|
Бөлім: |
Компьютерлік
Графика |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Нышанбаева Қ.К. Алиева А.Б. |
|
|
Күні: |
06.11.23ж |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Растрлық кескінерді құру және редакциялау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.2.2. Растрлық кескіндерді құру және өңдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-Растрлық кескіндерді құрады және өңдей алады. - Компьютерлік графика түрлерін ажырата алады. - Графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып өңдеуді үйренеді. -Біліп үйренгендерін қолданып практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. |
|
|
Бағалау критерийі |
Растрлық кескінді құра алады. - Растрлық кескінді өңдей алады.- Программада растрлық кескінмен жұмыс жасай алады. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасып олардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сәлемдесу» |
Мұғаліммен амандасады |
|
|
|
|
«Сұрақ-жауап» әдісін қолдана отырып, үй тапсырмасын тексеру |
Өтілген материал бойынша
берілген сұрақтарға жауап береді, ойларымен
бөліседі Ребус шешеді. |
ҚБ: Тиімді кері байланыс |
Көрсетілім |
|
Сабақтың ортасы 8мин |
Көрсетілім арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру |
Мұғалімді тыңдайды, Негізгі мәліметтерді дәптеріне жазады |
ҚБ: Тиімді кері байланыс |
Көрсетілім Жұмыс дәптері |
|
Жаңа білімді бастапқы игеру 10 мин |
«Топтық жұмыс» Оқулықты қолдана отырып, «Растрлық кескіндерді құру және редакциялау» тақырыбы бойынша дискідегі тапсырманы орындайды. |
Әр топ жауаптарын тақтаға шығып қорғайды. Жауаптарды дайын кестемен салыстырады |
ҚБ: Тиімді кері байланыс Дескриптор: 1. Растрлық кескіндерді құра алады. |
Көрсетілім Жұмыс дәптері |
|
Сергіту сәті 2 мин |
Бейнероликтен жаттығу жұмысын орындау. |
Жаттығу жұмысын орындайды |
|
Бейнеролик |
|
Практикалық тапсырма 5мин |
|
1-тапсырманы компьютерде отырып сурет салып тиісті бояйды. |
ҚБ: Табыс критерийлері бойынша өзін-өзі бағалайды. Тиімді кері байланыс Дескриптор:
|
Көрсетілім Жұмыс дәптері |
|
5мин |
Жұптық жұмыс. 2 -тапсырма
|
2-тапсырманы жұптасып орындайды Тапсырма бойынша жұптық жұмыс жасайды Жұптық талқылау жасайды |
Дескриптор: |
Көрсетілім |
|
Сабақтың соңы 4мин |
|
Оқушылар «Аллеямен» жүре, әр қадамын сұрақтарға жауап бере отырып, ағымдағы сабақтан алған білімімен қорытындылайды. |
ҚБ: Тиімді кері байланыс |
|
|
|
К Білім ағашына ілу: Түсіндім –жасыл алма, сұрағым бар- сарыалма, түсінбедім – қызыл алма. |
Сабақ бойынша өзінің іс-әрекетіне рефлексия жасайды. |
ҚБ: Тиімді кері байланыс |
Стикер |
|
Үй тапсырмасы 1мин |
Үй тапсырмасы.
|
Үй тапсырмасы шартын жұмыс дәптеріне жазып алады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Растрлық кескін құру
Растрлық кескін құру
|
Бөлім: |
Компьютерлік
Графика |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Нышанбаева Қ.К. Алиева А.Б. |
|
|
Күні: |
06.11.23ж |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Растрлық кескінерді құру және редакциялау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.2.2. Растрлық кескіндерді құру және өңдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-Растрлық кескіндерді құрады және өңдей алады. - Компьютерлік графика түрлерін ажырата алады. - Графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып өңдеуді үйренеді. -Біліп үйренгендерін қолданып практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. |
|
|
Бағалау критерийі |
Растрлық кескінді құра алады. - Растрлық кескінді өңдей алады.- Программада растрлық кескінмен жұмыс жасай алады. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасып олардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сәлемдесу» |
Мұғаліммен амандасады |
|
|
|
|
«Сұрақ-жауап» әдісін қолдана отырып, үй тапсырмасын тексеру |
Өтілген материал бойынша
берілген сұрақтарға жауап береді, ойларымен
бөліседі Ребус шешеді. |
ҚБ: Тиімді кері байланыс |
Көрсетілім |
|
Сабақтың ортасы 8мин |
Көрсетілім арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру |
Мұғалімді тыңдайды, Негізгі мәліметтерді дәптеріне жазады |
ҚБ: Тиімді кері байланыс |
Көрсетілім Жұмыс дәптері |
|
Жаңа білімді бастапқы игеру 10 мин |
«Топтық жұмыс» Оқулықты қолдана отырып, «Растрлық кескіндерді құру және редакциялау» тақырыбы бойынша дискідегі тапсырманы орындайды. |
Әр топ жауаптарын тақтаға шығып қорғайды. Жауаптарды дайын кестемен салыстырады |
ҚБ: Тиімді кері байланыс Дескриптор: 1. Растрлық кескіндерді құра алады. |
Көрсетілім Жұмыс дәптері |
|
Сергіту сәті 2 мин |
Бейнероликтен жаттығу жұмысын орындау. |
Жаттығу жұмысын орындайды |
|
Бейнеролик |
|
Практикалық тапсырма 5мин |
|
1-тапсырманы компьютерде отырып сурет салып тиісті бояйды. |
ҚБ: Табыс критерийлері бойынша өзін-өзі бағалайды. Тиімді кері байланыс Дескриптор:
|
Көрсетілім Жұмыс дәптері |
|
5мин |
Жұптық жұмыс. 2 -тапсырма
|
2-тапсырманы жұптасып орындайды Тапсырма бойынша жұптық жұмыс жасайды Жұптық талқылау жасайды |
Дескриптор: |
Көрсетілім |
|
Сабақтың соңы 4мин |
|
Оқушылар «Аллеямен» жүре, әр қадамын сұрақтарға жауап бере отырып, ағымдағы сабақтан алған білімімен қорытындылайды. |
ҚБ: Тиімді кері байланыс |
|
|
|
К Білім ағашына ілу: Түсіндім –жасыл алма, сұрағым бар- сарыалма, түсінбедім – қызыл алма. |
Сабақ бойынша өзінің іс-әрекетіне рефлексия жасайды. |
ҚБ: Тиімді кері байланыс |
Стикер |
|
Үй тапсырмасы 1мин |
Үй тапсырмасы.
|
Үй тапсырмасы шартын жұмыс дәптеріне жазып алады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз




ері
байланыс:













