Ә лихан
Бөкейхан атындағы BINOM SCHOOL
мектеп-лицейі
Бөлім
|
8.4A Теңсіздіктер
|
Педагогтың ТАӘ
|
Қажыбек
Жігер
|
Мерзімі
|
30.04.24
|
Сынып
|
Келген оқушылар
саны
|
Келмеген оқушылар
саны
|
Сабақ тақырыбы
|
Рационал
теңсіздіктер
|
Оқу мақсаты
|
8.2.2.9 рационал
теңсіздіктерді шешу;
|
Сабақ мақсаты
|
Рационал
теңсіздіктерді шешу
|
Бағалау
критерилері
|
Оқушы:
- Рационал теңсіздіктерді
шешеді.
|
Ойлау дағдыларының
деңгейі
|
Қолдану, жоғары
дәрежелі дағдылар
|
Сабақ
барысы
Сабақ кезеңі
/уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
(5
мин)
Миға
шабуыл
|
Ұйымдастыру сәті (1 мин). Сәлемдесу. Сыныптың
сабаққа дайындығын тексеру. Үй тапсырмасын
тексеру.
Білімді өзектендіру
(4 мин). Өткен материалды
қайталау бойынша жұмысты ұйымдастырады. “Сөзді тап” деп аталатын миға шабуыл жасау
әдісін қолданады.
|
Мұғаліммен
сәлемдеседі
Өткен материалдар
бойынша өз білімдерін жүйелейді. Талқылауға
қатысады
Сұрақтарға ауызша жауап
береді.
Бір-бірін толықтырады.
Окушылар орнынан тұрып тақтада берілген әріптер жинағында сабақ
тақырыбына қатысты керекті сөздерді
белгілейді.
|
Мұғалімнің оқушыға
немесе оқушыларға деген ой-пікірі
|
Презентация
|
Қайталау
(5 мин)
|
Ұжымдық
жұмыс
Жоғары ынталы оқушымен
бірлесіп ұжымдық жұмысты
ұйымдастырады.
|
Бір жоғары ынталы оқушы шығып, сұрақтарға
жауап беріп, мысалдарды шеше отырып, тақтада жұмыс істейді. Қалған
білім алушылар тапсырманы орындайды және тақтадағы шешіммен
салыстырады.
Шешімді талқылайды және оқушының жұмысын
бағалайды.
|
Өзара
бағалау
|
Презентация
|
(7
мин)
|
Жұптық
жұмыс
Мұғалім Kahoot.it. онлайн платформаны
қолдану арқылы жұптық жұмысты
ұйымдастырады.
Жұмыстың мақсаты:
|
Оқушылар парта бойынша
оқушымен жұптасып, платформаға бір құрылғыдан қосылады. Қарапайым
рационалды теңсіздіктерді шеше отырып, тест сұрақтарына жауап
береді.
|
ФБ
Топ 3 кірген 3
жұп
|
Kahoot.it онлайн
платформасы
|
Зерттелген
материалды бекіту
(10
мин)
|
Фронталды
жұмыс
Мұғалім оқушыларды
тақтаға шақыру арқылы фронталды жұмысты ұйымдастырады. Бағалау
критерийлері мен тапсырмаларға арналған дескрипторларды айтады. Әр
тапсырмаға дескрипторлар берілген, тапсырмалар дифференциалды болып
келеді. ІІІ деңгейдегі тапсырмалар
|
Білім алушылар бұл
тапсырмаларды тақтада орындайды. Сонымен қатар, сыныптың қалған
бөлігі оларға орындау кезінде көмектеседі. Окушылар тақтада есеп
шығарған окушыларды берілген дескрипторлар бойынша
бағалайды.
|
Өзара
бағалау
ФБ
|
Үлестірме материал
1
|
(10
мин)
|
Өзіндік
жұмыс
Мұғалім бағалау критерийлері мен
тапсырмалардың дескрипторларын айта отырып, өз бетінше орындауға
тапсырмалар береді. Сондай-ақ, деңгейлік тапсырмалары бар
карточкаларды таратады. Мұғалім тапсырмаларға дайын жауаптарды
презентацияда, өзін-өзі тексеру үшін
көрсетеді.
|
Оқушылар бұл
тапсырмаларды өз бетінше орындайды. Аяқтағаннан кейін әр оқушы өз
жұмысын мұғалімнің дайын жауаптары бойынша
бағалайды.
|
ФБ
Өзін-өзі бағалау
|
Үлестірме материал
2
|
Сабақтың соны
(3
мин)
|
Рефлексия:
«Көңіл
күй эмоциясы»
Уй жұмысын
беру
|
Білім алушылар сабақта
өз қызметін интроспекциялауды жүзеге
асырады.
Үй тапсырмасын жазады,
Кері байланыс береді.
|
Интроспекция.
Мұғалімнің
пікірі.
|
|
-
А деңгейі:
Дескриптор:
- Көбейткіштерді 0-ге
теңестіріп теңдеулерді шығарады.
- Түбірлерін координаталық
түзуде белгілейді, интервалдады
белгілейді.
- Интервалдардың таңбаларын
анықтайды.
- Теңсіздіктің таңбасына
қарап шешімін табады, жауабын жазады.
-
В
деңгейі:
Дескриптор:
- Қысқаша
көбейту формулаларын қолданып көбейткіштерге
жіктейді.
- Көбейткіштерді 0-ге
теңестіріп теңдеулерді шығарады.
- Түбірлерін координаталық
түзуде белгілейді, интервалдады
белгілейді.
- Интервалдардың таңбаларын
анықтайды.
- Теңсіздіктің таңбасына
қарап шешімін табады, жауабын жазады.
-
С
деңгейі:
Дескриптор:
- Рұқсат
етілген мәндер жиының анықтайды.
- Қысқаша
көбейту формулаларын қолданып көбейткіштерге
жіктейді.
- Көбейткіштерді 0-ге
теңестіріп теңдеулерді шығарады.
- Түбірлерін координаталық
түзуде белгілейді, интервалдады
белгілейді.
- Интервалдардың таңбаларын
анықтайды.
- Теңсіздіктің таңбасына
қарап шешімін табады, жауабын жазады.