САБАҚ: 2 Рационал бөлшектерді тепе-тең түрлендіру. | Мектеп: №1 Е.Молдабаев атындағы жалпы орта мектебі |
Күні: 5.04.2017 | Мұғалімнің есімі: Момбекова Айнұр |
СЫНЫП:7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Рационал өрнектерді ықшамдай алады.Рационал өрнектердің мәнін таба алады. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Амалдарды орындау кезінде қысқаша көбейту формулаларын қолданады. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Рационал өрнектерді ықшамдайды. |
| Кейбір оқушылар: |
| Рационал өрнектердің мәнін табады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар:Өз ойларын еркін жеткізе алады |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: |
| Қысқаша көбейту формулалары, рационал бөлшектің негізгі қасиеттері, рационал бөлшектерді қосу және азайту, көбейту және бөлу. |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
| Талқылауға арналған тармақтар: тыңдалым |
| 1. Рационал өрнектерді қалай түсінесіз?2.Рационал бөлшектерге амалдарды қолданғанда қандай алгоритммен орындайсыз? |
| Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? айтылым |
| 1. Алгебралық өрнекке қандай бөлшектерді жатқыза аламыз?2.Сіз неліктен алгоритм арқылы орындаған тиімді деп ойлайсыз? |
| Жазылым бойынша ұсыныстар: жазылым |
| Алгоритм бойынша есептерді жүйелі жаза алады. |
Алдыңғы оқу | Қысқаша көбейту формулалары, рационал бөлшектерді қосу және азайту, көбейту және бөлу. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт45 мин | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)Адамның басшысы- ақыл, шолушысы-ой, жетекшісі-талап, қорғаушысы –сабыр, сынаушысы-халық, таусылмайтыны-арман, ең қымбаттысы-ар сақтау, бәрінен ардақтысы-өмір сүру, соның ішінде ең тәттісі-сыйластық. Төле би | Ресурстар |
Басталуы 10 мин | -сынып оқушыларымен амандасып, сыныпта жағымды орта құрамын. Күндеріне сәттілік тілеймін. (5 мин)-«Жауап менен, есеп сенен!!!»әдісімен үй жұмысын тексеру.№289= =-2 = = =3a= == Сабақтың тақырыбы тақтаға, дәптерге жазылады | мадақтау, ынталандырады
АКТ слайд
|
Ортасы 27 мин | Негізгі бөлім 1. «Таңда, шығар, дәлелде!» әдісі№290 (7 мин)Деңгейлік тапсырмалар:1 топ №290 -12топ №290 -23топ №290 -34топ №290- 42. «Таза тақта» әдісі №291, 292 Оқушылар тақтаға есеп жазады,басқа оқушы есепті шығарады (20 мин)
|
электронды оқулық,флипчарт, маркерлер, стикерлер, презентация, видеоролик, кеспе қағаздар.
|
Аяқталуы 8 мин
Үйге тапсырма | «Шеңберлік дөңгелеу» стратегиясымен жылдам есеп шығару. Бағалау.Оқушылар өздерін бағалау парағы бойынша бағалайды. Белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау. Деңгейіне сәл жетпеген оқушыларды ынталандыру.№ 292 | А4жеке бағалау парағы стикерлер |
Қосымша ақпарат : https://infourok.ru/isa-merzimdi-zhospar-lgisi-1080955.html |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
Бөлшектерді қысқартады:№ 243 Амалдарды орындайды:№ 300 | Формативті бағалау әдістері, «Бағалау парағы» арқылы бағаланды | Сабақ информатика пәнімен тығыз байланысты құрылды. Оқушылардың топтық жұмыс жасау арқылы бірлескен қарым-қатынас орнады. Оқушыларды топқа бөлуде жаңа сабақтың тақырыбымен байланыс болды. |
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?......Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?......Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді?
|