«Бекітемін»
«______» _________________ 2023ж
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
11.2А Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
|
Педагогтің аты-жөні: |
П.Ө.Дүзелбаева |
|
Күні: |
15.11.2023ж |
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.1.3-рационал көрсеткішті дәреженің анықтамасын және оның қасиеттерін білу;
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- рационал көрсеткішті дәреженің анықтамасын біледі; -рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданып есептер шығарады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. 2 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Таныстыру жаттығуы» 3. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру 4 . Топқа бөлу 5. Бағалау бетшесі таратылады: Бағалау бетшесін тарату
Үй тапсырмасын тексеру: №10.7 1)
3)
4)
|
1.Оқушылар мұғалім- мен амандасады. Нұсқау: әр қатысушы өз есімінің бірінші әрпіне қарай бойындағы жеке қасиетін қосып айту керек. Мысалы: мен парасатты Перизат... Оқушылар сағат тілі бойынша өз-өздерін бағалайды. Топ басшысы соңында қорытынды ұпайларын жазып тапсырады.
Оқушылар тақтадағы дұрыс жауаптар бойынша «Көршіңді тексер» әдісімен бір-бірінің үй жұмыстарын тексереді. |
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды.
Тиімділігі: Оқушылар көңіл-күйлерін көтереді және қызығушылығы артады.
Үй тапсырмасын толық дұрыс орындаған оқушыға- 2 балл Жартылай дұрыс орындаған оқушыға – 1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері қима қағаздар топтамасы интербелсенді тақта
интербелсенді тақта |
|||||||||||||||
|
Жаңа сабақты еске түсіру 5 минут
|
Дәреженің қасиеттерін дұрыс сәйкестендіріп, түсіндіру
|
1. Оқушылар жаңа тақырып ьойынша сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.
Дескриптор: 1. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. 2. Өзгенің пікірін толықтырады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалау |
Оқулық, жұмыс дәптері интербелсенді тақта |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс 5 мин |
Топтық жұмыс. «Хаттар» әдісі
|
Дескриптор:
Есептің шарты бойынша толық орналастырып шығады.
|
Бағалау критерийлері: Тақтадағы дайын жауаптары бойынша -әрбір дұрыс орналастырылған 4 сан үшін – 1 балл
Толық дұрыс орындалған тапсырмаға топтың әр мүшесіне -3 балл
|
Оқулық, жұмыс дәптері Интербелсенді тақта
Үлестірме материалдар
|
|||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 5 мин |
Оқулықпен жұмыс: А деңгейі, №10.8
1)
В деңгейі, №10.10
С деңгейі, №10.14
|
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды, есептерді шығарады. Уақыт аяқталғаннан кейін дұрыс шығарған оқушы тақтаға жазады. Дескриптор:
А деңгейі, №10.8
1)
В деңгейі, №10.10
С деңгейі, №10.14
|
Бағалау критерийлері: Тақтадағы дайын жауаптары бойынша -А деңгейінің есебі үшін – 2 балл - В деңгейінің есебі үшін – 1 балл - С деңгейінің есебі үшін – 1 балл
Толық дұрыс орындалған тапсырмаға -4 балл
|
Оқулық, жұмыс дәптері Интербелсенді тақта
Үлестірме материалдар
|
|||||||||||||||
|
Сергіту сәті 2 мин |
|
|
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды.
|
https://qazmath.net/nis-catalog/fillword/ |
|||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 5 минут |
Жұптық жұмыс «Көпжақтар» әдісі
Мұғалім оқушыларға көпжақ құрастыруға, жасырынған есепті шығаруға тапсырма береді.
|
Берілген тапсырмадан көпжақты фигура құрастырады. Көпжақтарға жасырылған есептерді шығарады. Тақтадағы дұрыс жауаптары бойынша жұптар жұмыстарын алмасып, бір-бірін тексереді. №10.11 Жұптық жұмыс
1)
2)
Дескриптор:
|
Бағалау критерийлері: Жұптар «көршіңді тексер» әдісі бойынша, бірін-бірі тексеріп, бағалайды. 1. Призмалардың табанының ауданын табады; 2. Көлемін есептейді Жалпы- 4 балл.
|
ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд 10 |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 3 мин. |
Үй тапсырмасы: №24.4, 24.7 Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы»
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Және өзіңін қай жетістік сатысында тұрғанын көрсетеді.
|
Мұғалім оқушыларды «Mentimeter» әдісі арқылы бағалайды. Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
https://www.mentimeter.com/app/presentation/al75wwff944v6qop4cxkp2ifo2bn4gwc/xyszusxy6uib/edit |
|
№ |
Оқушының аты-жөні: |
Жинаған ұпайы |
|
1 |
|
|
|
2 |
|
|
|
3 |
|
|
|
4 |
|
|
|
5 |
|
|
|
6 |
|
|
|
7 |
|
|
|
№ |
Оқушының аты-жөні: |
Жинаған ұпайы |
|
1 |
|
|
|
2 |
|
|
|
3 |
|
|
|
4 |
|
|
|
5 |
|
|
|
6 |
|
|
|
7 |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рационал көрсеткішті дәреже
Рационал көрсеткішті дәреже
«Бекітемін»
«______» _________________ 2023ж
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
11.2А Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
|
Педагогтің аты-жөні: |
П.Ө.Дүзелбаева |
|
Күні: |
15.11.2023ж |
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.1.3-рационал көрсеткішті дәреженің анықтамасын және оның қасиеттерін білу;
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- рационал көрсеткішті дәреженің анықтамасын біледі; -рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданып есептер шығарады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. 2 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Таныстыру жаттығуы» 3. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру 4 . Топқа бөлу 5. Бағалау бетшесі таратылады: Бағалау бетшесін тарату
Үй тапсырмасын тексеру: №10.7 1)
3)
4)
|
1.Оқушылар мұғалім- мен амандасады. Нұсқау: әр қатысушы өз есімінің бірінші әрпіне қарай бойындағы жеке қасиетін қосып айту керек. Мысалы: мен парасатты Перизат... Оқушылар сағат тілі бойынша өз-өздерін бағалайды. Топ басшысы соңында қорытынды ұпайларын жазып тапсырады.
Оқушылар тақтадағы дұрыс жауаптар бойынша «Көршіңді тексер» әдісімен бір-бірінің үй жұмыстарын тексереді. |
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды.
Тиімділігі: Оқушылар көңіл-күйлерін көтереді және қызығушылығы артады.
Үй тапсырмасын толық дұрыс орындаған оқушыға- 2 балл Жартылай дұрыс орындаған оқушыға – 1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері қима қағаздар топтамасы интербелсенді тақта
интербелсенді тақта |
|||||||||||||||
|
Жаңа сабақты еске түсіру 5 минут
|
Дәреженің қасиеттерін дұрыс сәйкестендіріп, түсіндіру
|
1. Оқушылар жаңа тақырып ьойынша сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.
Дескриптор: 1. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. 2. Өзгенің пікірін толықтырады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалау |
Оқулық, жұмыс дәптері интербелсенді тақта |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс 5 мин |
Топтық жұмыс. «Хаттар» әдісі
|
Дескриптор:
Есептің шарты бойынша толық орналастырып шығады.
|
Бағалау критерийлері: Тақтадағы дайын жауаптары бойынша -әрбір дұрыс орналастырылған 4 сан үшін – 1 балл
Толық дұрыс орындалған тапсырмаға топтың әр мүшесіне -3 балл
|
Оқулық, жұмыс дәптері Интербелсенді тақта
Үлестірме материалдар
|
|||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 5 мин |
Оқулықпен жұмыс: А деңгейі, №10.8
1)
В деңгейі, №10.10
С деңгейі, №10.14
|
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды, есептерді шығарады. Уақыт аяқталғаннан кейін дұрыс шығарған оқушы тақтаға жазады. Дескриптор:
А деңгейі, №10.8
1)
В деңгейі, №10.10
С деңгейі, №10.14
|
Бағалау критерийлері: Тақтадағы дайын жауаптары бойынша -А деңгейінің есебі үшін – 2 балл - В деңгейінің есебі үшін – 1 балл - С деңгейінің есебі үшін – 1 балл
Толық дұрыс орындалған тапсырмаға -4 балл
|
Оқулық, жұмыс дәптері Интербелсенді тақта
Үлестірме материалдар
|
|||||||||||||||
|
Сергіту сәті 2 мин |
|
|
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды.
|
https://qazmath.net/nis-catalog/fillword/ |
|||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 5 минут |
Жұптық жұмыс «Көпжақтар» әдісі
Мұғалім оқушыларға көпжақ құрастыруға, жасырынған есепті шығаруға тапсырма береді.
|
Берілген тапсырмадан көпжақты фигура құрастырады. Көпжақтарға жасырылған есептерді шығарады. Тақтадағы дұрыс жауаптары бойынша жұптар жұмыстарын алмасып, бір-бірін тексереді. №10.11 Жұптық жұмыс
1)
2)
Дескриптор:
|
Бағалау критерийлері: Жұптар «көршіңді тексер» әдісі бойынша, бірін-бірі тексеріп, бағалайды. 1. Призмалардың табанының ауданын табады; 2. Көлемін есептейді Жалпы- 4 балл.
|
ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд 10 |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 3 мин. |
Үй тапсырмасы: №24.4, 24.7 Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы»
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Және өзіңін қай жетістік сатысында тұрғанын көрсетеді.
|
Мұғалім оқушыларды «Mentimeter» әдісі арқылы бағалайды. Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
https://www.mentimeter.com/app/presentation/al75wwff944v6qop4cxkp2ifo2bn4gwc/xyszusxy6uib/edit |
|
№ |
Оқушының аты-жөні: |
Жинаған ұпайы |
|
1 |
|
|
|
2 |
|
|
|
3 |
|
|
|
4 |
|
|
|
5 |
|
|
|
6 |
|
|
|
7 |
|
|
|
№ |
Оқушының аты-жөні: |
Жинаған ұпайы |
|
1 |
|
|
|
2 |
|
|
|
3 |
|
|
|
4 |
|
|
|
5 |
|
|
|
6 |
|
|
|
7 |
|
|
шағым қалдыра аласыз




























