Сыныбы: 7
|
Күні 16.03
|
Сабақтыңтақырыбы
|
Рационал бөлшектерді бөлу,көбейту.
|
Мақсаты
|
Жаңа әдіс-тәсілдер арқылы рационал бөлшектерді көбейту,бөлу
амалын қолдануға байланысты есептер шығаруға үйренеді.
|
Күтілетін
нәтижелер
|
1. Рационал
бөлшектерді көбейту,бөлу амалдарын біледі
2 Рационал
бөлшектерді көбейту,бөлу амалдарының ерекшеліктерін анықтап,
айырмашылықтарын көрсетіп береді
3.Есеп шығару барысында жұмыстарын
математикалық тұрғыда түсіндіріп, тұжырымдайды.
Оқушы өз ойларын еркін
жеткізе алады;
Оқушылар өз ойларымен
бөліседі,бірін-бірі бағалайды.
|
Керекті жабдықтар
|
Оқулық, 7-сынып А.Шыныбеков, Алматы «Атамұра»,
есептер жинағы ,интерактивті тақта,сұрақ жазылған
конверт,маркер,стикер,бағалау парағы.
|
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңі
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
уақыт
|
|
ресурс
|
Кіріспе
|
Сәлемдесу,оқушыларды түгендеу,кезекшілік
қызметін қадағалау,оқушы зейінін сабаққа бөлу. Сергіту сәтін
«Көңілді күн»өткіземін,
|
Сәлемдесу,керекті құралдарын түгендеу,кезекшілік қызыметін
атқару.
|
1
|
Формативті бағалау
|
През
(АКТ)
|
Стикерге жұптардың номерін жазып
топтаймын
|
Стикерде
жазылған сандар бойынша ретпен орналасады, 2 топқа
бөлінеді.
|
2
|
Сәйкес әріптермен топтасып
отырады.
|
|
Алдыңғы тақырыпты «Еркін жауап» стратегиясын қолдану арқылы үй тапсырмасын тексеремін.
|
Үйден
шығарып келген есептерін тексеру үшін дәптерлерін сағат тілінің
бағытымен алмастырып бірінің-бірі жұмысын тексереді,критерий
бойынша бағалайды.
Мұғалім лақтырған допты ұстап алған
оқушы сұраққа жауап береді.
|
7
|
Сұраққа жауап берген оқушыларға
символ(смайлик) беру, мадақтау, қол шапалақтау.
|
Кеспе
қағаз
дар
|
Тұсаукесер
|
Өткен сабақ бойынша сұрақ-жауап
Миға шабуыл жасау арқылы жаңа
сабақтың ережесін(формуласын)қорытып шығарады.
|
Сұраққа- жауап
Ойланады. Қызығушылығы артады. Өз –
өздерін реттейді.
|
3
|
жұпта
жұмыс,жұптық әдіс.
|
|
Негізгі бөлім
|
Бұрыннан таныс мәліметтерді жаңа
мәліметтермен ұштастырып, «Тарсия» әдісі арқылы топта, жұпта есеп
шығарады. Өзіңізге жұп таңдап алыңыз Жұбыңызбен есепті
талқылаңыз.
|
Тегістей белсенді есеп
шығарады, есепті түсінеді, дәптерге шығарады, жұппен бірге,топпен
бірге талдайды, кітаптан ақпараталады,білгендерін ортаға
салады.
(Бағалау парақшасын
толтырады.)
|
7
|
Оқушының
жұмыс барысын
дағы
ықыласы,
талапты орындауы
«Тарсия» әдісі арқылы жұпта шығарған есептерін жұптар өзара
бағалайды.
|
Сурет.
през
|
Тест жұмысын
тарату (5 тапсырмадан тұратын тест беремін )
|
Жеке,жұпта
орындау
|
7
|
Әр оқушы өзіне берілген тест
тапсырмаларын орындайды, қасындағы жұбымен тексереді.
|
През (АКТ)
|
Оқулықпен жұмыс
А:№ 546 (1,4,7)
Барлығына бірдей::№547 (2,5,6)
В:№548 (2,4,6)
С:№551 (3)
|
Оқулықтағы есептерді топпен бірге
шығару
|
10
|
Топтық бағалау
|
7 сынып
«алгебра» оқулығы
|
Қорытынды
|
Шын ба,жалған
ба? әдісі АКТ қолдану.
|
Сэндвич әдісі арқылы топтар өзара бағалайды..
|
3
|
Өзін-өзі бағалау
|
|
Стикер беру.Рефлекисия
парағы cтикерлерге өз ойларын жазуға ұсынамын.
Оқушылардан
сабақтан алған әсерлері туралы пікірлерін ортаға салуға
шақырамын.«Көршілер» топтар арасындағы кері байланыс(көрші топқа
2жұлдыз,1ұсыныс береді).
|
Рефлексия жазу
Өз ойларын айтып, басқалармен пікір
алысады
|
3
|
|
|
Үйге тапсырма:№548
№549 (3;4)
№550
|
Үй тапсырмасын дәптерлеріне жазып
алады.
|
2
|
|
Оқулық
|
Сабаққа
өзіндік талдау: Сабақты
|