. Бұл тойдың басқа тойдан ерекшелігі. Ата-анасының тілектерін оқу. Мәтіннен ат әбзелдерін, жабдықтарын теріп жазу. |
|||
|
Сергіту сәті |
Иiлiп оңға бiр, иiлiп, солға бiр. Жаттығу жасаймын. Оң аяқ, сол аяқ, оң аяқ , сол аяқ Жаттығу оңай-ақ. |
Оқушылар денелерін жатықтырады |
||
|
Ой толғаныс |
Қанадай ат-әбзелдерін білесіңдер? Қандай дәстүрлер саған ұнайды? |
|||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы тапсырманың
қалғанын үй жұмысы ретінде беру |
Күнделіктеріне жазады |
||
|
Бағалау |
Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
|
|||
шағым қалдыра аласыз


