-

Мектеп: Бершүгір ЖОББ мектебі
Педагогтің аты-жөні: Сағынбай Ақмоншақ Есенқұлқызы
Пәні: математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Рационал сандарға амалдар қолдану
Күні:
26.01.2023
Сыныбы: 6
Қатысушылар саны: 24 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Теңдеудің көмегімен мәтінді есептер шығару
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
6.5.1.6
мәтінді есептерді сызықтық теңдеулерді құру арқылы шығару.
Сабақтың мақсаты:
-
Мәтін есепте белгісізді анықтайды;
-
Мәтін есептің математикалық моделін құрады;
-
Cызықты теңдеулер құрастыра отырып, мәтін есептерді шығарады;
Ұлттық мүдде
-
Бәсекеге қабіллетті ұрпақ тәрбиелеу, ұлтшылдыққа, ұйымшылдыққа баулу.
Сабақ кезеңі/Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
Миға шабуыл.
3 минут
Ұйымдастыру:
-Оқушылармен амандасу, сынып оқушыларын түгел
Сабақты «XXI ғасыр ақпарат ғасыры» деп, сабақ барысын интернет желілілермен байланыстырамыз деп айтып кетемін.
Топқа бөлу:
Оқушылар бағалау үшін берілген смарт сағаттың түстеріне байланысты, сары, жасыл, қызқылғылт сары, көк топтарға бөлініп отырады;
І топ:«көк»
ІІ топ:«жасыл»
ІІІ топ:«сары»
Топтар топ ережесін сақтайды.
Үй тапсырмасын тексеру: №843
(тақтада тапсырма дұрыс жауабымен көрсетіліп тұрады)
«Топтастыру» әдісі арқылы өткенді қайталайды.

КБ.: «Бас бармақ»
Оқушылар сыныпқа кіргенде мұғаліммен сынып есігінде ілулі тұрған белгілермен амандасады.
Бір – бірінің үй жұмыстарын тексереді
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту.
Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады.
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!»
Үй жұмысы
1 балл
Дескриптор:
- тапсырманы орындайды
1 балл
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Түрлі түсті қима қағаз-
дар
«Смарт сағат»
Интер белсенді тақта

Сабақтың ортасы
8 минут
12 минут
(ҰЖ) Оқулықпен жұмыс №845 есеп
Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады.
Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады.

КБ. «Мадақтау сөз»
(ТЖ) Оқушыларға WhatsApp желісінен смс келді деп оқушыларға топпен жұмыс жасауға кеспе қағазда жазылған смс хат тапсырма беріледі. Әр топқа үш түрлі есеп беріледі.

Берілген есепті орындайды.
Оқушылар шығарылған есепті тақтаға орындайды.
Есепті таратылған А4 фарматтағы параққа есепті жазады және тақтаға топтан бір оқушы келіп тақтаға жазады.
Дескриптор:
-Белгісіз айнымалы енгізеді
-Есепке теңдеу құрады
-Теңдеудің шешімін табады;
3- балл
Дескриптор:
- теңдеуді құрастырады;
- өзінің құрған теңдеуінің түбірін табады;
- есептің жауабын негіздейді.3 - балл
Оқулық 6-сынып.
2-бөлім
А.Е.Әбілқасымова
Т.П.Кучер
З.Ә. Жұмағұлова
Алматы “Мектеп”
2018
1-қосымша
Кеспе қағаздар
1-қосымша тапсырма
КБ «Бас бармақ»
Сабақтың соңы.
Ой толғаныс.
10 минут
Рефлексия
Бағалау
7 мин.
Сабақты бекіту.
(ЖЖ) оқушыл код сканер жасап https://quizizz.com/admin/private тест орындайды.

КБ. «Бас бармақ »
Үйге тапсырма беру.
код арқылы тапсырма
беріледі.Рефлексия
«Инстаграмм» әдісі арқылы рефлексия жасайды.

Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін тұжырымдайды.
Үй тапсырмасын күнделігіне жабыстырып алады
Берілген кодты күнделіктеріне жабыстырады.
10 баллдык жүйе бойынша бағалау
https://quizizz.com/admin/private
ДК экраны
6-сынып оқулығы.

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу», «Жеке жұмыс»,«Топтық жұмыс». Деңгейлік тапсырма.
ФБ.
«Смарт сағат» әдісі арқылы өзін –өзі бағалау.
Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару.
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1: «Топтастыру» әдісін пайдаланғанда интер тақтаға оқушылар жауаптарын жазды. АКТ пайдаланды.
2: Сабақтың барысын «XXI ғасыр ақпарат ғасыры» деп, интернет желілілермен байланыстырып алдым.
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1: Рефлексия барысында 2-3 оқушы, сабақ барысында сұрақ туындап, сол сұрақтарына мұғалім жауап бергенін айтты. Сол сұрақтарын келесі сабақта толықтырамыз.
2: Оқу барысында, оқу мақсатқа жеттік. Берілген тапсырмалар түгел орындалды. Сұрақ туындаған оқушалар, жауаптарын алды.
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рационал сандарға амалдар қолдану , 6 сынып
Рационал сандарға амалдар қолдану , 6 сынып
-

Мектеп: Бершүгір ЖОББ мектебі
Педагогтің аты-жөні: Сағынбай Ақмоншақ Есенқұлқызы
Пәні: математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Рационал сандарға амалдар қолдану
Күні:
26.01.2023
Сыныбы: 6
Қатысушылар саны: 24 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Теңдеудің көмегімен мәтінді есептер шығару
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
6.5.1.6
мәтінді есептерді сызықтық теңдеулерді құру арқылы шығару.
Сабақтың мақсаты:
-
Мәтін есепте белгісізді анықтайды;
-
Мәтін есептің математикалық моделін құрады;
-
Cызықты теңдеулер құрастыра отырып, мәтін есептерді шығарады;
Ұлттық мүдде
-
Бәсекеге қабіллетті ұрпақ тәрбиелеу, ұлтшылдыққа, ұйымшылдыққа баулу.
Сабақ кезеңі/Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
Миға шабуыл.
3 минут
Ұйымдастыру:
-Оқушылармен амандасу, сынып оқушыларын түгел
Сабақты «XXI ғасыр ақпарат ғасыры» деп, сабақ барысын интернет желілілермен байланыстырамыз деп айтып кетемін.
Топқа бөлу:
Оқушылар бағалау үшін берілген смарт сағаттың түстеріне байланысты, сары, жасыл, қызқылғылт сары, көк топтарға бөлініп отырады;
І топ:«көк»
ІІ топ:«жасыл»
ІІІ топ:«сары»
Топтар топ ережесін сақтайды.
Үй тапсырмасын тексеру: №843
(тақтада тапсырма дұрыс жауабымен көрсетіліп тұрады)
«Топтастыру» әдісі арқылы өткенді қайталайды.

КБ.: «Бас бармақ»
Оқушылар сыныпқа кіргенде мұғаліммен сынып есігінде ілулі тұрған белгілермен амандасады.
Бір – бірінің үй жұмыстарын тексереді
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту.
Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады.
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!»
Үй жұмысы
1 балл
Дескриптор:
- тапсырманы орындайды
1 балл
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Түрлі түсті қима қағаз-
дар
«Смарт сағат»
Интер белсенді тақта

Сабақтың ортасы
8 минут
12 минут
(ҰЖ) Оқулықпен жұмыс №845 есеп
Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады.
Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады.

КБ. «Мадақтау сөз»
(ТЖ) Оқушыларға WhatsApp желісінен смс келді деп оқушыларға топпен жұмыс жасауға кеспе қағазда жазылған смс хат тапсырма беріледі. Әр топқа үш түрлі есеп беріледі.

Берілген есепті орындайды.
Оқушылар шығарылған есепті тақтаға орындайды.
Есепті таратылған А4 фарматтағы параққа есепті жазады және тақтаға топтан бір оқушы келіп тақтаға жазады.
Дескриптор:
-Белгісіз айнымалы енгізеді
-Есепке теңдеу құрады
-Теңдеудің шешімін табады;
3- балл
Дескриптор:
- теңдеуді құрастырады;
- өзінің құрған теңдеуінің түбірін табады;
- есептің жауабын негіздейді.3 - балл
Оқулық 6-сынып.
2-бөлім
А.Е.Әбілқасымова
Т.П.Кучер
З.Ә. Жұмағұлова
Алматы “Мектеп”
2018
1-қосымша
Кеспе қағаздар
1-қосымша тапсырма
КБ «Бас бармақ»
Сабақтың соңы.
Ой толғаныс.
10 минут
Рефлексия
Бағалау
7 мин.
Сабақты бекіту.
(ЖЖ) оқушыл код сканер жасап https://quizizz.com/admin/private тест орындайды.

КБ. «Бас бармақ »
Үйге тапсырма беру.
код арқылы тапсырма
беріледі.Рефлексия
«Инстаграмм» әдісі арқылы рефлексия жасайды.

Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін тұжырымдайды.
Үй тапсырмасын күнделігіне жабыстырып алады
Берілген кодты күнделіктеріне жабыстырады.
10 баллдык жүйе бойынша бағалау
https://quizizz.com/admin/private
ДК экраны
6-сынып оқулығы.

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу», «Жеке жұмыс»,«Топтық жұмыс». Деңгейлік тапсырма.
ФБ.
«Смарт сағат» әдісі арқылы өзін –өзі бағалау.
Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару.
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1: «Топтастыру» әдісін пайдаланғанда интер тақтаға оқушылар жауаптарын жазды. АКТ пайдаланды.
2: Сабақтың барысын «XXI ғасыр ақпарат ғасыры» деп, интернет желілілермен байланыстырып алдым.
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1: Рефлексия барысында 2-3 оқушы, сабақ барысында сұрақ туындап, сол сұрақтарына мұғалім жауап бергенін айтты. Сол сұрақтарын келесі сабақта толықтырамыз.
2: Оқу барысында, оқу мақсатқа жеттік. Берілген тапсырмалар түгел орындалды. Сұрақ туындаған оқушалар, жауаптарын алды.
-
шағым қалдыра аласыз













