Рационал бөлшектерді көбейту және бөлу

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Рационал бөлшектерді көбейту және бөлу

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәні мұғалімдері сабақ жоспарын сыни тұрғысынан ойлау технологиясын пайдаланып құру үшін көмегі бар деп ойлаймын
Материалдың қысқаша нұсқасы

Отарова Гүлмира Токтаровна

Үш тілде оқытатын №21 орта мектеп-гимназиясының математика пәні мұғалімі

Пәні

Алгебра

класы

7А

Тақырып

Рационал бөлшектерді көбейту және бөлу

Мақсаты

Рационал бөлшектерді көбейту мен бөлуді меңгеру

Күтілетін нәтиже

Рационал бөлшектерге амалдар қолдануды үйренеді, сыни ойлауды үйренеді.

Кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар


1. Оқушыларменамандасу.

2. Топқа бөлемін

(+, -, х, : амалы арқылы)

1. Амандасады.

2. Төрт амал арқылы 4 топқабөлініп отырады.


қима

қағаздар

Қызығушылықты

ояту

«Ассоциация» әдісі

1. Рационал бөлшектерге

қандай амалдар

қолдануға болатынын

сұрайды.

1Shape2 Shape1 .

Рационал бөлшектерге амалдар



Өзін-өзі

бағалау

Интерактивті

тақта

Мағынаны тану

«Фишбон» әдісі

1. Мұғалім оқушыларға

тақырыпты өз бетінше

оқуды ұсынады.

















2. Сергіту сәтін ұйымдастыру

1. Оқушылар тақырыпты жеке,жұппен, топпен оқып, меңгереді, талқылайды.

Көп мүше Көбейткіштерге Дәрежеге

мүшелерін жіктеп шығарып

РShape6 Shape4 ационал қысқатуға болмайды қысқарту қысқарту

бShape11 Shape10 Shape9 Shape7 Shape8 өлшектерді \ ереже

кShape18 Shape17 Shape15 Shape14 Shape13 өбейту:

Ортақ көбейткіштіҚысқаша Дәреже

жақша сыртынакөбейту формуласын қасиеттерін

шығару қолдану қолдану


Дәрежені Қосындыны Қосылғыштардың

есептеп дәрежеге орнын

РShape26 Shape25 Shape24 Shape23 Shape22 Shape21 ационал алу шығару ауыстыру

бShape31 Shape30 Shape29 Shape28 Shape27 өлшектерді ереже

бөлу:

Дәреже Көпмүшені Қысқаша

қасиеттерін көбейткіштерге көбейту

қолдану жіктеуформуласын қолдану


2. Оқулықтан №271, №272, №275 есептерді шығарады.

3.Бейнетаспадағы әуен арқылы жаттығу жасау.

Бірін-бірі

бағалау

Интерактивті

тақта

Ой толғаныс

«Қатесін тап»

1. Мұғалім әр топқа қатесі

бар тепе-теңдікұсынады.

1. Оқушылар есепті таңдауы бойынша алады. Қатесін тауып, шығарады.

Топтар

бірін-бірі бағалайды.

Постер,

фломастер

Қорытынды

«Синкуейн» әдісі

1. Мұғалім бес жол өлең

жазуды ұсынады.

Оқушылар өтілген тақырып бойынша 5 жол өлең құрастырады. Мысалы:

Бөлшек,

Рационал, бүтін,

Қосамыз, көбейтеміз, бөлеміз.

Өрнекті түрлендіріп, ықшамдап аламыз.

Теңдік.

Смайлик

Смайликтер

Үйге тапсырма

1. Үй тапсырмасын береді.

273, №274

Күнделікке жазады.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.12.2017
457
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі