|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Сулейменова Инкар Турарбековна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 6 «А»сынып |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:23.11.23ж |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолданып есептей алады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут
|
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін,Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолданутақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолданып есептей алады. Топқа бөліну «Qazmath.net» әдісі арқылы:N – Натурал сандар Z- Бүтін сандар Q –Рационал сандар топтың атауын таныыстырады Психологиялық ахуал қалыптастыру.Топтар бір-біріне тілек айтады |
Амандасады. Үй жұмысын айтады.
|
|
Оқулық
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты еске түсіру |
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Сұрақтарға жауап береді |
|
Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
20 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Оқулықпен жұмыс №611-612 1.8*(-3)+(-7) = -24 +(-7) =
-31 |
Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. Жекелеген оқушылар тапсырма орындайды. |
Дескриптор: -Таза периодты ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырады.
Дескриптор: -Рационал сандарды периодтты ондық бөлшек түрінде жазылу ережесін түсіндіреді Дескриптор: -Тақырыпқа қатысты есептер шығарады, талдайды
|
Интернет ресурстары.
Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут |
Топтық жұмыс Сабақты қорытындылау |
1 топқа
2 топқа
3 топқа Математикалық лабиринт
«Сергіту сәті» «Тұр,отыр» ойыны
«Кім жылдам» Қызыл, жасыл стикер көтереді Графикалық диктант. а) Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең иә ә) Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан иә б) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан иә в) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан жоқ г) Кез келген теріс сан нөлден үлкен жоқ д) Оң санның модулі сол санның өзін етең иә е) Теріс көбейткіштер саны жұпболса, көбейтіндіоң сан иә ж) Теріс санның модулі сол санның өзіне тең жоқ
з)
Таңбалары бірдей< Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім: 6.1В Рационал сандар
және оларға амалдар қолдану Педагогтің Тегі, Аты,
Әкесінің аты (бар болса) Сулейменова Инкар
Турарбековна Пән/Сынып: 6
«А»сынып Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны: Күні:23.11.23ж
Сабақтың
тақырыбы: Рационал сандарға
арифметикалық амалдар қолдану. Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары 6.1.2.22 рационал сандармен
арифметикалық амалдарды
орындау Сабақтың
мақсаттары:
Рационал сандарға арифметикалық
амалдар қолданып есептей алады.
Сабақ
барысы:
Уақыты
Кезең
дері
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар 10
минут
Ұйым дастыру
Сәлеметсіздерме! Бүгін,Рационал сандарға
арифметикалық амалдар қолданутақырыбын
қарастырамыз
Бүгінгі сабақта
меңгеретініңіз:
-
Рационал сандарға
арифметикалық амалдар қолданып есептей
алады.
Топқа бөліну «Qazmath.net»
әдісі арқылы:N – Натурал сандар
Z- Бүтін
сандар
Q
–Рационал сандар топтың атауын
таныыстырады
Психологиялық ахуал
қалыптастыру.Топтар бір-біріне тілек
айтады
Амандасады. Үй жұмысын айтады.
Оқулық
Сабақты еске
түсіру
Үй тапсырмасын
сұрау:«Cәттілік фортунасы»
сұрақтарға жауап беру.«Wоrdwill» програмасы
арқылы
1. а) Қарама-қарсы сандардың
қосындысы неге тең?
б) 20-ға қарама-қарсы
сан?
0-ге
тең
-20
2. а) Теріс санға қарама-қарсы
сан?
б) Оң санның
модулі?
оң
сан
сол санның өзіне
тең
3. а) Рационал сан деген
не?
б) оң санға қарама-қарсы
сан?
бүтін, бөлшек
сан
теріс
сан
4. Теріс сандарды қосу
үшін: модульдерін қосу
керек; 2) шыққан санның
алдына «-» таңбасын қою керек.
5. Таңбалары әр түрлі сандарды
қосу үшін: 1) үлкен модульден
кіші модульді азайту керек; 2) шыққан санның
алдына модулі үлкен қосылғыштың таңбасын қою
керек.
6. Екі теріс санның
бөліндісі
оң
сан
7. Таңбалары әр түрлі санның
көбейтіндісі мен бөліндісі
теріс
сан
8. а) қарама-қарсы сандардың
модульдері қандай?
б) -11-ге қарама-қарсы
сан?
Тең
11
9. Координаталық түзудегі
кесіндінің ұзындығын қалай табамыз?
Оның оң жақ шеткі
координатасынан сол жақ шеткі координатасын азайту
керек. Тақырып бойынша ресурстарды қарап,
танысады Сұрақтарға жауап береді
Жалпы білім беретін
мектептің 6–сыныбына арналған
оқулық.
Оқулық авторлары:
Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра»
баспасы 2018 жыл 20 минут Бекіту
тапсырмасы
I
II
III 1)
-2,75+(-0,25)= 2)
-5*(-5):5 3)
18+(-10)= 4)
-8*(-5)= 5)
100+(-100)= 6)
-13*(-5)= 1)
0+(-999)= 2)
-0,72*(-1)= 3)
0:100= 4)
0*(-10)= 5) -56
–(-35)= 6)
-18+10= 1)
-12:3= 2) -64: 8+34
= 3)
-5*(-5):(-5)= 4)
-10*10= 5)
-25:(-5)= 6)
-100+99=
Оқулықпен жұмыс
№611-612 1.8*(-3)+(-7) = -24 +(-7) =
-31 Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді
шығарады.
Жекелеген оқушылар тапсырма
орындайды.
Дескриптор:
-Таза периодты ондық бөлшекті
жай бөлшекке айналдырады.
Дескриптор:
-Рационал сандарды периодтты
ондық бөлшек түрінде жазылу ережесін
түсіндіреді
Дескриптор:
-Тақырыпқа қатысты есептер
шығарады, талдайды
Интернет
ресурстары.
Жалпы білім беретін
мектептің 6–сыныбына арналған
оқулық.
Оқулық авторлары:
Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра»
баспасы 2018 жыл
10
минут Топтық
жұмыс Сабақты
қорытындылау
1
топқа
2
топқа
3
топқа
Математикалық
лабиринт
«Сергіту сәті» «Тұр,отыр»
ойыны
«Кім жылдам» Қызыл,
жасыл стикер көтереді
Графикалық
диктант.
а) Қарама-қарсы сандардың
қосындысы нөлге
тең
иә
ә) Таңбалары бірдей екі санның
көбейтіндісі - оң сан
иә
б) Екі теріс санның қосындысы-
теріс
сан
иә
в) Таңбалары әр түрлі екі
санның көбейтіндісі - теріс сан
жоқ
г) Кез келген теріс сан нөлден
үлкен
жоқ
д) Оң санның модулі сол санның
өзін
етең
иә
е) Теріс көбейткіштер саны
жұпболса, көбейтіндіоң сан
иә
ж) Теріс санның модулі сол
санның өзіне
тең
жоқ
з)
Таңбалары бірдей< | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















