САБАҚ: 3 Рационал бөлшектерді тепе-тең түрлендіру. | Мектеп: №1 Е.Молдабаев атындағы жалпы орта мектебі |
Күні: 7.04.2017 | Мұғалімнің есімі: Момбекова Айнұр |
СЫНЫП:7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Формуланы пайдаланып күрделі есептерді жіктеп есептер шығара алады |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Амалдарды орындау кезінде қысқаша көбейту формулаларын қолданады. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Күрделі есептерге жеке-жеке амалдарды орындайды
|
| Кейбір оқушылар: |
| Күрделі есептерді шешеді |
Тілдік мақсат | Оқушылар:Өз ойларын еркін жеткізе алады |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: |
| Қысқаша көбейту формулалары, рационал бөлшектің негізгі қасиеттері, рационал бөлшектерді қосу және азайту, көбейту және бөлу. |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
| Талқылауға арналған тармақтар: тыңдалым |
| 1. Рационал өрнектерді қалай түсінесіз?2.Рационал бөлшектерге амалдарды қолданғанда қандай алгоритммен орындайсыз? |
| Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? айтылым |
| 1. Алгебралық өрнекке қандай бөлшектерді жатқыза аламыз?2.Сіз неліктен алгоритм арқылы орындаған тиімді деп ойлайсыз? |
| Жазылым бойынша ұсыныстар: жазылым |
| Алгоритм бойынша есептерді жүйелі жаза алады. |
Алдыңғы оқу | Қысқаша көбейту формулалары, рационал бөлшектерді қосу және азайту, көбейту және бөлу. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт45 мин | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)Әрбір адам- туысым, досым, жұрағат,Әрбір сабақ- үйрену, ұғу, ұлағат.Әрбір ісім-тірлік, тірек ,адамдық,Әрбір сөзім- шындық, бірлік, адалдық. | Ресурстар |
Басталуы 5 мин | -сынып оқушыларымен амандасып, сыныпта жағымды орта құрамын. Күндеріне сәттілік тілеймін. -«Жауап менен, есеп сенен!!!»әдісімен үй жұмысын тексеру.№293=0
= 19,36 = -4,5
=1,1 | мадақтау, ынталандырады
АКТ слайд
|
Ортасы 35 мин | Негізгі бөлім 1. “Ғажайып конверт” әдісі (13 мин)№297 (10 мин)+ 3мин тексеругеТапсырмаларды ғажайып конверт арқылы таңдап алады.2. «Таңда, шығар, дәлелде!» әдісі (22 мин)10 мин+12(жеке топ 3мин)№ 296 Тепе-теңдікті дәлелде: тұжырымдамалық картада дәлелдеу. |
маркерлер, стикерлер, презентация, видеоролик, кеспе қағаздар.
|
Аяқталуы 5 минҮйге тапсырма | «Болжау ағашы» кері байланысБағалау. "Оқушылардың шолуы" әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды (Блоб ағашы)
№ 295 | стикерлер жеке бағалау парағы
|
Қосымша ақпарат : https://infourok.ru/isa-merzimdi-zhospar-lgisi-1080955.html |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
Бөлшектерді қысқартады:№ 243 Амалдарды орындайды:№ 300 | Формативті бағалау әдістері, «Бағалау парағы» арқылы бағаланды | Сабақ информатика пәнімен тығыз байланысты құрылды. Оқушылардың топтық жұмыс жасау арқылы бірлескен қарым-қатынас орнады. Оқушыларды топқа бөлуде көшбасшылыққаты болды. |
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
|
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?......Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?......Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді?
|