|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
04.2023ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№114. Есептік және реттік сан есім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.6.1 кең жолды дәптер бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кең жолды дәптер бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдетеді; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 3минут Қосымша тапсырма 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: 46 – жаттығу. Жаңылтпаштың қатесін түзеп жаз. ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы Саралау: мазмұнды саралау 47-жаттығу Өлеңді тыңда. Жаңбыр ӨЛеңде не туралы айтылған? Жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта қандай өзгерістер болады? ЕБҚ 48-жаттығу. Сандарды сөзбен жаз. Төрт,бес,алты,жеті,он,жиырма,тоқсан,он сегіз,жиырма үш,елу алты,алпыс жеті. Бұлар қандай сан есімдер?
49-жаттығу. Нешінші? Сұрағына жауап беретін сөздерді қатыстырып сөйлемдер құра. ЕҚБ Шығармашылық үзіліс 50-жаттығу. Бос торкөздерге тиісті әріптерді қойып,жасырынған сөзді тап.Сол сөз неше әріптен тұрғанын айт. КЕМПІРҚОСАҚ 11 әріптен тұрады. ҚЖ: Екі дос. Үзіліс кезінде балалар Мұратты ортаға алып шашылған мақта жайында сұрады. Елеусіз қалып қоған Асқардың көзіне жас келді. Өзінің қорқақ, өтірікші атанғанына ұялып жылап жіберді. Үй тапсырмасы. 51-жаттығу.
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Жаңа сабақты меңгертеді Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап бере отырып мазмұнды саралайды Көркем жазады Жеке жұмыс Сергіту жаттығуын жасайды Көркем жазады Жеке жұмыс Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
ҚБ:1-10 балл Дескриптор: Жаңылтпаштың қатесін түзеп жазады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта қандай өзгерістер болатынын айтады-1б Өлеңдегі негізгі ойды анықтады -1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Сандарды сөзбен жазады-1б Көркем жазады -1б
Жарайсың! ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Жазба жұмыстарды көркем жазады-1б Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрайды-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Бос торкөздерге тиісті әріптерді қойып,жасырынған сөзді табады-1б Сол сөз неше әріптен тұрғанын айтады-1б
Жарайсың! «Смайлктер» |
Көңіл күй стикерлері оқулық
Суреттер Қималар https://wordwall.net/kk/resource/52519669 Оқулық
оқулық
Оқулық
Суреттер Таратпа парақтар Оқушы жұмысы
Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
04.2023ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№115. Нәтиже сабақ.Мен не үйрендім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 3минут Қосымша тапсырма 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: 51 – жаттығу. Ойлан,тап. ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы Саралау: мазмұнды саралау 1-тапсырма Ертегіні мұқият тыңда. Жапырақ. Ертегінің басқа бөлігінде жылдың қай мезгілі туралы айтылған? Не жапырақ жайды? Кеже бүршік қайтті? Ол қандай жапыраққа айналды? Жасыл жапырақ табиғаттың қандай көріністеріне қайран қалды? Тірек сөздер:көктем,аққайың,асықпады,жасыл,құстардың сайрағаны,табиғат сұлулығы,күз,сары,қоңыр,қызыл,табиғатзаңдылығы. ЕБҚ 2-тапсырма Ертегіге ат таңда. Жапыра. Жасыл жапырақ. 3-тапсырма Жоспарға сәйкес ертегі бөліктерін тап. 1.Жасыл Жапырақ 2.Күннің суытуы 3.Жапырақтың сұрағы 4-тапсырма Жоспар және өзің белгілеген тірек сөздердің көмегімен «Жапырақ» ертегісінің мазмұнын айтып көр. 5-тапсырма Өркен- өсімдік сабағында бүршіктер түбінен пайда болатын желі. Бүр жару-бүршіктену Қауыз-астық дәннің қабығы Құлақ түру- елеңдеу,назар аудару. Күй кешу- адамның өмірді сезінуінің қалпы,жағдайы Мұздау-тоңу,жаурау,қалтырау.
Үй тапсырмасы. «Жапырақ» ертегісін оқу
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Жаңа сабақты меңгертеді Ертегіні оқиды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап бере отырып мазмұнды саралайды Жеке жұмыс Тапсырманы орындайды Мазмұнын айтады Түсіндірме сөздер Сергіту жаттығуын жасайды Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
ҚБ:1-10 балл Дескриптор: Ойлан,тап тапсырманы орындайды-1б-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Ертегіні мұқият тыңдайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Ертегіге ат таңдайды-1б Көркем жазады -1б
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Жоспарға сәйкес ертегі бөліктерін табады-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: «Жапырақ» ертегісінің мазмұнын айтады-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: «Жапырақ» ертегісінің мазмұнын айтады-1б Түсіндірме сөздіктен тауып жазады-1б Жарайсың! ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Ертегіден сын есімі бар сөздерді теріп жазады-1б Негізгі және туынды сын есімдерге ажыратады-1б «Смайлктер» |
Көңіл күй стикерлері оқулық Суреттер Қималар https://wordwall.net/kk/resource/63566322 Оқулық оқулық Слайд Оқулық
Суреттер Таратпа парақтар Оқушы жұмысы
Слайд
Оқулық Слайд Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
04.2023ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№116. Шығарма |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлейді; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал Амандасу «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: «Жапырақ» ертегісін оқу Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы Сүйкімді лақ Биыл көктем ерте келді. Қар суы сарқырап ағып жатыр. Қой қоздап , ешкілер лақтап , ауыл абыр-сабыр. Кейбіреулері егіздеп тауып , лақтарын жарытпады. Оларға емізікпен сүт беру Ерланға тапсырылды. Ерлан бұл іске құлшына кірісті. Жылы сүтке тойған лақтар маңырауын қоя қойды. Біраздан кейін маужырап , тәтті ұйқыға кетті. Ерлан оларға мейірлене қарап әлі тұр. Не деген сүйкімді лақтар!
Жоспарға берілген сұрақтар:
Жылдың қай мезгілі еді? Ауыл қандай күйде? Ерланға қандай жұмыс тапсырылады? Лақтар қалай рақаттанады? Лақтар қандай? Үй тапсырмасы. Қайталау
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Жаңа сабақты меңгертеді Көркем жазады Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
ҚБ:1-10 балл Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б «Жапырақ» ертегісін оқиды-1б ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Шығарма жазады-1б Мәтіннің мазмұнын айтады-1б Жазу жолдарын біледі-1б Көркем жазады -1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Жоспар құрады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Жарайсың! «Білім почтасы» |
Көңіл күй стикерлері оқулық
Суреттер Қималар Оқулық
оқулық
Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
04.2023ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№117. Бақылау диктант |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажыратады; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 5минут Қосымша тапсырма 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: Қайталау Сан есімді ата. Сан есім нешеге бөлінеді? Есептік және реттік сан есімді ата. Сұрақтарын ата. Мысал келтір. Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы 1-тапсырма Диктант Ағаттық. Бейбіт мектепке келгенде балалар тыста ойнап жатқан. Сөмкесін қойғалы сыныпқа кірді. Өз партасына жақындағанда қызылды – жасылды бір затқа көзі түсті. Анықтап қараса, шоколад екен. Шоколадты қолына алды. Бірақ жеуге дәті бармады. Шоколадты орнына қойды. Далаға шықты. Үрейден құтылып, қуанып кетті. (40 сөз) Грамматикалық тапсырма: 1-ші сөйлемдегі дауыссыз үнді дыбыстардың астын сыз.
ҚЖ: Ұйқасын тауып оқы. Тауда жүрген тарғыл аң, Ол –қайратты- қа........ Үй тапсырмасы. Қайталау
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Жаңа сабақты меңгертеді Жазылу жолын түсінеді Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды. |
ҚБ:1-10 балл Дескриптор: Ойлан,тап тапсырманы орындайды-1б-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Бақылау диктан жазады-1б Көркем жазады-1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: 1-ші сөйлемдегі дауыссыз үнді дыбыстардың астын сызады-1б Тапсырманы орындайды-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Ұйқасын тауып оқиды-1б Қосымша тапсырманы орындайды-1б «Смайлктер» |
Көңіл күй стикерлері оқулық Суреттер Қималар Оқулық оқулық Слайд Оқулық Суреттер Таратпа парақтар Оқушы жұмысы
Слайд
Оқулық Слайд Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№118. Көру диктанты. Қайталау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажыратады; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Қосымша тапсырма 5минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал Амандасу «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: Сөз таптарын ата. Зат есімді ата. Сын есімді ата. Сан есімді ата Етістікті ата. Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы «Топтастыру»әдісі. Көшіру диктанты. Алғыр тазы.
Иттің бір тұқымы – тазы. Тазы итпен бабаларымыз аң аулаған. Тазы – артық қырым еті жоқ ит. Онымен қасқыр, түлкі, қарсақ, мысықтан гөрі итті жақсы көрген. Ит адамға қолқанат болып, мал күзеткен. Ақын, сазгер Ақан серінің де жүйрік тазысы болған. (37сөз)
ҚЖ:
Жақсының аты өлмейді. Етістікті тап. Үй тапсырмасы. Қайталау
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Мәтінмен жұмыс жасайды Көркем жазады Көркем жазады Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
Дескриптор: Берілген тақырыптың біреуімен хабарлама жазады-1б Көркем,қатесіз жазады-1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Көшіру диктантын жазады-1б Көркем,қатесіз жазады-1б ҚБ: 1-10балл Дескриптор: Мақалды теріп жазып оқиды-1б Етістікті табады-1б Жарайсың!
«Білім қоржыны» |
Көңіл күй стикерлері оқулық
Суреттер Қималар Оқулық оқулық
Оқулық Суреттер Таратпа парақтар Оқушы жұмысы Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қызықты тапсырмалар арқылы оқушылардың белсенділігін арттыру
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
04.2023ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№114. Есептік және реттік сан есім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.6.1 кең жолды дәптер бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кең жолды дәптер бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдетеді; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 3минут Қосымша тапсырма 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: 46 – жаттығу. Жаңылтпаштың қатесін түзеп жаз. ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы Саралау: мазмұнды саралау 47-жаттығу Өлеңді тыңда. Жаңбыр ӨЛеңде не туралы айтылған? Жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта қандай өзгерістер болады? ЕБҚ 48-жаттығу. Сандарды сөзбен жаз. Төрт,бес,алты,жеті,он,жиырма,тоқсан,он сегіз,жиырма үш,елу алты,алпыс жеті. Бұлар қандай сан есімдер?
49-жаттығу. Нешінші? Сұрағына жауап беретін сөздерді қатыстырып сөйлемдер құра. ЕҚБ Шығармашылық үзіліс 50-жаттығу. Бос торкөздерге тиісті әріптерді қойып,жасырынған сөзді тап.Сол сөз неше әріптен тұрғанын айт. КЕМПІРҚОСАҚ 11 әріптен тұрады. ҚЖ: Екі дос. Үзіліс кезінде балалар Мұратты ортаға алып шашылған мақта жайында сұрады. Елеусіз қалып қоған Асқардың көзіне жас келді. Өзінің қорқақ, өтірікші атанғанына ұялып жылап жіберді. Үй тапсырмасы. 51-жаттығу.
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Жаңа сабақты меңгертеді Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап бере отырып мазмұнды саралайды Көркем жазады Жеке жұмыс Сергіту жаттығуын жасайды Көркем жазады Жеке жұмыс Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
ҚБ:1-10 балл Дескриптор: Жаңылтпаштың қатесін түзеп жазады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта қандай өзгерістер болатынын айтады-1б Өлеңдегі негізгі ойды анықтады -1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Сандарды сөзбен жазады-1б Көркем жазады -1б
Жарайсың! ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Жазба жұмыстарды көркем жазады-1б Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрайды-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Бос торкөздерге тиісті әріптерді қойып,жасырынған сөзді табады-1б Сол сөз неше әріптен тұрғанын айтады-1б
Жарайсың! «Смайлктер» |
Көңіл күй стикерлері оқулық
Суреттер Қималар https://wordwall.net/kk/resource/52519669 Оқулық
оқулық
Оқулық
Суреттер Таратпа парақтар Оқушы жұмысы
Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
04.2023ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№115. Нәтиже сабақ.Мен не үйрендім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 3минут Қосымша тапсырма 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: 51 – жаттығу. Ойлан,тап. ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы Саралау: мазмұнды саралау 1-тапсырма Ертегіні мұқият тыңда. Жапырақ. Ертегінің басқа бөлігінде жылдың қай мезгілі туралы айтылған? Не жапырақ жайды? Кеже бүршік қайтті? Ол қандай жапыраққа айналды? Жасыл жапырақ табиғаттың қандай көріністеріне қайран қалды? Тірек сөздер:көктем,аққайың,асықпады,жасыл,құстардың сайрағаны,табиғат сұлулығы,күз,сары,қоңыр,қызыл,табиғатзаңдылығы. ЕБҚ 2-тапсырма Ертегіге ат таңда. Жапыра. Жасыл жапырақ. 3-тапсырма Жоспарға сәйкес ертегі бөліктерін тап. 1.Жасыл Жапырақ 2.Күннің суытуы 3.Жапырақтың сұрағы 4-тапсырма Жоспар және өзің белгілеген тірек сөздердің көмегімен «Жапырақ» ертегісінің мазмұнын айтып көр. 5-тапсырма Өркен- өсімдік сабағында бүршіктер түбінен пайда болатын желі. Бүр жару-бүршіктену Қауыз-астық дәннің қабығы Құлақ түру- елеңдеу,назар аудару. Күй кешу- адамның өмірді сезінуінің қалпы,жағдайы Мұздау-тоңу,жаурау,қалтырау.
Үй тапсырмасы. «Жапырақ» ертегісін оқу
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Жаңа сабақты меңгертеді Ертегіні оқиды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап бере отырып мазмұнды саралайды Жеке жұмыс Тапсырманы орындайды Мазмұнын айтады Түсіндірме сөздер Сергіту жаттығуын жасайды Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
ҚБ:1-10 балл Дескриптор: Ойлан,тап тапсырманы орындайды-1б-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Ертегіні мұқият тыңдайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Ертегіге ат таңдайды-1б Көркем жазады -1б
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Жоспарға сәйкес ертегі бөліктерін табады-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: «Жапырақ» ертегісінің мазмұнын айтады-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: «Жапырақ» ертегісінің мазмұнын айтады-1б Түсіндірме сөздіктен тауып жазады-1б Жарайсың! ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Ертегіден сын есімі бар сөздерді теріп жазады-1б Негізгі және туынды сын есімдерге ажыратады-1б «Смайлктер» |
Көңіл күй стикерлері оқулық Суреттер Қималар https://wordwall.net/kk/resource/63566322 Оқулық оқулық Слайд Оқулық
Суреттер Таратпа парақтар Оқушы жұмысы
Слайд
Оқулық Слайд Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
04.2023ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№116. Шығарма |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлейді; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал Амандасу «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: «Жапырақ» ертегісін оқу Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы Сүйкімді лақ Биыл көктем ерте келді. Қар суы сарқырап ағып жатыр. Қой қоздап , ешкілер лақтап , ауыл абыр-сабыр. Кейбіреулері егіздеп тауып , лақтарын жарытпады. Оларға емізікпен сүт беру Ерланға тапсырылды. Ерлан бұл іске құлшына кірісті. Жылы сүтке тойған лақтар маңырауын қоя қойды. Біраздан кейін маужырап , тәтті ұйқыға кетті. Ерлан оларға мейірлене қарап әлі тұр. Не деген сүйкімді лақтар!
Жоспарға берілген сұрақтар:
Жылдың қай мезгілі еді? Ауыл қандай күйде? Ерланға қандай жұмыс тапсырылады? Лақтар қалай рақаттанады? Лақтар қандай? Үй тапсырмасы. Қайталау
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Жаңа сабақты меңгертеді Көркем жазады Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
ҚБ:1-10 балл Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б «Жапырақ» ертегісін оқиды-1б ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Шығарма жазады-1б Мәтіннің мазмұнын айтады-1б Жазу жолдарын біледі-1б Көркем жазады -1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Жоспар құрады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Жарайсың! «Білім почтасы» |
Көңіл күй стикерлері оқулық
Суреттер Қималар Оқулық
оқулық
Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
04.2023ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№117. Бақылау диктант |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажыратады; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 5минут Қосымша тапсырма 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: Қайталау Сан есімді ата. Сан есім нешеге бөлінеді? Есептік және реттік сан есімді ата. Сұрақтарын ата. Мысал келтір. Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы 1-тапсырма Диктант Ағаттық. Бейбіт мектепке келгенде балалар тыста ойнап жатқан. Сөмкесін қойғалы сыныпқа кірді. Өз партасына жақындағанда қызылды – жасылды бір затқа көзі түсті. Анықтап қараса, шоколад екен. Шоколадты қолына алды. Бірақ жеуге дәті бармады. Шоколадты орнына қойды. Далаға шықты. Үрейден құтылып, қуанып кетті. (40 сөз) Грамматикалық тапсырма: 1-ші сөйлемдегі дауыссыз үнді дыбыстардың астын сыз.
ҚЖ: Ұйқасын тауып оқы. Тауда жүрген тарғыл аң, Ол –қайратты- қа........ Үй тапсырмасы. Қайталау
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Жаңа сабақты меңгертеді Жазылу жолын түсінеді Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды. |
ҚБ:1-10 балл Дескриптор: Ойлан,тап тапсырманы орындайды-1б-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: Бақылау диктан жазады-1б Көркем жазады-1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: 1 -10 балл Дескриптор: 1-ші сөйлемдегі дауыссыз үнді дыбыстардың астын сызады-1б Тапсырманы орындайды-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Ұйқасын тауып оқиды-1б Қосымша тапсырманы орындайды-1б «Смайлктер» |
Көңіл күй стикерлері оқулық Суреттер Қималар Оқулық оқулық Слайд Оқулық Суреттер Таратпа парақтар Оқушы жұмысы
Слайд
Оқулық Слайд Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Су- тіршілік көзі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№118. Көру диктанты. Қайталау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажыратады; |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Қосымша тапсырма 5минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал Амандасу «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: Сөз таптарын ата. Зат есімді ата. Сын есімді ата. Сан есімді ата Етістікті ата. Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы «Топтастыру»әдісі. Көшіру диктанты. Алғыр тазы.
Иттің бір тұқымы – тазы. Тазы итпен бабаларымыз аң аулаған. Тазы – артық қырым еті жоқ ит. Онымен қасқыр, түлкі, қарсақ, мысықтан гөрі итті жақсы көрген. Ит адамға қолқанат болып, мал күзеткен. Ақын, сазгер Ақан серінің де жүйрік тазысы болған. (37сөз)
ҚЖ:
Жақсының аты өлмейді. Етістікті тап. Үй тапсырмасы. Қайталау
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Мәтінмен жұмыс жасайды Көркем жазады Көркем жазады Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
Дескриптор: Берілген тақырыптың біреуімен хабарлама жазады-1б Көркем,қатесіз жазады-1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Көшіру диктантын жазады-1б Көркем,қатесіз жазады-1б ҚБ: 1-10балл Дескриптор: Мақалды теріп жазып оқиды-1б Етістікті табады-1б Жарайсың!
«Білім қоржыны» |
Көңіл күй стикерлері оқулық
Суреттер Қималар Оқулық оқулық
Оқулық Суреттер Таратпа парақтар Оқушы жұмысы Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















