|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Растрлық және векторлық суреттерді салыстыру. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.4- растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
растрлық және векторлық графиканың ұқсастығы мен айырмашылығын топтастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
салған суреттердің айырмашылықтарын жазады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Біз өткен тақырыптарды компьютерлік графика векторлық және растрлық болып екі түрге бөлінетінін білдік. Екі графика әртүрлі мақсатта қолданылса да, олар әрқашан бір-бірін толықтырып тұрады. Алайда олардың арасында айырмашылықтар да бар. Бұл тақырыпта растрлық және векторлық графиканы салыстырып, олардың артықшылықтары мен кемшіліктерін талдайық. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс.1-тапсырма. «Стикердегі диалог» әдісі Векторлық графикадағы сурет үлкейтілгенде растрлық графикамен салыстырғанда неге сапасын жоғалтпайды? Себебін түсіңдір. Дескриптор: - Векторлық графикадағы сурет үлкейтілгенде растрлық графикамен салыстырғанда неге сапасын жоғалтпайтының себебін түсіндіреді. ҚБ: жетон / 5 балл/ Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Оқулық § 2.7, 58-бет, «Тапсырма» Дескриптор: -берілген мектеп ғимаратының кескінін Paint.NET программасында орындайды; - берілген мектеп ғимаратының кескінін Photo-Brus программасында орындайды; -екі суреттің түс моделін қадағалайды; -екі суретті *.jpg форматында сақтайды. ҚБ: жетон /4 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Жетон 5 балл Жетон 5балл |
Карточка Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері
байланыс: Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.» |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.7 |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Растрлық және векторлық суреттерді салыстыру 5 сынып қмж
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Растрлық және векторлық суреттерді салыстыру. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.4- растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
растрлық және векторлық графиканың ұқсастығы мен айырмашылығын топтастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
салған суреттердің айырмашылықтарын жазады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Біз өткен тақырыптарды компьютерлік графика векторлық және растрлық болып екі түрге бөлінетінін білдік. Екі графика әртүрлі мақсатта қолданылса да, олар әрқашан бір-бірін толықтырып тұрады. Алайда олардың арасында айырмашылықтар да бар. Бұл тақырыпта растрлық және векторлық графиканы салыстырып, олардың артықшылықтары мен кемшіліктерін талдайық. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс.1-тапсырма. «Стикердегі диалог» әдісі Векторлық графикадағы сурет үлкейтілгенде растрлық графикамен салыстырғанда неге сапасын жоғалтпайды? Себебін түсіңдір. Дескриптор: - Векторлық графикадағы сурет үлкейтілгенде растрлық графикамен салыстырғанда неге сапасын жоғалтпайтының себебін түсіндіреді. ҚБ: жетон / 5 балл/ Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Оқулық § 2.7, 58-бет, «Тапсырма» Дескриптор: -берілген мектеп ғимаратының кескінін Paint.NET программасында орындайды; - берілген мектеп ғимаратының кескінін Photo-Brus программасында орындайды; -екі суреттің түс моделін қадағалайды; -екі суретті *.jpg форматында сақтайды. ҚБ: жетон /4 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Жетон 5 балл Жетон 5балл |
Карточка Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері
байланыс: Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.» |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.7 |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



