ШЫМКЕНТ МЕДРЕСЕ КОЛЛЕДЖІ ЖЕКЕ МЕКЕМЕСІ
Оқу сабағының жоспары № 2
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рахман сүресі 46-48 аяттар |
||
|
Модуль /пән атауы |
Қысқа сүрелерді жатқа оқу және тәпсірлеу |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Зулпыкаров Н. С. |
||
|
1. Жалпы мәліметтер |
|
||
|
Курс: |
4 |
4 |
|
|
Топ: |
03-421 |
03-422 |
|
|
Күні: |
08.09.2025 |
04.09.2025 |
|
|
Сабақтың түрі |
Теориялық |
||
|
2. Мақсаттары, міндеттері: |
Мақсаты: Аяттарды мәнерлеп оқып, мағынасын түсіндіріп, Алланың нығметтері мен құдіретін таныту. Міндеттері: - Аяттарды дұрыс оқу - Аяттардың мағынасын түсіндіру - Табиғаттағы Алланың құдіретін талқылау - Алланың нығметтерін түсіндіру |
||
|
2. Күтілетін нәтижелер |
- Аяттарды мәнерлеп оқи алады - Табиғаттағы Алланың құдіретін түсінеді - Екі теңіздің араласпауының себебін біледі |
||
|
3. Қажетті ресурстар: |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер). |
||
|
5. Сабақтың барысы: |
|||
|
Кезең |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин. Ұйымдастыру Білім алушылармен сәлемдесу, көңіл-күйін анықтау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Үй тапсырмасын тексеру Үй жұмысын сұрақ жауап арқылы тексеру |
1.Білім алушылармен амандасу, топ студенттерін түгелдеу. 2.Білім алушылардың өзара ынтымақтастығын және бірлесе жұмыс жасауына ықпал жасау үшін күндеріне сәттілік, бірлік, татулық тілеу. 3.Өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақ-жауап жүргізу. |
Интерактивті тақта.
|
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 30 мин.
Жаңа материалды түсіндіру (тәжірибелік жұмыс)
|
Мұғалімнің іс-әрекеті: Сабақтың мақсатымен таныстырады, және ұғымын түсіндіреді.Тақырыптың шариғи негіздерін мысалмен талдап,түсіндіріп, әр жағдайға жеке жеке тоқталады. Топтық сұрақтар мен талқылау ұйымдастырады, оқушылардың жауаптарын толықтырып, қорытынды жасайды. Білім алушылардың іс-әрекеті: Өз ойларын айтады. Бір-бірінің пікірін тыңдап, толықтырады. Жаңа тақырыпты анықтауға талпынады. |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер).
|
|
Жаңа материалды бекіту 20 мин. |
Жаңа материалды бекіту
|
|
|
Бағалау кезеңі 10 мин. |
Белсенділік пен тәжірибелік жұмыстағы нәтижелерді ескере отырып ауызша және 100 баллдық баға беру. |
|
|
Рефлексия 5 мин. |
Білім алушылардан: «Бүгінгі сабақтан қандай пайдалы ақпарат алдыңыз?» деген сұрақ қойылады. Қысқаша пікірлер тыңдалады. |
|
|
Үй тапсырмасы 5 мин. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
Рахман сүресінің 46–48-аяттарын жаттау. Аяттардың мазмұнын қысқаша жазып келу. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рахман сүресі 46-48 аяттар
Рахман сүресі 46-48 аяттар
ШЫМКЕНТ МЕДРЕСЕ КОЛЛЕДЖІ ЖЕКЕ МЕКЕМЕСІ
Оқу сабағының жоспары № 2
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рахман сүресі 46-48 аяттар |
||
|
Модуль /пән атауы |
Қысқа сүрелерді жатқа оқу және тәпсірлеу |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Зулпыкаров Н. С. |
||
|
1. Жалпы мәліметтер |
|
||
|
Курс: |
4 |
4 |
|
|
Топ: |
03-421 |
03-422 |
|
|
Күні: |
08.09.2025 |
04.09.2025 |
|
|
Сабақтың түрі |
Теориялық |
||
|
2. Мақсаттары, міндеттері: |
Мақсаты: Аяттарды мәнерлеп оқып, мағынасын түсіндіріп, Алланың нығметтері мен құдіретін таныту. Міндеттері: - Аяттарды дұрыс оқу - Аяттардың мағынасын түсіндіру - Табиғаттағы Алланың құдіретін талқылау - Алланың нығметтерін түсіндіру |
||
|
2. Күтілетін нәтижелер |
- Аяттарды мәнерлеп оқи алады - Табиғаттағы Алланың құдіретін түсінеді - Екі теңіздің араласпауының себебін біледі |
||
|
3. Қажетті ресурстар: |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер). |
||
|
5. Сабақтың барысы: |
|||
|
Кезең |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин. Ұйымдастыру Білім алушылармен сәлемдесу, көңіл-күйін анықтау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Үй тапсырмасын тексеру Үй жұмысын сұрақ жауап арқылы тексеру |
1.Білім алушылармен амандасу, топ студенттерін түгелдеу. 2.Білім алушылардың өзара ынтымақтастығын және бірлесе жұмыс жасауына ықпал жасау үшін күндеріне сәттілік, бірлік, татулық тілеу. 3.Өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақ-жауап жүргізу. |
Интерактивті тақта.
|
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 30 мин.
Жаңа материалды түсіндіру (тәжірибелік жұмыс)
|
Мұғалімнің іс-әрекеті: Сабақтың мақсатымен таныстырады, және ұғымын түсіндіреді.Тақырыптың шариғи негіздерін мысалмен талдап,түсіндіріп, әр жағдайға жеке жеке тоқталады. Топтық сұрақтар мен талқылау ұйымдастырады, оқушылардың жауаптарын толықтырып, қорытынды жасайды. Білім алушылардың іс-әрекеті: Өз ойларын айтады. Бір-бірінің пікірін тыңдап, толықтырады. Жаңа тақырыпты анықтауға талпынады. |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер).
|
|
Жаңа материалды бекіту 20 мин. |
Жаңа материалды бекіту
|
|
|
Бағалау кезеңі 10 мин. |
Белсенділік пен тәжірибелік жұмыстағы нәтижелерді ескере отырып ауызша және 100 баллдық баға беру. |
|
|
Рефлексия 5 мин. |
Білім алушылардан: «Бүгінгі сабақтан қандай пайдалы ақпарат алдыңыз?» деген сұрақ қойылады. Қысқаша пікірлер тыңдалады. |
|
|
Үй тапсырмасы 5 мин. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
Рахман сүресінің 46–48-аяттарын жаттау. Аяттардың мазмұнын қысқаша жазып келу. |
|
шағым қалдыра аласыз













