Қысқа мерзімді жоспар
Сыныбы: 6 «ә»
Пәні: математика Күні: 30.11.2017ж
|
Тақырыбы 70-сабақ |
«Рационал сандарды көбейту» |
|||
|
Мақсаты |
Оқушыларға рационал сандарды көбейту тақырыбын жанама әсер ете отырып өз беттерімен меңгерту, алған білімдерін есеп шығаруда қолдануға үйрету |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
- Таңбалар ережесін біледі; |
|||
|
7модульдің қолданылуы |
“Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
|||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Интервью», «Кім шапшаң», «Джигсо», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Табыс баспалдағы» |
|||
|
Қолданыла-тын ресурстар |
Флипчарт, маркерлер, тақта, бор, оқулық |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі 8 мин |
Оқушыларды сандар жазылған парақшалар арқылы 4 топқа бөлу. Ертеде бір патшалықта «Рационал сан» атты патша өмір сүріпті, ол патшаның .« Оң сандар», «Теріс сандар», «Қарама-қарсы сандар», «Жай сандар» , атты төрт ұлы болыпты. Ұлдарының ақылы көркіне сай болса да, өздерінің патшалықта алатын орны мен маңыздылығы жөніндегі даулары бітпепті. Төрт ұлының дауынан шаршаған патша оларды шақырып: -Төртеуіңе үлкен сынақ беремін, қайсың содан сүрінбей өтсең, патшалықтың мұрагері атанып, бар байлықты иеленесіңдер депті. «Оң сан», «Теріс сан» мен «Қарама-қарсы сан» , «Жай сан» нөкерлерін жинап сайысқа кірісіп те кетеді. Мен сіздердің топ басшыларыңызға бағалау парағын таратамын, бүгінгі ертегілер әлеміне саяхатымызды осы парақ арқылы бағалайтын боламыз «Интервью» әдісі арқылы топтар өздерінің топ мүшелерін таныстырады Әр топқа бағалау парағын таратып беру. |
Оқушылар топқа бөлініп, өз топ басшыларын сайлайды. Топ аттарын қорғайды Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады. |
||
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
|
Білім Қызығушылық тарын ояту 5 мин |
«Кім шапшаң» әдісі бойынша, өткен тақырыпқа қатысты тест тапсырмасы |
«Кім шапшаң» әдісі бойынша, өткен тақырыпқа қатысты тест тапсырмасын тарату |
«Кім шапшаң» әдісі бойынша, өткен тақырыпқа қатысты тест тапсырмасын орындайды |
|
|
Түсіну 10 мин |
«Джигсо» әдісі бойынша «Рационал сандарды көбейту» тақарыбын өздері талқылап, өздері қайталау масатында постер жасау |
Оқушылар мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, сосын постер жасайды |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау |
|
|
Қолдану 8 мин |
Жеке жұмыс «есептер құрастыру» - Таңбалар ережесін пайдалану
|
Әр оқушыға екі есеп құрастыру тапсырылады |
Оқушылар топпен құрастырған есептерін алмасып шығарып, «екі жұлдыз, бір тілек» жазады. |
|
|
Талдау 5 мин |
Оқушыларға оқулықтан тапсырма беру |
Тапсырманы орындап шығуға уақыт беру № |
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, өзара пікір алмасады, топпен, жеке дара тапсырмаларды орындайды |
|
|
Жинақтау 2 мин |
Топпен жұмыс «Табыс баспалдағы» арқылы жалпы бүгінгі сабақта не үйренгендерін тексеру арқылы тақырыпты жинақтау |
Берілген әдіс бойынша оқушылар бүгінгі сабақтан не үйренгендігін білу үшін оқушыларға стикерлер тарату |
Берілген әдіс бойынша оқушылар бүгінгі сабақтан не үйренгендігін білу үшін оқушылар өз ойларын жазады. |
|
|
Бағалау 2 мин |
Топ басшыларының бағалауы |
Патша ұлдарының өнерлеріне тәнті болып, төртеуін де мұрагер етіп, тату – тәтті өмір сүрулерін өсиет етіп айтып кетіпті. Ағайындылар да қателіктерін түсініп «Рационал сандар» патшалығының көркеюіне өз үлестерін қосқан екен. |
Топты бағалау Топ мүшелерін бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Рационал сандарды көбейту» 6-сынып
«Рационал сандарды көбейту» 6-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Сыныбы: 6 «ә»
Пәні: математика Күні: 30.11.2017ж
|
Тақырыбы 70-сабақ |
«Рационал сандарды көбейту» |
|||
|
Мақсаты |
Оқушыларға рационал сандарды көбейту тақырыбын жанама әсер ете отырып өз беттерімен меңгерту, алған білімдерін есеп шығаруда қолдануға үйрету |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
- Таңбалар ережесін біледі; |
|||
|
7модульдің қолданылуы |
“Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
|||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Интервью», «Кім шапшаң», «Джигсо», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Табыс баспалдағы» |
|||
|
Қолданыла-тын ресурстар |
Флипчарт, маркерлер, тақта, бор, оқулық |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі 8 мин |
Оқушыларды сандар жазылған парақшалар арқылы 4 топқа бөлу. Ертеде бір патшалықта «Рационал сан» атты патша өмір сүріпті, ол патшаның .« Оң сандар», «Теріс сандар», «Қарама-қарсы сандар», «Жай сандар» , атты төрт ұлы болыпты. Ұлдарының ақылы көркіне сай болса да, өздерінің патшалықта алатын орны мен маңыздылығы жөніндегі даулары бітпепті. Төрт ұлының дауынан шаршаған патша оларды шақырып: -Төртеуіңе үлкен сынақ беремін, қайсың содан сүрінбей өтсең, патшалықтың мұрагері атанып, бар байлықты иеленесіңдер депті. «Оң сан», «Теріс сан» мен «Қарама-қарсы сан» , «Жай сан» нөкерлерін жинап сайысқа кірісіп те кетеді. Мен сіздердің топ басшыларыңызға бағалау парағын таратамын, бүгінгі ертегілер әлеміне саяхатымызды осы парақ арқылы бағалайтын боламыз «Интервью» әдісі арқылы топтар өздерінің топ мүшелерін таныстырады Әр топқа бағалау парағын таратып беру. |
Оқушылар топқа бөлініп, өз топ басшыларын сайлайды. Топ аттарын қорғайды Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады. |
||
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
|
Білім Қызығушылық тарын ояту 5 мин |
«Кім шапшаң» әдісі бойынша, өткен тақырыпқа қатысты тест тапсырмасы |
«Кім шапшаң» әдісі бойынша, өткен тақырыпқа қатысты тест тапсырмасын тарату |
«Кім шапшаң» әдісі бойынша, өткен тақырыпқа қатысты тест тапсырмасын орындайды |
|
|
Түсіну 10 мин |
«Джигсо» әдісі бойынша «Рационал сандарды көбейту» тақарыбын өздері талқылап, өздері қайталау масатында постер жасау |
Оқушылар мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, сосын постер жасайды |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау |
|
|
Қолдану 8 мин |
Жеке жұмыс «есептер құрастыру» - Таңбалар ережесін пайдалану
|
Әр оқушыға екі есеп құрастыру тапсырылады |
Оқушылар топпен құрастырған есептерін алмасып шығарып, «екі жұлдыз, бір тілек» жазады. |
|
|
Талдау 5 мин |
Оқушыларға оқулықтан тапсырма беру |
Тапсырманы орындап шығуға уақыт беру № |
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, өзара пікір алмасады, топпен, жеке дара тапсырмаларды орындайды |
|
|
Жинақтау 2 мин |
Топпен жұмыс «Табыс баспалдағы» арқылы жалпы бүгінгі сабақта не үйренгендерін тексеру арқылы тақырыпты жинақтау |
Берілген әдіс бойынша оқушылар бүгінгі сабақтан не үйренгендігін білу үшін оқушыларға стикерлер тарату |
Берілген әдіс бойынша оқушылар бүгінгі сабақтан не үйренгендігін білу үшін оқушылар өз ойларын жазады. |
|
|
Бағалау 2 мин |
Топ басшыларының бағалауы |
Патша ұлдарының өнерлеріне тәнті болып, төртеуін де мұрагер етіп, тату – тәтті өмір сүрулерін өсиет етіп айтып кетіпті. Ағайындылар да қателіктерін түсініп «Рационал сандар» патшалығының көркеюіне өз үлестерін қосқан екен. |
Топты бағалау Топ мүшелерін бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз













