Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Бөлім: |
Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||
Педагогтің Тегі, Аты, |
|
|||||
Пән/Сынып: |
6 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
Күні: |
|
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Өтілген материалдарды толықтыру |
|||||
Сабақтың мақсаттары: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану ережелерін білу |
|||||
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды бірлікке, татулыққа, сыйластыққа баули отыра ұжымдасып жұмыс істеуге қалыптастыру; |
|||||
Сабақ барысы: |
||||||
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сыныпты 3 топқа бөлу. 1-топ: НАТУРАЛ САНДАР 2-топ: РАЦИОНАЛ САНДАР 3-топ: БҮТІН САНДАР Оқушыларды екі –екіден сырттан шақырады. Олар есікте жапсырылған амандасу түрлері арқылы бір-бірімен амандасады. Қалам салғышта тұрған қаламсапты таңдайды. Ол қаламсаптарда топтардың аттары жазылған. Таңдалған қаламсап арқылы орындарына отырады. Мұғалім оқушылармен амандасады. Тақырыппен таныстырады Бүгін, Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану тарауын қайталау тақырыбын қарастырамыз Сабақтың мақсатымен таныстыру: -Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану ережелерін білу Үй жұмысын тексереді. |
Оқушылар бір-бірімен әртүрлі амандасу тәсілдерімен амандасады, қаламсап аңдап, топқа бөлінеді.
Сабақ мақсатымен танысады Үй жұмысын тексертеді |
Әр топтың топ басшылары бағалау парағына тобының мүшелерін бағалап отырады. |
Карточкалар Музыка Слайд 1 Слайд 2 Слайд 3 |
|
10 мин |
Жаңа сабақты бекіту |
Топпен жұмыс: Қайталау сұрақтары. «Додокаэдр» әдісі арқылы үш топқа кезек-кезек лақтырып, сұрақтарға жауап береді. Әр топқа 4 сұрақтан
Мұғалім экранда жазылған ережемен таныстырып өтеді. Рационал сандарға амалдар қолдану үшін әр оқушы мынаны есте ұстауы керек: 1) Арифметикалық амалдардың орындалу ретін білу; 2) Рационал сандарға амалдар қолдануға берілген есептерді шешу әдістерін білу; 3) Тиімді әдісті таңдай білу және есептің шешуін математикалық тұрғыдан сауатты жаза білу; Жұппен жұмыс: Оқулықтағы №607 есепті жұп-жұппен бөліп береді. Жауабы экранда беріледі. |
Қайталау сұрақтарын «Додокаэдр» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді . Жұп-жұппен оқушылар мұғалім нұсқаған есептерді шығарады. Экранда берілген жауаптар бойынша қателерін тексереді. |
«Транспортир» әдісі арқылы бағалайды Әр орындаған жұмыста үздік білім көрсеткен оқушыға «жеңілдік» купоны беріледі. |
Слайд 4 «Додокаэдр» Жолдама Слайд 6 Слайд 7 Оқулық Жеңілдік купоны |
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
«А,В,С» Жеке жұмыс: С деңгейлік тапсырма Оқулықтағы №619
В деңгейлік тапсырма Оқулықтағы №614
А деңгейлік тапсырмалар Оқулықтағы №608
Сергіту сәті «Ритмді бұзбай қайталау»
«Бірге ойлаймыз» әдісі. Үш топқа бірдей функционалдық есеп беріледі Астана қаласында наурыз айының 16-25 аралығында ауа температурасы мынадай: -5, 0, 4, 3, -2, 2, 7, 2, -2, 0. Ауа температурасының өзгеруін анықтаңыз. Эстафеталық жарыс әдісі: Әр топқа тақтада есептер беріледі, оқушылар кезек-кезекпен орындау қажет, қай топ бірінші, әрі дұрыс орындайды, сол топқа жоғары ұпай беріледі. Бекіту кезеңі: Логикалық сұрақтар Натурал сандар тобы Футбол ойынында Ордабасы командасы бірінші тайымда өз қақпасына екі доп жіберіп алды. Ал, екінші тайымда бір доп жіберіп алды. Нәтижесінде қанша болды? Рационал сандар тобы Ауа температурасы түсте үш градус суық еді. Ал, түстен кейін тағы бес градусқа төмендеді. Нәтижесінде қанша градус? Бүтін сандар тобы Сүңгуір қайық 10 м ереңдікте болатын. Кейін тағы 5 м тереңдікке батты. Жалпы қанша метр тереңдікте болады? |
Өз бетімен жұмыс: Оқушылар тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. Әр деңгейден бір оқушы тақтаға орындап көрсетеді. Сергіту жаттығуын ритмді бұзбай орындайды Топ бойынша жұмыс жасайды Оқушылар топпен эстафеталық ойын ойнайды. Оқушылар тақтада тұрған есептердің жауабын жазу қажет Оқушылар логикалық сұрақтар тобымен жауап береді |
Дескриптор: -Тақырыпқа қатысты есептер шығарады, талдайды Жарайсыңдар!» деп марапаттау Бағалау: топтар өзін-өзі бағалайды Мұғалім топты бағалайды Бірінші аяқтаған әрі дұрыс орындаған топқа жоғары ұпай беріледі.
|
Тақта, слайд 9, оқу құралдары; жеңілдік купоны, 6 сыныпқа арналған оқулық және мұғалім таратқан көрнекіліктер Сергіту сәті видео Слайд 11 Слайд 12 Жеңілдік купоны Слайд 14 Жеңілдік купоны Слайд 15 Жеңілдік купоны |
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: -Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану ережелерін білді. Кері байланыс:
Үйге тапсырма. №626 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Оқушылар Айфонға кері байланыс жазады |
Бағалау: 8-10 балл – «5» 6-7 балл – «4» 4-5 балл – «3» |
Алдамуратова Математика 6 класс. Алматы. «Атамұра». 2018 жыл Слайд 17 |