Сыныбы: 7
|
Күні 11.03
|
Сабақтыңтақырыбы
|
Рационал
бөлшектерді көбейту.
|
Мақсаты
|
Рационал бөлшектерді көбейту ережесін есеп шығаруда
қолданып үйрену.
|
Күтілетін
нәтижелер
|
1.Рационал бөлшектерді көбейтудің ережесін біледі.
2.
Рационал бөлшектерді көбейту ережесін қолданып есеп шығарады .
3.Күрделі
есептерді шығарады, оларды негіздейді, өз ойларын еркін жеткізе
алады,өз ойларымен бөліседі және өз – өздерін бағалайды.
|
Керекті
жабдықтар
|
Оқулық, 7-сынып
А.Шыныбеков, Алматы «Атамұра», 2012 жыл. Үлестірме Тарсия
үшбұрыштары, Интерактивті тақта, смайликтер. Блоб ағашы. Таратпа
материалдар, «Бағалау» парағы, тестік тапсырмалар,
стикерлер,кестелер, жауап парағы.
|
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңі
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
уақыт
|
|
ресурс
|
Кіріспе
|
Сәлемдесу,оқушыларды түгендеу,кезекшілік қызметін
қадағалау,оқушы зейінін сабаққа бөлу
|
Сәлемдесу,керекті құралдарын түгендеу,кезекшілік қызыметін
атқару.
|
1
|
Формативті бағалау
|
През
(АКТ)
|
«Жүректен жүрекке» тренингін өткізу.
Фамилиясының
алдыңғы әріптері бойынша орналасу арқылы топқа бөлу.
|
Оқушылар дөңгелене тұрып,сағат тіліне қарсы
бағытымен көршісіне бір жақсы тілек айтады.
Фамилиясының алдыңғы бойынша
әріптері бойынша ретпен орналасады, 2 топқа бөлінеді.
|
3
|
Сәйкес әріптермен топтасып
отырады.
|
|
Алдыңғы
тақырыпты «сұрақты ұстап ал!» әдісі арқылы қайталау,( үй
тапсырмасын сұрау). Өзім бастап сұрақ қойып,қолымдағы допты келесі
топқа лақтырамын.
|
Үйден
шығарып келген есептерін тексеру үшін дәптерлерін сағат тілінің
бағытымен алмастырып бірінің-бірі жұмысын тексереді,критерий
бойынша бағалайды.
Мұғалім лақтырған допты ұстап алған
оқушы сұраққа жауап береді.
|
7
|
Сұраққа жауап берген оқушыларға
символ(смайлик) беру, мадақтау, қол шапалақтау.
|
Кеспе
қағаз
дар
|
Тұсаукесер
|
Өткен сабақ бойынша сұрақ-жауап
Миға шабуыл жасау арқылы жаңа
сабақтың ережесін(формуласын)қорытып шығарады.
|
Сұраққа- жауап
Ойланады. Қызығушылығы артады. Өз –
өздерін реттейді.
|
3
|
жұпта
жұмыс,жұптық әдіс.
|
|
Негізгі бөлім
|
Бұрыннан таныс мәліметтерді жаңа
мәліметтермен ұштастырып, «Тарсия» әдісі арқылы топта, жұпта есеп
шығарады. Өзіңізге жұп таңдап алыңыз Жұбыңызбен есепті
талқылаңыз.
|
Тегістей белсенді есеп
шығарады, есепті түсінеді, дәптерге шығарады, жұппен бірге,топпен
бірге талдайды, кітаптан ақпараталады,білгендерін ортаға
салады.
(Бағалау парақшасын
толтырады.)
|
7
|
Оқушының
жұмыс барысын
дағы
ықыласы,
талапты орындауы
«Тарсия» әдісі арқылы жұпта шығарған есептерін жұптар өзара
бағалайды.
|
Сурет.
през
|
Тест жұмысын
тарату (5 тапсырмадан тұратын тест беремін )
|
Жеке,жұпта
орындау
|
6
|
Әр оқушы өзіне берілген тест
тапсырмаларын орындайды, қасындағы жұбымен тексереді.
|
През (АКТ)
|
Оқулықпен жұмыс
А:№ 546 (1,4,7)
Барлығына бірдей:№547
(2,5,6)
В:№548 (2,4,6)
С:№551 (3)
Логикалық тапсырма
беру.
|
Оқулықтағы есептерді топпен бірге шығару
|
10
|
Топтық бағалау
|
7 сынып
«алгебра» оқулығы
|
Қорытынды
|
Шын ба,жалған
ба? әдісі арқылы жаңа сабақты қорытындылау. АКТ-ны
қолдану.
|
Сэндвич әдісі арқылы топтар өзара бағалайды.
|
3
|
Өзін-өзі бағалау
|
|
Стикер беру.Рефлекисия
парағы cтикерлерге өз ойларын жазуға ұсынамын. Өздерін «Блоб ағашы»
арқылы бағалатамын.
Оқушылардан
сабақтан алған әсерлері туралы пікірлерін ортаға салуға
шақырамын.«Көршілер» топтар арасындағы кері байланыс(көрші топқа
2жұлдыз,1ұсыныс) береді.
|
Рефлексия жазу,Блоб ағашына өздерін
орналастырады(белгілейді).
Өз ойларын айтып, басқалармен пікір
алысады
|
3
|
|
Стикерлер
|
Үйге тапсырма:№548
№549 (3;4)
№550
|
Үй тапсырмасын дәптерлеріне жазып
алады.
|
2
|
|
Оқулық
|