|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Растрлық кескіндерді құру және өңдеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2 -растрлық кескіндерді жасау және өңдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Растрлық кескіндерді жасай алады. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Кескіндерді жасайды және өңдей алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Бірнеше кескіндерді қоса алады және өңдейді. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Өткен сабақты пысықтау 3. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Сұрақтарға жауап береді 3. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады 4. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Интербелсенді тақта /компьютер
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. «Практикада қолдану» тапсырмасы.
Дескриптор: -фигураларды пайдалана алады; -көшірмелерін жасай алады; -градусқа бұра алады.
ҚБ: смайлик /2балл/
Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Деңгейлік тапсырма
Дескриптор: (А деңгейі) -фигураларды пайдалана алады; - көшірмелерін жасай алады; -заливканы пайдалана алады; -көшірмелерін жасай алады.
(В деңгейі) -фигураларды пайдалана алады; - көшірмелерін жасай алады; -градусқа бұра алады; -мәтін енгізе алады.
(С деңгейі) -қате ақпаратты таба алады; - артық кескіндерді өшіре алады; -сәйкес түсті анықтайды; -мәтін енгізе алады.
ҚБ: смайлик 4 балл/
Сергіту сәті Экранда көрсетілген суреттер орнын есте сақтау Орны ауысқан суреттерді табу
Топтық жұмыс. 3-тапсырма. -Көрсетілген суреттерді салу үшін қандай құралдар пайдаланылды? (1-топ) -Құралдарды оның атауымен сәйкестендіру (2-топ) -Paint графикалық редакторының терезесін құрастыр және атауларын көрсет (3-топ)
Дескриптор: - графикалық редакторда қолданылған құралдарды біледі. -әр бір құралдың қызметін біледі.
ҚБ: смайлик /2балл/
4-тапсырма. Жеке жұмыс Әр бір оқушы компьютерге отырып, сұрақтарға жауап береді. (Онлайн мектеп –Растрлық суреттерді құру және өңдеу) https://onlinemektep.org/schedule/03.12.2021/lesson/ff6a1d8c-ea75-4a2f-854f-86bab37fa9ef
|
Мұғалімді тыңдайды
Командаларды жазады
1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы орындайды
Орны ауысқан суреттерді атайды
3-тапсырманы орындайды
4-тапсырманы орындайды |
смайлик 3 балл
смайлик
смайлик
|
Интербелсенді тақта /компьютер
оқулық
карточка
карточка
копьютерде сақталған сурет
Интербелсенді тақта
Үлестірме қағаздар
Компьютер, интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау |
|
стикер |
|
Үй тапсырмасы |
Сен Қазақстанның қандай танымал суретшілерін білесің? Ақпарат тауып, дәптерге әрқайсысы туралы қысқаша мәлімет жазып кел. |
|
|
|
Сабақта пайдаланылған ресурстарға сілтеме:
Презентация:
Суреттер:
https://drive.google.com/drive/folders/1-qCO0_o6d-L_i7qq9tu-m74dulF1R1y9?usp=sharing
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Растрлық кескіндерді құру және өңдеу 5-сынып
Растрлық кескіндерді құру және өңдеу 5-сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Растрлық кескіндерді құру және өңдеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2 -растрлық кескіндерді жасау және өңдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Растрлық кескіндерді жасай алады. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Кескіндерді жасайды және өңдей алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Бірнеше кескіндерді қоса алады және өңдейді. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Өткен сабақты пысықтау 3. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Сұрақтарға жауап береді 3. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады 4. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Интербелсенді тақта /компьютер
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. «Практикада қолдану» тапсырмасы.
Дескриптор: -фигураларды пайдалана алады; -көшірмелерін жасай алады; -градусқа бұра алады.
ҚБ: смайлик /2балл/
Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Деңгейлік тапсырма
Дескриптор: (А деңгейі) -фигураларды пайдалана алады; - көшірмелерін жасай алады; -заливканы пайдалана алады; -көшірмелерін жасай алады.
(В деңгейі) -фигураларды пайдалана алады; - көшірмелерін жасай алады; -градусқа бұра алады; -мәтін енгізе алады.
(С деңгейі) -қате ақпаратты таба алады; - артық кескіндерді өшіре алады; -сәйкес түсті анықтайды; -мәтін енгізе алады.
ҚБ: смайлик 4 балл/
Сергіту сәті Экранда көрсетілген суреттер орнын есте сақтау Орны ауысқан суреттерді табу
Топтық жұмыс. 3-тапсырма. -Көрсетілген суреттерді салу үшін қандай құралдар пайдаланылды? (1-топ) -Құралдарды оның атауымен сәйкестендіру (2-топ) -Paint графикалық редакторының терезесін құрастыр және атауларын көрсет (3-топ)
Дескриптор: - графикалық редакторда қолданылған құралдарды біледі. -әр бір құралдың қызметін біледі.
ҚБ: смайлик /2балл/
4-тапсырма. Жеке жұмыс Әр бір оқушы компьютерге отырып, сұрақтарға жауап береді. (Онлайн мектеп –Растрлық суреттерді құру және өңдеу) https://onlinemektep.org/schedule/03.12.2021/lesson/ff6a1d8c-ea75-4a2f-854f-86bab37fa9ef
|
Мұғалімді тыңдайды
Командаларды жазады
1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы орындайды
Орны ауысқан суреттерді атайды
3-тапсырманы орындайды
4-тапсырманы орындайды |
смайлик 3 балл
смайлик
смайлик
|
Интербелсенді тақта /компьютер
оқулық
карточка
карточка
копьютерде сақталған сурет
Интербелсенді тақта
Үлестірме қағаздар
Компьютер, интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау |
|
стикер |
|
Үй тапсырмасы |
Сен Қазақстанның қандай танымал суретшілерін білесің? Ақпарат тауып, дәптерге әрқайсысы туралы қысқаша мәлімет жазып кел. |
|
|
|
Сабақта пайдаланылған ресурстарға сілтеме:
Презентация:
Суреттер:
https://drive.google.com/drive/folders/1-qCO0_o6d-L_i7qq9tu-m74dulF1R1y9?usp=sharing
шағым қалдыра аласыз




Бәйтерек














