Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
«Тексерілді»
Оқу ісінің меңгерушісі: А. Алибекова
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Рационал сандарға амалдар қолдану Мектеп: «№3 Ә. Молдағулова атындағы жалпы білім беретін мектеп» кмм
Педагогтің аты-жөні: Әріп Мақпал
Күні:20.11.2023 ж. Математика
Сыныбы: 6 «Б» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 6.1.2.16
Рационал сандарды бөлуді орындау;
Сабақтың мақсаты: Рационал сандарды бөлу тақырыбын меңгереді;
Алған білімдерін есеп шығаруда қолданады.
Бағалау критерийлері
Рационал сандарды бөлу тақырыбын меңгереді;
Алған білімдерін есеп шығаруда қолдана алады.
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру:
-Оқушылармен амандасу, сынып оқушыларын түгелдеу.
Топқа бөлу:
«Мен таңдаймын» стратегиясы бойынша топқа бөлемін.
І-топ (+) ÷ (-) = (-)
ІІ-топ (-) ÷ (+) = (-)
ІІІ-топ (-) ÷ (-) = (+)
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
«Тексерілді»
Оқу ісінің меңгерушісі: А.
Алибекова
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Рационал сандарға амалдар
қолдану
Мектеп: «№3 Ә. Молдағулова атындағы жалпы
білім беретін мектеп» кмм
Педагогтің аты-жөні: Әріп
Мақпал
Күні:20.11.2023
ж.
Математика
Сыныбы: 6 «Б»
Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Рационал сандарды
көбейту
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
6.1.2.16
Рационал сандарды бөлуді
орындау;
Сабақтың мақсаты:
Рационал сандарды бөлу тақырыбын
меңгереді;
Алған білімдерін есеп шығаруда
қолданады.
Бағалау
критерийлері
Рационал сандарды бөлу тақырыбын
меңгереді;
Алған білімдерін есеп шығаруда қолдана
алады.
Сабақтың барысы:
Сабақ
кезеңі/Уақыты
Педагогтің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы
Ұйымдастыру:
-Оқушылармен амандасу, сынып оқушыларын
түгелдеу.
Топқа
бөлу:
«Мен таңдаймын» стратегиясы бойынша
топқа бөлемін.
І-топ (+) ÷ (-) =
(-)
ІІ-топ (-) ÷ (+) =
(-)
ІІІ-топ (-) ÷ (-) =
(+)
Топтар топ ережесін сақтайды , өз
қалаулары бойынша топ ішінен топ басшы сайлайды,топ басшы топ
мүшелерінің сабаққа белсенді қатысуын
қадағалайды.
№1. Үй тапсырмасын
тексеру
«Өзара тексеріс»
әдісі бойынша оқушылар тақтадағы жауаппен өзін-өзі
тексеру әдісімен үй тапсырмаларын
тексереді
№520
56÷(-7)+3=-8+3=-5
-8•(-5)+75÷(-15)=40+(-5)=35
(12-28)÷(-4)•5=-16÷
(-4)•5=20
19-(2-18÷3)=19-(-4)=23
-60÷15+7•(6-14)=-4+(-56)=-60
-11•(5-9)-60÷(-12)=44-(-5)=49
Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбымен,
мақсатымен танысады. Стикер арқылы үш топқа
бөлінеді.
Жауап бойынша өзін-өзі
тексереді.
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан
оқушыларды «Мадақтау сөз»
әдісі арқылы бағалайды:
«Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!
Талпын!»
Жалпы балл-3
балл
Түрлі түсті қима
қағаздар
Презентация
Стикер
6-сынып
оқулығы
Презентация
Жұмыс
дәптері
Сабақтың
ортасы
Сұрақтарға жауап
беру.
Оқулықтан есептер
шығару.
Мағынаны
ашу
№2. «Кім көп біледі»
әдісі
1.
Көбейтуге кері амал қандай?
2.
Бөлу амалында көбейту амалының таңбалар алгоритмі сақтала
ма?
3.Екі теріс санның қайсысы үлкен
болады?
4.
Бөліндінің мағынасы әрдайым бола
ма?
5.Таңбалары әр түрлі екі санды қалай
бөлеміз?
6.Таңбалары бірдей екі санды қалай
бөлеміз?
№3. «Дұрыс және бұрыс»
ойыны
Оқушылар егер тұжырымдама дұрыс болса жасыл
белгіні, ал бұрыс болса қызыл белгіні
көтереді
1.
Екі теріс санның көбейтіндісі - оң сан;
+
2.
Кез келген санның нөлге көбейтіндісі сол санның өзіне тең;
-
3.
аb көбейтіндісі нөлге тең болады, егер а және в бір мезгілде нөлге
тең болса; +
4.
Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі теріс
сан. +
5. Кез келген рационал сан
бүтін болады;-
6.Бөлінгіш пен бөлгіштің
таңбалары әр түрлі болса, бөліндінің мәні теріс
болады.+
7.Бөлінгіш пен бөлгіштің
таңбалары бірдей болса, бөліндінің мәні оң сан
болады.+
8.Нөл санын кез келген нөлден
өзге санға бөлгендегі бөлінді нөлге
тең+
9.Санды нөлге бөлуге
болады.-
№4. Деңгейлік тапсырма
« Кім жылдам» әдісі
бойынша оқулықпен жұмыс
№517
Теңдеуді
шешіңдер:
1)-1,22*2=6,1
2)-8,9*(-х)=11,57
№521
Есептеңдер:
1)(
2)0,75/(- )-8,4/(- )
№528
Теңдеуді
шешіңдер:
3-9,75=2
«Сергіту
сәті»
Күз
мезгілінің ең керемет құбылысы – «Жаңбырдың» дыбысын ұжым көмегімен
салу
Ребусты
шешіңдер
Жауабы: Рационал сандарды
бөлу
№5. «Семантикалык
карта»
№6. «Өзіңді тексер»
әдісі
№7. «Дөңгелек»
ойыны
Оқушылар сұрақтарға жауап
береді
Оқушылар белгі көтеру арқылы дұрыс
тұжырымдаманы анықтайды
Берілген есепті
орындайды
Жылдам әрі функционалды түрде сыни
ойлауды дамытады
Әр топ жаңбырдың дыбысын
салады
Бүгінгі тақырыпқа байланысты ребусты
шешеді
Әр топтың топ басшылары семантикалық
картаны толтырады
Тест тарсырмасын
орындайды
Оқушылар топтасып дөңгелек ойынын
толтырады
Дескриптор:
- сұраққа жауап
береді.
Жалпы балл-1
балл
Дескриптор:
Дұрыс тұжырымдаманы
анықтайды.
Жалпы бал-1
балл
Дескриптор:
-Оң сандарды теріс санға
бөледі;
-теріс сандарды оң санға
бөледі;
-мәнін
табады;
-тиімді тәсілді
пайдаланады;
-белгісіз көбейткішті
табады.
Жалпы бал-А,В
2балл
С-3
балл
Дескриптор:
-Оң сандарды теріс санға
бөледі;
-теріс сандарды оң санға
бөледі;
-мәнін
табады.
Жалпы балл-2
балл
Дескриптор:
-Оң сандарды теріс санға
бөледі;
-теріс сандарды оң санға
бөледі;
-мәнін
табады.
Жалпы балл-2
балл
Дескриптор:
-Оң сандарды теріс санға
бөледі;
-теріс
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз