|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8-бөлім. Бұқаралық ақпарат құралдарындағы гендерлік бейне. Жанболат Ауыпбаев « Ашылмаған аралдар» кітабынан « Диктор» деректі әңгімесі. |
|||||
|
Күні : 27.01.25 |
Педагогтің аты-жөні: Сутенова Г.Т |
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Радиоарналарды тыңдаймын |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.4.3.1шығармашылық жазба жұмыстарында көркемдегіш құралдар мен айшықтау амалдарын тиімді қолданып жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнындағы деректі ақпаратты толық анықтап, негізгі ойға өз көзқарасын білдіреді және оны бағалай алады; қажетті клишлер мен лексикалық құрылымдары қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жаза алады ( « келісу, келіспеу" эссесі);үстеудің жасалу жолы мен сөйлемдегі қызметін біледі, мәтін құрауда орынды қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Өзіңе тілегенді өзгелерге тіле» (Оқушылар шеңберге тұрып бір – біріне жылы лебіздерін белдіре тұрып мұғалім алдын ала дайындаған әр түрлі түстегі жүрекшелердің тілектерін бір біріне оқып сыйлау арқылы топқа бөлінеді) Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Бас бармақ» |
Оқулық |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім бағыт бағдар береді. Қосымша ақпарат көздерінен тың мәліметтер алуға көмектеседі. Айтылым Оқылым Жазылым Айтылым. 10-тапсырма Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Жеке қажеттілігі бар оқушылар мұғалім көмегімен жұмысты орындайды Айтылым 14- тапсырма Жұптық жұмыс Жазылым Тілдік бағдар Жеке жұмыс 9-тапсырма Жазылым Жеке жұмыс Айтылым Топтық жұмыс тапсырма Айтылым Айтылым 15- тапсырма 13- тапсырма Айтылым Ойтаразы 16-тапсырма Жазылым |
Тыңдалым,айтылым. Өткір-острый Пайдалану-использовать Жүйесі-система Негізі-основа Игілік-благо Есептеледі-считается Екіжақты-двусторонний Көрсеткіш-показатель Айтылым Ойтүрткі «РАПТ» әдісі бойынша ғылыми-көпшілік стилдің ерекшелігін сақтап, тілдік құралдарды (мақал-мәтел, тұрақты тіркес) пайдалана отырып, нұсқаулық жазыңыз. Роль - диктор Аудитория - радиоарналар Пішін - нұсқаулық Тақырып –БАҚ Айтылым Жағдаят. Айтылым Мәтінді оқыңыздар. Мәтін не туралы? Бір- біріңізге сұрақтар қойып, анықтаңыз. Мәтіннің негізгі ойын топтастырып, кластерге түсіреді. Тілдік ерекшеліктері арқылы стилін анықтаңыздар. «БББ» стратегиясы. Айтылым Көршің екеуің бүгін радиодан тыңдаған ақпарат төңірегінде сұхбат құрыңдар. Жазылым
Жазылым Сөз тіркестерімен сөйлем құра. Айтылым «ПОПС» формуласын қолданып,ақпараттар бойынша өз пікірлеріңізді дәлелдеңіздер.
Айтылым Мәтін мазмұны негізінде болжам жасаңыздар. 1.Мәтінге тақырып қойыңыз 2.Ақпараттың шынайылығына өз көзқарасыңызда білдіріңіз 3.Ақпараттың маңызды екінші тұсына болжам жазыңыз. 4.Үстеудің мағыналық түрлерін қолданып, өз ойыңызды жүйелі жеткізіңіз. Айтылым Жағдаят: шетелден досың келді.Ол сене «Қазақ радиосы» туралы сұрады. Не істейсің? Оған қандай ақпарат бересің? Айтылым Төмендегі сөздер мәтіндегі қай сөзбен тіркеседі? Жазылым «Шығу парағы» тәсілі. |
«Смайликтер» Дескриптор: - суреттер арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. - тақырып туралы өз білімдерімен бөліседі. Ол жөнінде не айтар едіңіз?. - суреттер арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаты белгіленеді Қалыптастырушы бағалау. Бағалау: «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор 3 балл -Салыстырады -Топтастырады «Бағдаршам» Дескриптор:
- берілген сөздер мен тіркестердің қайсысына көптік жалғауы жалғанады, қайсысына жалғанбайды екеін анықтайды. Қалыптастырушы бағалау: Бағалау: «Бас бармақ»
|
Оқулық сөздік Оқулық Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : Радиоарналар туралы тың мәлімет |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Рефлексия «Төрт сөйлем» әдісі -Пікір:-Дәлел: -Мысал:-Қорытынды: |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Радиоарналарды тыңдаймын"
"Радиоарналарды тыңдаймын"
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8-бөлім. Бұқаралық ақпарат құралдарындағы гендерлік бейне. Жанболат Ауыпбаев « Ашылмаған аралдар» кітабынан « Диктор» деректі әңгімесі. |
|||||
|
Күні : 27.01.25 |
Педагогтің аты-жөні: Сутенова Г.Т |
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Радиоарналарды тыңдаймын |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.4.3.1шығармашылық жазба жұмыстарында көркемдегіш құралдар мен айшықтау амалдарын тиімді қолданып жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнындағы деректі ақпаратты толық анықтап, негізгі ойға өз көзқарасын білдіреді және оны бағалай алады; қажетті клишлер мен лексикалық құрылымдары қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жаза алады ( « келісу, келіспеу" эссесі);үстеудің жасалу жолы мен сөйлемдегі қызметін біледі, мәтін құрауда орынды қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Өзіңе тілегенді өзгелерге тіле» (Оқушылар шеңберге тұрып бір – біріне жылы лебіздерін белдіре тұрып мұғалім алдын ала дайындаған әр түрлі түстегі жүрекшелердің тілектерін бір біріне оқып сыйлау арқылы топқа бөлінеді) Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Бас бармақ» |
Оқулық |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Мұғалім бағыт бағдар береді. Қосымша ақпарат көздерінен тың мәліметтер алуға көмектеседі. Айтылым Оқылым Жазылым Айтылым. 10-тапсырма Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Жеке қажеттілігі бар оқушылар мұғалім көмегімен жұмысты орындайды Айтылым 14- тапсырма Жұптық жұмыс Жазылым Тілдік бағдар Жеке жұмыс 9-тапсырма Жазылым Жеке жұмыс Айтылым Топтық жұмыс тапсырма Айтылым Айтылым 15- тапсырма 13- тапсырма Айтылым Ойтаразы 16-тапсырма Жазылым |
Тыңдалым,айтылым. Өткір-острый Пайдалану-использовать Жүйесі-система Негізі-основа Игілік-благо Есептеледі-считается Екіжақты-двусторонний Көрсеткіш-показатель Айтылым Ойтүрткі «РАПТ» әдісі бойынша ғылыми-көпшілік стилдің ерекшелігін сақтап, тілдік құралдарды (мақал-мәтел, тұрақты тіркес) пайдалана отырып, нұсқаулық жазыңыз. Роль - диктор Аудитория - радиоарналар Пішін - нұсқаулық Тақырып –БАҚ Айтылым Жағдаят. Айтылым Мәтінді оқыңыздар. Мәтін не туралы? Бір- біріңізге сұрақтар қойып, анықтаңыз. Мәтіннің негізгі ойын топтастырып, кластерге түсіреді. Тілдік ерекшеліктері арқылы стилін анықтаңыздар. «БББ» стратегиясы. Айтылым Көршің екеуің бүгін радиодан тыңдаған ақпарат төңірегінде сұхбат құрыңдар. Жазылым
Жазылым Сөз тіркестерімен сөйлем құра. Айтылым «ПОПС» формуласын қолданып,ақпараттар бойынша өз пікірлеріңізді дәлелдеңіздер.
Айтылым Мәтін мазмұны негізінде болжам жасаңыздар. 1.Мәтінге тақырып қойыңыз 2.Ақпараттың шынайылығына өз көзқарасыңызда білдіріңіз 3.Ақпараттың маңызды екінші тұсына болжам жазыңыз. 4.Үстеудің мағыналық түрлерін қолданып, өз ойыңызды жүйелі жеткізіңіз. Айтылым Жағдаят: шетелден досың келді.Ол сене «Қазақ радиосы» туралы сұрады. Не істейсің? Оған қандай ақпарат бересің? Айтылым Төмендегі сөздер мәтіндегі қай сөзбен тіркеседі? Жазылым «Шығу парағы» тәсілі. |
«Смайликтер» Дескриптор: - суреттер арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. - тақырып туралы өз білімдерімен бөліседі. Ол жөнінде не айтар едіңіз?. - суреттер арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаты белгіленеді Қалыптастырушы бағалау. Бағалау: «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор 3 балл -Салыстырады -Топтастырады «Бағдаршам» Дескриптор:
- берілген сөздер мен тіркестердің қайсысына көптік жалғауы жалғанады, қайсысына жалғанбайды екеін анықтайды. Қалыптастырушы бағалау: Бағалау: «Бас бармақ»
|
Оқулық сөздік Оқулық Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : Радиоарналар туралы тың мәлімет |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Рефлексия «Төрт сөйлем» әдісі -Пікір:-Дәлел: -Мысал:-Қорытынды: |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз















