Материалдар / Р дыбысы мен әрпі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Р дыбысы мен әрпі

Материал туралы қысқаша түсінік
1-сынып сауат ашу пәні бойынша Р дыбысы мен әрпі тақырыбында өткізілген ашық сабақ.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қараша 2018
443
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сауат ашу

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: М.Мәметова атындағы орта мектебі


Мұғалімнің аты-жөні: Бейсенова А.Б.

Күні: 17.10.2018ж.

Сыныбы: 1

Қатысқандар саны: 9

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы: Мектеп шеберханасына саяхат. Р р дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау.

1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау

1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістігі, жолдың жоғарғы төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу


Са

бақ мақсаттары:

Барлығы: Р р дыбысы мен әрпін таныстыру, алғаш рет танысайын деп отырған әріптерінен келетін сөздерді, дыбысына байланысты буындар мен сөздерді біледі.


Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Бағалау критерийлері:


Р дыбысы мен  әрпін ажырата алады.


Сөзге дыбыстық талдау жасай алады, дауысты не дауыссыз екенін ажыратады.

Сөздерде Р р дыбысының кездесу ретін анықтайды.


Тілдік мақсаттар

Оқушылар

Пәнге тән лексика мен терминалогия:

Р р дыбысы,әріп

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Лақ,аула,ал,алан,ала

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Көркем еңбек, дүниетану.

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Алдынғы оқу

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы:

3-мин.

Ширату жаттығулары.

Топқа бөлу: «Қима қағаз әдісі»



Сабақтың ортасы

8-мин.

Дескриптор:

- оқушылар жеке және хормен оқиды

- сөздерді буынға бөледі

- Р дыбысы нешінші буында тұрғанын айтады

- сөздің мағынасына назар аударады

ОЖ    Дәптермен жұмыс

Дескриптор:

- Р дыбысын ауада және дәптерге үлгі бойынша әдемі жазып үйренеді

- жазу жолын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талапқа сай жазады


Сюжетті суреттер,оқулық.


4-минут

Жұппен жұмыс

Аудиотыңдалым

Дескриптор:

- тыңдау арқылы сұраққа жауап береді.

- сурет бойынша жұппен әңгімелейді.

- суреттегі ара сөздерінің мағынасын ажыратады.

Жеке жұмыс

«Серпілген сауал» әдісі

1. Р дыбысы қанда дыбыс?

2. Р дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі?

3. Р дыбысы неге ұқсайды?

4. Р дыбысына мысал келтір



Дескриптор:

- сұрақтарға жауап береді, Р дыбысына

мысал келтіреді

Аудиожазба

Қызықты тапсырма

3 минут

Сергіту жаттығуы

«Дыбысты анықта » ойыны

Р әрпінен басталатын сөз айтқанда, қол шапалақтаймыз. Ал,басқа әріптерден басталатын сөздерді айтқанда аяғымызбен белгі береміз.




8 минут

Топтық жұмыс

Ойлан, тап” ойыны

1-топ:

Р дыбысы бар суреттерді сәйкестендіру

2-топ:

Р дыбысы бар суреттерді боя және бояған суретіңе сөйлем ойла

Дескриптор: Р дыбысына байланысты сөзді табады.

Суреттерді сәйкестендіреді.Сөздерден сөйлем құрайды.


Слайд




5 мин

Саралау

«Сәйкестендіру» әдісі

     Дескриптор:

-Суреттерді атайды,  сәйкестендіреді

Суреттер


5-мин

Кері байланыс


Карточкалар.

Қосымша ақпарат

Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.

АКТ құзіреттілігі.













Рефлексия- сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы сіздің сабақтың тақырыбынасәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.







Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды ? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін нені білдім?

1.

2.



ДОІЖО: Курмангалиева М.Р

























«М.Мәметова атындағы орта мектебі,мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық – мемлекеттік мекемесі















Shape1

Р дыбысы мен әріпі











Пәні: Сауат ашу

Сыныбы: 1-сынып

Сынып жетекшісі: Бейсенова А.Б.



















Ащыбұлақ ауылы

2018 жыл



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!