1-тоқсан
|
Бөлім: |
||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
04.11.2024 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Р дыбысы және әрпі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал орнату. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Дос болайық бәріміз, Жарасып тұр әніміз. Тыныштықты сақтаймыз, Атсын күліп таңымыз! |
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Оқушылар шаттық шеңберін жасайды. |
Ауызша мадақтама айту: Жарайсың! Тамаша! Сенің қолыңнан келеді! Керемет!
|
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «Р дыбысы және әрпі» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта дыбыстың әріппен жазылуын; сөздің дыбыстық және әріптік құрамының сәйкестігін анықтауды үйренесіңдер; парақтағы кеңістікті бағдарлай білуді қалыптастыруды бастыра жазуды, әріп элементтерін жазуды үйренетін боласыңдар.
Жаңаны ашу
Р әрпінің жазылуын есіңе сақта! https://www.youtube.com/watch?v=YfMxJyYwq8s
«Дыбысты естиміз, әріпті көреміз және жазамыз». Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмаларды орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды.
|
Жарайсың! |
|
|
Жаңаны қолдану әдісі 1-тапсырма. Сурет мазмұны бойынша әңгіме құра.
Сұрақ қою және оқушылар жауабының дұрыс және толық болуын қадағалау: Мынау не? – Бұл – робот. Робот не істейді? – Робот адаммен сөйлесе алады. Ол үйді күзетеді. Дүкенде сауда жасай алады. ә) Сұраққа жауап болған сөйлемдерден әңгіме құрау: Бұл – робот. Робот адаммен сөйлесе алады. Ол үйді күзетеді. Дүкенде сауда жасай алады.
|
|
Тамаша! |
|
|
|
2-тапсырма. Суретке назар аудар.
Дыбыстық сызбадағы сөздерді арнайы педагогтың оқушылармен бірге буындап, тұтас оқы. «Р» дыбысының сөз алдында, ортасында, соңында келетін орнымен таныстыру, оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. |
Оқушылар әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды.Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
|
|
3-тапсырма. Жазылым
Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру.
|
Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды: сызықтарды бастырып жазу арқылы Р әрпінің бас және кіші әрпін жазады. |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Тапсырманы орында.
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта. Р дыбысы сөздің қай жерінде (ортасында, алдында, соңында) келетінін анықта. Тырна, радио, анар сөздерімен сөйлем құра.
Бүгінгі сабақта дыбыстың әріппен жазылуын; сөздің дыбыстық және әріптік құрамының сәйкестігін анықтауды үйрендіңдер; парақтағы кеңістікті бағдарлай білуді қалыптастыруды бастыра жазуды, әріп элементтерін жазуды үйрендіңдер. |
Оқушылар сызбасы қай сурет атауына сәйкес екендігін анықтайды: тырна. Р дыбысының сөздегі орнын (ортасында, алдында, соңында) анықтайды. Оқушылар тырна, радио, анар сөздерімен сөйлем құрайды.
|
Тамаша! |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия «Пантомима» әдісі Қолдарын жоғары көтерсе –сабақ жақсы өтті, басы төмен-қанағаттанған жоқ, беттерін қолымен жауып алса –ұнамады. |
Оқушылар сабақтан не білгенің есіңе түсіреді. Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Тамаша! |
|
|
Үй тапсырмасы |
Жаңылтпашты жатта. Сөзде р дыбысының қай жерде орналасқанын анықта. Қырда тырна жүр, Тырна қырда жүр. |
Оқушылар үй тапсырмасын орындайды. |
Жарайсың! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Р дыбысы және әрпі
Р дыбысы және әрпі
1-тоқсан
|
Бөлім: |
||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
04.11.2024 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Р дыбысы және әрпі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал орнату. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Дос болайық бәріміз, Жарасып тұр әніміз. Тыныштықты сақтаймыз, Атсын күліп таңымыз! |
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Оқушылар шаттық шеңберін жасайды. |
Ауызша мадақтама айту: Жарайсың! Тамаша! Сенің қолыңнан келеді! Керемет!
|
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «Р дыбысы және әрпі» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта дыбыстың әріппен жазылуын; сөздің дыбыстық және әріптік құрамының сәйкестігін анықтауды үйренесіңдер; парақтағы кеңістікті бағдарлай білуді қалыптастыруды бастыра жазуды, әріп элементтерін жазуды үйренетін боласыңдар.
Жаңаны ашу
Р әрпінің жазылуын есіңе сақта! https://www.youtube.com/watch?v=YfMxJyYwq8s
«Дыбысты естиміз, әріпті көреміз және жазамыз». Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмаларды орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды.
|
Жарайсың! |
|
|
Жаңаны қолдану әдісі 1-тапсырма. Сурет мазмұны бойынша әңгіме құра.
Сұрақ қою және оқушылар жауабының дұрыс және толық болуын қадағалау: Мынау не? – Бұл – робот. Робот не істейді? – Робот адаммен сөйлесе алады. Ол үйді күзетеді. Дүкенде сауда жасай алады. ә) Сұраққа жауап болған сөйлемдерден әңгіме құрау: Бұл – робот. Робот адаммен сөйлесе алады. Ол үйді күзетеді. Дүкенде сауда жасай алады.
|
|
Тамаша! |
|
|
|
2-тапсырма. Суретке назар аудар.
Дыбыстық сызбадағы сөздерді арнайы педагогтың оқушылармен бірге буындап, тұтас оқы. «Р» дыбысының сөз алдында, ортасында, соңында келетін орнымен таныстыру, оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. |
Оқушылар әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды.Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды. |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
|
|
3-тапсырма. Жазылым
Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру.
|
Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды: сызықтарды бастырып жазу арқылы Р әрпінің бас және кіші әрпін жазады. |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Тапсырманы орында.
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта. Р дыбысы сөздің қай жерінде (ортасында, алдында, соңында) келетінін анықта. Тырна, радио, анар сөздерімен сөйлем құра.
Бүгінгі сабақта дыбыстың әріппен жазылуын; сөздің дыбыстық және әріптік құрамының сәйкестігін анықтауды үйрендіңдер; парақтағы кеңістікті бағдарлай білуді қалыптастыруды бастыра жазуды, әріп элементтерін жазуды үйрендіңдер. |
Оқушылар сызбасы қай сурет атауына сәйкес екендігін анықтайды: тырна. Р дыбысының сөздегі орнын (ортасында, алдында, соңында) анықтайды. Оқушылар тырна, радио, анар сөздерімен сөйлем құрайды.
|
Тамаша! |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия «Пантомима» әдісі Қолдарын жоғары көтерсе –сабақ жақсы өтті, басы төмен-қанағаттанған жоқ, беттерін қолымен жауып алса –ұнамады. |
Оқушылар сабақтан не білгенің есіңе түсіреді. Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Тамаша! |
|
|
Үй тапсырмасы |
Жаңылтпашты жатта. Сөзде р дыбысының қай жерде орналасқанын анықта. Қырда тырна жүр, Тырна қырда жүр. |
Оқушылар үй тапсырмасын орындайды. |
Жарайсың! |
|
шағым қалдыра аласыз

























