Қысқа мерзімді жоспар
9-сынып
Сабақтың тақырыбы: "Қызық екен" интеллектуалды ойыны
|
Бөлім: |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Қызық екен" интеллектуалды
ойыны |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.3.1.1 – Географиялық деректерді жинау, өңдеу
және талдау әдістерін түсіндіру; |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Географиялық деректерді жинап, оларды талдау
әдістерін қолданады; |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларға географиялық сауаттылықты арттыру,
жаһандық және ұлттық табиғи ресурстардың маңызын түсіндіру. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
Google Earth, National Geographic MapMaker,
GISGeography - Географиялық ақпараттарды талдау құралдары -
https://earth.google.com/ https://mapmaker.nationalgeographic.org/
https://gisgeography.com/ |
|||
|
Бағалау критерийлері |
✓ Географиялық деректерді жинап, талдау әдістерін
қолданады. |
|||
|
Ойлау дағдыларының
деңгейі |
– талдау, жинақтау,
бағалау. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың
мақсатына назар аударады. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне
қарай, қалыптастырушы бағалау жүргізеді. |
Дербес компьютер, проектор, презентация. |
|
Сабақтың ортасы (27 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен жұмыс |
Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда
белсенділік танытады. |
Топ
динамикасы, қорытындының сапасы. |
Оқулық, интернет ресурс, оқу құралдары. |
|
1-тапсырма |
Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда
белсенділік танытады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен бағалау. |
Оқулық, интернет ресурс, оқу құралдары. |
|
|
2-тапсырма
|
Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда
белсенділік танытады. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен бағалау. |
Оқулық, интернет ресурс, оқу құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда
белсенділік танытады. |
ҚБ
«Ең үздік жауап» әдісімен бағалау. |
Оқулық, интернет ресурс, оқу құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (8 минут), |
Кері байланыс |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия
жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не
білгенін жазады. |
Кері байланыстың бар
екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар үй жұмысын
орындайды. |
Кері байланыстың бар
екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қызық екен" интеллектуалды ойыны
"Қызық екен" интеллектуалды ойыны
Қысқа мерзімді жоспар
9-сынып
Сабақтың тақырыбы: "Қызық екен" интеллектуалды ойыны
|
Бөлім: |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Қызық екен" интеллектуалды
ойыны |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.3.1.1 – Географиялық деректерді жинау, өңдеу
және талдау әдістерін түсіндіру; |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Географиялық деректерді жинап, оларды талдау
әдістерін қолданады; |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларға географиялық сауаттылықты арттыру,
жаһандық және ұлттық табиғи ресурстардың маңызын түсіндіру. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
Google Earth, National Geographic MapMaker,
GISGeography - Географиялық ақпараттарды талдау құралдары -
https://earth.google.com/ https://mapmaker.nationalgeographic.org/
https://gisgeography.com/ |
|||
|
Бағалау критерийлері |
✓ Географиялық деректерді жинап, талдау әдістерін
қолданады. |
|||
|
Ойлау дағдыларының
деңгейі |
– талдау, жинақтау,
бағалау. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың
мақсатына назар аударады. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне
қарай, қалыптастырушы бағалау жүргізеді. |
Дербес компьютер, проектор, презентация. |
|
Сабақтың ортасы (27 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен жұмыс |
Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда
белсенділік танытады. |
Топ
динамикасы, қорытындының сапасы. |
Оқулық, интернет ресурс, оқу құралдары. |
|
1-тапсырма |
Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда
белсенділік танытады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен бағалау. |
Оқулық, интернет ресурс, оқу құралдары. |
|
|
2-тапсырма
|
Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда
белсенділік танытады. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен бағалау. |
Оқулық, интернет ресурс, оқу құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда
белсенділік танытады. |
ҚБ
«Ең үздік жауап» әдісімен бағалау. |
Оқулық, интернет ресурс, оқу құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (8 минут), |
Кері байланыс |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия
жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не
білгенін жазады. |
Кері байланыстың бар
екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар үй жұмысын
орындайды. |
Кері байланыстың бар
екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз














