|
Пәні: |
Логопедиялық сабақ |
|
Бөлім: |
І бөлім. Коммуникативтік дағдыларды дамыту |
|
Логопедтің аты-жөні: |
Улкебекова Жадыра |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 1-4 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
[Р] дыбысының анық және дұрыс шығуын қалыптастыру. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Фонематикалық талдауы мен синтез процестерін дамыту. Жіңішке қол моторикасы мен графо-моторлық дағдысын дамыту. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Сабақ барысында жағымды эмоционалдық фонды қалыптастыру.
Баланың ойлау және
зейін дағдысын дамыту. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесуден кейін мұғалім оқушыларға өткен сабақ бойынша сұрақтар қояды |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өткен сабақтарын еске түсіреді. Сұрақтарға ауызша жауап беріледі. |
|
Оқулық |
|
Жаңа сабақ |
Артикуляциялық жаттығулар:
«Тоқылдақ». Сипаттамасы: жымиып, тістерді көрсетіп, ауызды сәл ашып тілдің ұшын таңдайға тигізіп, тоқылдату Р] дыбысын машықтандыру:
Тапсырма: «Менің соңымнан қайтала»: Ра-ра-ра ро-ро-ро ру-ру-ру Рұ-рұ-рұ ры-ры-ры Ар-ар-ар ор-ор-ор ур-ур-ур Ұр-ұр-ұр ыр-ыр-ыр
Тапсырма «Суреттегі сөзді аяқта». Сипаттама: керекті буынды көрсету керек. Суреттер топтамасы: домбы (ра), самау (ыр), қасқ (ыр), шалб(ар), ш(ар), т(ор) |
Видеоны көру арқылы жаңа сабақпен танысады. |
|
Р дыбысының профилі, кеспе әріптер, бейнелі суреттер, айна, үлестірмелі материалдар т.б. |
|
Сабақтың ортасы |
«Аю» жаттығуында бала екі қолын алға созылған қалпында, табандарының сыртқы жағымен жүреді. Маймақ аю жайрандап, Жүреді ол тайраңдап. Дейді аю – бәріне, Бал бересін бір бөшке. «Тамшылар» жаттығуында алақанды бармақпен ұрады. Күркіреді күн, күн... Терезелер шың-шың. Жауды жаңбыр топ-топ, Шелек-шелек, кө-көп. 5. Жіңішке қол моторикасы дамыту: Тапсырма: «суретті нүкте арқылы сызып, боя»
6. [Р] дыбысын сөйлемде машықтандыру. Тапсырма: «Жұмбақты шеш. Сол сөз арқылы сөйлем құрастыр». Ерте тұрдым, Екі айыр жолға түстім. (шалбар) Екі езуі құлағына жетеді, Тамақ жесе ызың-ызың етеді. (ара) Ыстықты суытпайды, Суықты жылытпайды. (термос)
Тапсырма: «Сөйлемді қайтала»: Балалар көгершінді торға отырғызды. Маратқа анасы шалбар әперді. Бибінұр сарымсақ аршып сорпаға қосты. Балалар анардан шырын сығып шығарады. |
Оқушылар мұғалімді түсіну арқылы жаңа сөздермен танысады, және өз ойларымен бөліседі. |
Оқушылар бір-бірлерін бағалайды. |
1. Артикуляциялық жаттығулардың суреттері. 2. Заттық суреттер, жемістердің муляждары, суреттер. |
|
Сабақтың соңы |
Сабақ қорытындысы:
|
Жазбаша тапсырмаларды орындап, мұғалімнің жеке чатына жібереді. |
Тапсырмаларды орындауына қарай оқушылар бағаланады. |
. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Р" дыбысының анық және дұрыс шығуын қалыптастыру
"Р" дыбысының анық және дұрыс шығуын қалыптастыру
|
Пәні: |
Логопедиялық сабақ |
|
Бөлім: |
І бөлім. Коммуникативтік дағдыларды дамыту |
|
Логопедтің аты-жөні: |
Улкебекова Жадыра |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 1-4 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
[Р] дыбысының анық және дұрыс шығуын қалыптастыру. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Фонематикалық талдауы мен синтез процестерін дамыту. Жіңішке қол моторикасы мен графо-моторлық дағдысын дамыту. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Сабақ барысында жағымды эмоционалдық фонды қалыптастыру.
Баланың ойлау және
зейін дағдысын дамыту. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесуден кейін мұғалім оқушыларға өткен сабақ бойынша сұрақтар қояды |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өткен сабақтарын еске түсіреді. Сұрақтарға ауызша жауап беріледі. |
|
Оқулық |
|
Жаңа сабақ |
Артикуляциялық жаттығулар:
«Тоқылдақ». Сипаттамасы: жымиып, тістерді көрсетіп, ауызды сәл ашып тілдің ұшын таңдайға тигізіп, тоқылдату Р] дыбысын машықтандыру:
Тапсырма: «Менің соңымнан қайтала»: Ра-ра-ра ро-ро-ро ру-ру-ру Рұ-рұ-рұ ры-ры-ры Ар-ар-ар ор-ор-ор ур-ур-ур Ұр-ұр-ұр ыр-ыр-ыр
Тапсырма «Суреттегі сөзді аяқта». Сипаттама: керекті буынды көрсету керек. Суреттер топтамасы: домбы (ра), самау (ыр), қасқ (ыр), шалб(ар), ш(ар), т(ор) |
Видеоны көру арқылы жаңа сабақпен танысады. |
|
Р дыбысының профилі, кеспе әріптер, бейнелі суреттер, айна, үлестірмелі материалдар т.б. |
|
Сабақтың ортасы |
«Аю» жаттығуында бала екі қолын алға созылған қалпында, табандарының сыртқы жағымен жүреді. Маймақ аю жайрандап, Жүреді ол тайраңдап. Дейді аю – бәріне, Бал бересін бір бөшке. «Тамшылар» жаттығуында алақанды бармақпен ұрады. Күркіреді күн, күн... Терезелер шың-шың. Жауды жаңбыр топ-топ, Шелек-шелек, кө-көп. 5. Жіңішке қол моторикасы дамыту: Тапсырма: «суретті нүкте арқылы сызып, боя»
6. [Р] дыбысын сөйлемде машықтандыру. Тапсырма: «Жұмбақты шеш. Сол сөз арқылы сөйлем құрастыр». Ерте тұрдым, Екі айыр жолға түстім. (шалбар) Екі езуі құлағына жетеді, Тамақ жесе ызың-ызың етеді. (ара) Ыстықты суытпайды, Суықты жылытпайды. (термос)
Тапсырма: «Сөйлемді қайтала»: Балалар көгершінді торға отырғызды. Маратқа анасы шалбар әперді. Бибінұр сарымсақ аршып сорпаға қосты. Балалар анардан шырын сығып шығарады. |
Оқушылар мұғалімді түсіну арқылы жаңа сөздермен танысады, және өз ойларымен бөліседі. |
Оқушылар бір-бірлерін бағалайды. |
1. Артикуляциялық жаттығулардың суреттері. 2. Заттық суреттер, жемістердің муляждары, суреттер. |
|
Сабақтың соңы |
Сабақ қорытындысы:
|
Жазбаша тапсырмаларды орындап, мұғалімнің жеке чатына жібереді. |
Тапсырмаларды орындауына қарай оқушылар бағаланады. |
. |
шағым қалдыра аласыз














