№5
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қызықты математика |
|||||
|
Бөлім: |
І бөлім. Қосу және азайту |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Геометриялық фигуралар мен өлшемдер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар геометриялық пішіндерді (шаршы, тік төртбұрыш, үшбұрыш, шеңбер) ажыратып, олардың қасиеттерін түсіндіреді, сызғышпен өлшеу және сызу дағдыларын қолданады және геометриялық фигураларды күнделікті өмірмен байланыстырады. |
|||||
|
Құндылықтар |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы (5 мин) |
1. Психологиялық ахуал:
«Пішіндер елінде» жаттығуы (балалар денелерімен
фигура бейнелейді). |
Денелерімен пішіндер жасайды, суреттен пішіндерді атайды. |
Белсенді қатысады, дұрыс пішіндерді атайды. |
Интерактивті тақта, суреттер, фигуралар |
||
|
Ортасы (30 мин) |
1. Жаңа білімді
меңгеру: |
Тыңдайды, дәптерге жазады, топпен жұмыс жасайды, сызғыш қолданады. |
Геометриялық пішіндерді таниды, өлшеуді дұрыс орындайды. |
Сызғыштар, фигуралар, жұмыс парақтары |
||
|
Соңы (10 мин) |
Қорытынды: |
Сұрақтарға жауап береді, өз жұмысын бағалайды. |
Өзін-өзі бағалау, кері байланыс. |
Бағдаршам стикерлері |
||
Саралау:
Қолдауды қажет ететін оқушыларға дайын
пішіндермен жұмыс;
Қабілетті оқушыларға — күрделі фигуралардан сурет салу (үй, кеме,
робот т.б.).
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қызықты математика" авторлық бағдарламасының бір сабағы
"Қызықты математика" авторлық бағдарламасының бір сабағы
№5
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қызықты математика |
|||||
|
Бөлім: |
І бөлім. Қосу және азайту |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Геометриялық фигуралар мен өлшемдер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар геометриялық пішіндерді (шаршы, тік төртбұрыш, үшбұрыш, шеңбер) ажыратып, олардың қасиеттерін түсіндіреді, сызғышпен өлшеу және сызу дағдыларын қолданады және геометриялық фигураларды күнделікті өмірмен байланыстырады. |
|||||
|
Құндылықтар |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы (5 мин) |
1. Психологиялық ахуал:
«Пішіндер елінде» жаттығуы (балалар денелерімен
фигура бейнелейді). |
Денелерімен пішіндер жасайды, суреттен пішіндерді атайды. |
Белсенді қатысады, дұрыс пішіндерді атайды. |
Интерактивті тақта, суреттер, фигуралар |
||
|
Ортасы (30 мин) |
1. Жаңа білімді
меңгеру: |
Тыңдайды, дәптерге жазады, топпен жұмыс жасайды, сызғыш қолданады. |
Геометриялық пішіндерді таниды, өлшеуді дұрыс орындайды. |
Сызғыштар, фигуралар, жұмыс парақтары |
||
|
Соңы (10 мин) |
Қорытынды: |
Сұрақтарға жауап береді, өз жұмысын бағалайды. |
Өзін-өзі бағалау, кері байланыс. |
Бағдаршам стикерлері |
||
Саралау:
Қолдауды қажет ететін оқушыларға дайын
пішіндермен жұмыс;
Қабілетті оқушыларға — күрделі фигуралардан сурет салу (үй, кеме,
робот т.б.).
шағым қалдыра аласыз













