Қысқа мерзімді сабақ жоспары №16 6 сынып
|
Бөлім: |
Рационал сандарға амалдар қолдану |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кемалова Жанагул Болатбековна |
|||||||||||
|
Күні: |
25.11.24 |
|||||||||||
|
Сынып: 6 “Б” |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолданып есептей алады. |
|||||||||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру. Бағалау парағын тарату |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық; |
||||||||
|
Сабақтың басы
10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Сынып 4 топқа бөлінеді. Қосу, Азайту, Көбейту және Бөлу Әр топ өз ережесін айтады, яғни, рационал сандар қосу, азайту, көбейту және бөлудің анықтамасымен таныстырады. Оқушылар өздері жаңа тақырыпты ашады. Қосу тобы: Екі теріс санды қосу үшін:
Таңбалары әр түрлі, модулдері тең емес екі санды қосу үшін:
Азайту тобы: Рационал сандарды азайту үшін азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек.
Көбейту тобы: Таңбалары әр түрлі сандарды көбейту үшін, осын сандардың модулдерін көбейтіп, алдына минус (“-”) таңбасын қою керек.
Екі теріс санды көбейту үшін, олардың модульдерін көбейту керек. Екі теріс санның көбейтіндісі оң сан.
Бөлу тобы: Таңбалары әр түрлі сандарды бөлу үшін, бөлінгіштің модулін бөлгіштің модуліне бөліп, шыққан санның алдына минус (“-”) таңбасын қою керек.
Екі теріс санды бөлу үшін, бөлінгіштің модулін бөлгіштің модуліне бөлу керек. Екі теріс санның бөліндісі оң сан.
Үй тапсырмасын тексеру “Көршіңді тексер” әдісі арқылы оқушылар көрші отырған оқушымен дәптер алмасып, бір-бірінің жұмысын тексереді. №604 2)
4)
№605 2)
4) |
Сабаққа белсенді қатысып отырған оқушыларды мактау, мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Керемет! |
Интерактивті тақта 6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;. - Алматы: Мектеп, 2018 |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы
15минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату Оқулықпен жұмыс Тақтаға есеп шығарамыз. Әр топтан әр есепке 1 оқушыдан шығарып, 4 есепке 4 оқушы шығады №607
№608
1,4:(-7)+(-0,8)=-0,2+(-0,8)=-1 |
Светофор адісімен бағалайды Жасыл-өте жаксы Сары-жаксы Кызыл-орташа |
Интерактивті тақта 6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;. - Алматы: Мектеп, 2018 |
|||||||||
|
Сергіту сәті 7-8 мин |
Сиқырлы
кубик Екі топқа беріледі, өздері қиып кубик
құрастырады. Осы сиқырлы кубик арқылы телефоннан сканерлеп түрлі заттардың 3D нұсқасын көруге болады. Бұл ойын оқушылардың танымдық көзқарастарын, жаңа технологияға деген қызығушылықтарын оятады. |
Сиқырлы сурет
Осы суреттерді түрлі түсті қаламмен бояйды. Телефонмен Quiver қосышасы арқылы сканерлеп суреттердің 3D қимылын көруге болады. |
«Басбармақ» әдісімен бір – бірін бағалау жүргізіледі |
Слайд Тақта Телефон Үлестірме қағаздар |
||||||||
|
|
|
Топтық жұмыста балық жүйемен бағалайды
Дискритор:
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Тақырыпқа байланысты 3-4 сұрақ қою; Wooclap қосымшасы арқылы оқушылармен кері байланыс жасау Үй тапсырмасын беру |
Үйге тапсырма. Оқулықтан №607,608 қалған есептерін шығару Анықтамаларды жаттау |
Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен 1-5 баллмен бағалану |
Wooclap қосымшасы оқулық |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №16 6 сынып
|
Бөлім: |
Рационал сандарға амалдар қолдану |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кемалова Жанагул Болатбековна |
|||||||||||
|
Күні: |
25.11.24 |
|||||||||||
|
Сынып: 6 “Б” |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолданып есептей алады. |
|||||||||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру. Бағалау парағын тарату |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық; |
||||||||
|
Сабақтың басы
10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Сынып 4 топқа бөлінеді. Қосу, Азайту, Көбейту және Бөлу Әр топ өз ережесін айтады, яғни, рационал сандар қосу, азайту, көбейту және бөлудің анықтамасымен таныстырады. Оқушылар өздері жаңа тақырыпты ашады. Қосу тобы: Екі теріс санды қосу үшін:
Таңбалары әр түрлі, модулдері тең емес екі санды қосу үшін:
Азайту тобы: Рационал сандарды азайту үшін азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек.
Көбейту тобы: Таңбалары әр түрлі сандарды көбейту үшін, осын сандардың модулдерін көбейтіп, алдына минус (“-”) таңбасын қою керек.
Екі теріс санды көбейту үшін, олардың модульдерін көбейту керек. Екі теріс санның көбейтіндісі оң сан.
Бөлу тобы: Таңбалары әр түрлі сандарды бөлу үшін, бөлінгіштің модулін бөлгіштің модуліне бөліп, шыққан санның алдына минус (“-”) таңбасын қою керек.
Екі теріс санды бөлу үшін, бөлінгіштің модулін бөлгіштің модуліне бөлу керек. Екі теріс санның бөліндісі оң сан.
Үй тапсырмасын тексеру “Көршіңді тексер” әдісі арқылы оқушылар көрші отырған оқушымен дәптер алмасып, бір-бірінің жұмысын тексереді. №604 2)
4)
№605 2)
4) |
Сабаққа белсенді қатысып отырған оқушыларды мактау, мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Керемет! |
Интерактивті тақта 6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;. - Алматы: Мектеп, 2018 |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы
15минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату Оқулықпен жұмыс Тақтаға есеп шығарамыз. Әр топтан әр есепке 1 оқушыдан шығарып, 4 есепке 4 оқушы шығады №607
№608
1,4:(-7)+(-0,8)=-0,2+(-0,8)=-1 |
Светофор адісімен бағалайды Жасыл-өте жаксы Сары-жаксы Кызыл-орташа |
Интерактивті тақта 6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;. - Алматы: Мектеп, 2018 |
|||||||||
|
Сергіту сәті 7-8 мин |
Сиқырлы
кубик Екі топқа беріледі, өздері қиып кубик
құрастырады. Осы сиқырлы кубик арқылы телефоннан сканерлеп түрлі заттардың 3D нұсқасын көруге болады. Бұл ойын оқушылардың танымдық көзқарастарын, жаңа технологияға деген қызығушылықтарын оятады. |
Сиқырлы сурет
Осы суреттерді түрлі түсті қаламмен бояйды. Телефонмен Quiver қосышасы арқылы сканерлеп суреттердің 3D қимылын көруге болады. |
«Басбармақ» әдісімен бір – бірін бағалау жүргізіледі |
Слайд Тақта Телефон Үлестірме қағаздар |
||||||||
|
|
|
Топтық жұмыста балық жүйемен бағалайды
Дискритор:
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Тақырыпқа байланысты 3-4 сұрақ қою; Wooclap қосымшасы арқылы оқушылармен кері байланыс жасау Үй тапсырмасын беру |
Үйге тапсырма. Оқулықтан №607,608 қалған есептерін шығару Анықтамаларды жаттау |
Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен 1-5 баллмен бағалану |
Wooclap қосымшасы оқулық |
||||||||
шағым қалдыра аласыз






























