Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
6.2В.
Компьютерлік графика
|
Мектеп:
Т.Бигелдинов атындағы
ЖОМ
|
Пән
|
Информатика
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Ережепов
А.П
|
Сынып: 6 А
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатысқандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Растрлық және векторлық
бейнелерді
салыстыру
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
6.2.2.3 Растрлық және веторлық
графиктердің артықшылықтары мен кемшіліктерін
бағалау
|
Сабақ мақсаттары
|
|
Бағалау критерийлері
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Диалог/хат жазу
үшін бірқатар пайдалы
тіркестер:
… - графикалық бейнелерді көруге
және өзгертуге, құруға арналған
программа.
Растрлық бейне
… көмегімен
сақталады
Пиксель- бұл …
Растрлық бейнелердің
сапасы … байланысты
Векторлық бейнелер
… құрылады
Файлдар
форматы …
|
Құндылықтарды
дарыту
|
1.Ынтымақтастық:
Топтық жұмыс кезінде өзара қарым-қатынастарды дамыту, ынтымақтастық
дағдыларын қалыптастыру және сындарлы көзқарасты дамыту,
қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау мүмкіндігін
қамтиды.
2.Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары
мен ойларын құрметтеу, яғни академиялық адалдық принциптерін
сақтау.
|
Пәнаралық байланыстар
|
ағылшын
тілі
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Тиісті ақпаратты
табу үшін интернетті және браузерді
пайдалану
|
Бастапқы
білім
|
Негізгі терминдер:
сурет, компьютерлік графика, векторлық бейнелер, растрлық
суреттер.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
0-12
мин
13-17
мин
|
Топты сабаққа дайындау.
Ұйымдастыру кезі.
Мұғалім өткен тақырып
бойынша тексеруге тапсырмалар таратады.
Оқушылар өз еркілерімен
тапсырмаларды орындайды.
Оқушыларды жұмыстарын
сағат тілімен келесі оқушыға тексеруге беруді және басқат түсті
қалам алуды сұраңыз.
Сыныппен бірге тапсырманы
тексеріңіз.
Әр оқушы дәптеріне қатемен
жұмыс ретінде түсініктеме
жазады.
|
Презентация. Слайд
1-3
|
18-20
мин
21-27
мин
28-37
мин
|
Мұғалім түсіндіреді қалай
графиканы өлшейді.
Сұрақтар
оқушыларға:
Бұл не? (сурет
бойынша)
Пиксель деген
не?
Мұғалім пиксель көлемін
есеп мысалдарын келтіреді.
Мұғалім растрлық
бейнелерді қалай санау керек екенін
көрсетеді.
Оқушылардан кестені
толтыруды сұраңыз.
Оқушылар тапсырмаларды
орындайды(жұпта 1-2, 3-4 жеке)
Жауаптары:
48000
80бит
9 мегабайт
4
|
Презентация. Слайд 4 -
6
Презентация. Слайд
7-9
Қосымша
1.1
Презентация. Слайд
10-13
Қосымша
1.2
|
Сабақтың соңы
2
мин
|
Рефлексия
Оқушылар бағалаулары
керек: 0-жоқ, 1 – иә.
-
Сендерге сабақта қызық
болды ма?
-
Сабақ барысында жаңа
нәрселер білдіңдер ма?
-
Материалды зерттеу қол
жетімді болды ма?
-
Оны түсіне алдыңдар ма?
-
Келесі сабақтарда практика
барысында қолдануға дайынсыңдар
ма?
|
Презентация. Слайд
14
|
Саралау –
оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды
меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Барлық
оқушылар:
|
Сабақ барысында оқығандарын
бағалау үшін қолданылатын әдістерді жазу үшін осы бөлімді
пайдаланыңыз.
|
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Қолданылатын физминутки және белсенді қызмет.
Осы сабақта Қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын
элементтер.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Оқудың шынайы мақсатын /
мақсатының мақсаттары ма?
Барлық студенттер орталық органға жетті ме?
Егер жоқ болса, неге?
Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма?
Сабақтың уақыт кезеңдері болған ба?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және
неге?
|
Сабақты көрсету үшін осы
бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы рейтинг
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы
ойлаңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы
ойлаңыз)?
1:
2:
Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен /
қиындықтарымен нені көрсеттім, кейінгі сабақтарда не
іздеймін?
|