Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
|
|||||
|
Пән/Сынып: |
6 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолданып есептей алады. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақы-ты |
Кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
2 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Рационал бөлшектерді көбейту және бөлу алгоритмін қолдана білу -Рационалсандарғаарифметикалық амалдарқолдану ережелерін білу Оқушыларды кеспе қағаздары арқылы 3 топқа бөлу. «Оң сандар», «теріс сандар», «нөл саны» |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. -5+5= -2-9= 5+9= 8+(-8)= -5+4= -6+9= 6*0= -5*3= -6*(-2)= -5*0= 9-11= 11+(-3)= |
Оқушының белсенділігіне қарай мұғалім ауызша бағалауы. |
Оқулық |
|
|
2 мин |
Үй тапсырмасын тексеру |
Есептерді тексеру |
Үйге берілген тапсырманы тексеру |
Өзін-өзі бағалау |
https://wordwall.net/ru/resource/37791773 |
|
|
5 мин |
Миғашабуыл |
Графикалық диктант. а) Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең иә ә) Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан иә б) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан иә в) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан жоқ г) Кезкелгентеріс сан нөлденүлкен жоқ д) Оңсанныңмодулісолсанныңөзінетең иә е) Теріскөбейткіштер саны жұпболса, көбейтіндіоң сан иә ж) Теріссанныңмодулісолсанныңөзінетең жоқ з) Таңбаларыбірдейекісанныңкөбейтіндісі - оң сан иә и) Кезкелгентеріс сан оңсаннанүлкен жоқ |
Сұрақтарға жауап береді |
|
https://learningapps.org/watch?v=pggtqgcxk23 |
|
|
7 минут |
Жеке жұмыс |
|
Оқушылар жеке тапсырма орындайды. |
Дескриптор: -Рационал сандарға арифметика лық амалдар қолдануды біледі. -Таңбалар ережесін қолданады. |
|
|
|
5 мин |
Топтық жұмыс |
№1. Өрнектің мәнін табыңдар: 1). -96 + (-101) = -197 1). 9+5.6∙(−0.5)=6.2 2).(−8)∙(−4)−15 = 17 2). -15 ∙ (-6) =90 3). -9 + 4,3= -4,7 3). -0,8 ∙ 3= -2,4 4). 65 + (-35) = 30 4). -6,3 : (-0,9) =7 5). 3,9:(−1,3)+6= 3 5). 105 : ( -21) = -5
|
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -Тақырыпқа қатысты есептер шығарады, талдайды |
«Пирамида» әдісі |
|
|
3 мин |
Жеке жұмыс (ауызша) |
№2. Жұлдызшалардың орнына теңдік орындалатындай санды жазындар:
|
Жұлдызшаның орнына тиісті санды қойып жазады |
Өзін-өзібағалау |
Презентация |
|
|
Топтық жұмыс |
Жұбын табуға арналған тапсырмалар |
Тақтада көрсетілген есептерді ауызша орындайды. |
Өзарабағалау |
https://wordwall.net/ru/resource/38251267 |
||
|
10 мин |
Топтық жұмыс |
Тақтамен жұмыс.
|
Берілген есептерді тақтаға орындайды. |
Дескриптор: -Рационал сандарға арифметика лық амалдар қолдануды біледі. -Таңбалар ережесін қолданады. |
Презентация |
|
|
5 мин |
Бекіту тапсырмалары |
Тест тапсырмалары. |
Әр топтан бір-бір оқушыдан шығып тақтада тест орындайды. |
|
https://www.educaplay.com/learning-resources/17136783-numbers_quiz.html |
|
|
3 мин |
Қорытынды. |
Бүгінгі сабақта: -Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану ережелерін білді. Рефлексия : Банкомат. Оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма беру |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Сабақ бойынша өз пікірлерін айту. |
Кері байланыс |
Банкомат, терминал. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рационал сандарға амалдар қолдану, ашық сабақ,6 -сынып
Рационал сандарға амалдар қолдану, ашық сабақ,6 -сынып
Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
|
|||||
|
Пән/Сынып: |
6 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолданып есептей алады. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақы-ты |
Кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
2 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Рационал бөлшектерді көбейту және бөлу алгоритмін қолдана білу -Рационалсандарғаарифметикалық амалдарқолдану ережелерін білу Оқушыларды кеспе қағаздары арқылы 3 топқа бөлу. «Оң сандар», «теріс сандар», «нөл саны» |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. -5+5= -2-9= 5+9= 8+(-8)= -5+4= -6+9= 6*0= -5*3= -6*(-2)= -5*0= 9-11= 11+(-3)= |
Оқушының белсенділігіне қарай мұғалім ауызша бағалауы. |
Оқулық |
|
|
2 мин |
Үй тапсырмасын тексеру |
Есептерді тексеру |
Үйге берілген тапсырманы тексеру |
Өзін-өзі бағалау |
https://wordwall.net/ru/resource/37791773 |
|
|
5 мин |
Миғашабуыл |
Графикалық диктант. а) Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең иә ә) Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан иә б) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан иә в) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан жоқ г) Кезкелгентеріс сан нөлденүлкен жоқ д) Оңсанныңмодулісолсанныңөзінетең иә е) Теріскөбейткіштер саны жұпболса, көбейтіндіоң сан иә ж) Теріссанныңмодулісолсанныңөзінетең жоқ з) Таңбаларыбірдейекісанныңкөбейтіндісі - оң сан иә и) Кезкелгентеріс сан оңсаннанүлкен жоқ |
Сұрақтарға жауап береді |
|
https://learningapps.org/watch?v=pggtqgcxk23 |
|
|
7 минут |
Жеке жұмыс |
|
Оқушылар жеке тапсырма орындайды. |
Дескриптор: -Рационал сандарға арифметика лық амалдар қолдануды біледі. -Таңбалар ережесін қолданады. |
|
|
|
5 мин |
Топтық жұмыс |
№1. Өрнектің мәнін табыңдар: 1). -96 + (-101) = -197 1). 9+5.6∙(−0.5)=6.2 2).(−8)∙(−4)−15 = 17 2). -15 ∙ (-6) =90 3). -9 + 4,3= -4,7 3). -0,8 ∙ 3= -2,4 4). 65 + (-35) = 30 4). -6,3 : (-0,9) =7 5). 3,9:(−1,3)+6= 3 5). 105 : ( -21) = -5
|
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -Тақырыпқа қатысты есептер шығарады, талдайды |
«Пирамида» әдісі |
|
|
3 мин |
Жеке жұмыс (ауызша) |
№2. Жұлдызшалардың орнына теңдік орындалатындай санды жазындар:
|
Жұлдызшаның орнына тиісті санды қойып жазады |
Өзін-өзібағалау |
Презентация |
|
|
Топтық жұмыс |
Жұбын табуға арналған тапсырмалар |
Тақтада көрсетілген есептерді ауызша орындайды. |
Өзарабағалау |
https://wordwall.net/ru/resource/38251267 |
||
|
10 мин |
Топтық жұмыс |
Тақтамен жұмыс.
|
Берілген есептерді тақтаға орындайды. |
Дескриптор: -Рационал сандарға арифметика лық амалдар қолдануды біледі. -Таңбалар ережесін қолданады. |
Презентация |
|
|
5 мин |
Бекіту тапсырмалары |
Тест тапсырмалары. |
Әр топтан бір-бір оқушыдан шығып тақтада тест орындайды. |
|
https://www.educaplay.com/learning-resources/17136783-numbers_quiz.html |
|
|
3 мин |
Қорытынды. |
Бүгінгі сабақта: -Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану ережелерін білді. Рефлексия : Банкомат. Оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма беру |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Сабақ бойынша өз пікірлерін айту. |
Кері байланыс |
Банкомат, терминал. |
|
шағым қалдыра аласыз
1) 32 
















