«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тексерілді: БЕКІТЕМІН:
ДӘІЖО Мектеп директоры
______ _______
Растрлық суреттерді өңдеу. Практикум
«Математикалық дарындылықты жетілдіру мүмкіндіктері»
тақырыбындағы апталықта 5 «В» сыныбында информатика пәнінен өткізілетін
ашық сабақтың сабақ жоспары

Пән мұғалімі: Канназарова Ф.К
2023-2024 оқу жылы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||||||||||||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Канназарова Фарида Куанышбаевна |
|||||||||||||||
|
Күні |
20.11.2023ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: 5 В |
Қатысушылар саны |
14 |
Қатыспағандар саны |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Растрлық суреттерді өңдеу. Практикум |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2 растрлық кескіндерді жасау және өңдеу; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||
|
Растрлық кесікіндерді жасай алады |
||||||||||||||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||||||||||||||
|
Коррекция, Эффекты командаларды пайдаланып, суреттерді өңдейді. |
||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||
|
Заманауи фотосуретін ескі фотосуретке айналдыру үшін түзету жұмысын орындайды |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу түгелдеу 2.Психологиялық ахуал орнату оқушыларға гүл беру арқылы бір-біріне жақсы тілектерін айтады. 3. «Флешка» әдісі топқа бөлу 1 топ- Paint.NET 2 топ- Paint Топ басшысын өздері таңдайды. 4.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Бағалау шкаласы
Өткен білімді еске түсіру Сөйлемдерді толықтыр Суретті салып болған соң __________сақтау керек. Paint батырмасын шерту_____________ командасын таңдаймыз. Ашылған терезеден ____________________ ұяшығында қай орынға сақтау керектігі________________. Файлдың атауы _______________________құжатқа атау беріп, Сақтау батырмасын басамыз.
Дескриптор: - Оқушылар сөйлемдерді толықтырып жазады. - Бос орындағы сөздерді тауып жаза біледі. |
Сабақ тақырыбы, мақсатымен танысып, өткен сабақты еске түсіріп, бүгінгі сабақта алатын білімге алдын ала анализ жасайды. Оқушылар сөйлемдерді толықтырып жазады. |
Бағалау шкаласы
ҚБ: жұлдыз /2балл/ |
Кітап қалам дәптер Қима қағаздар |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. «Танграм» әдісі Растрлық және векторлық графикалық редакторлар түрлерін дұрыс тауып, ракетаны, ұшақты дұрыс құрастыру керек. Дескриптор: - Растрлық және векторлық графикалық редакторлар түрлерін дұрыс табады; - Фигуралардағы жауаптарды ретімен қойып, ракетаны дұрыс құрастырады; - Фигуралардағы жауаптарды ретімен қойып, ұшақты дұрыс құрастырады; Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Оқулық §2.4, 44-бет, «Практикада қолдану» Сабын көпіршігін модельдеу тапсырмасы. Дескриптор: - Paint.NET редакторды іске қосады; -Тіктөртбұрыш, Құйып бояу пайдаланып, тіктөртбұрыш салады, оның ішін бояйды; -Овал батырмасын пайдаланып дөңгелек салады; -Эффекты құралын пайдаланып суретті өңдейді. ҚБ: жұлдыз /2балл/ Сергіту сәті: (көз, дене жаттығуларын жасау) 2-тапсырма. Оқулық §2.4, 46-бет, «1-тапсырма» Дескриптор: - Paint.NET редакторды іске қосады; -заманауи фотосуретін ескі фотосуретке айналдыру үшін түзету жұмысын орындайды. |
Тапсырманы орындайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
ҚБ: жұлдыз /4 балл/ ҚБ: жұлдыз /2балл/ ҚБ: жұлдыз /2балл/ |
А4 парақ Оқулық Компьютер Оқулық Компьютер |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Поезд» әдісі
1-вагонға; Бүгін не үйрендің? 2-вагонға; Бүгінгі сабақта не ұнадыма? 3- вагонға; Бүгінгі көңіл-күйің қандай болды? 4-вагонға; Басқаларға көмегің тидіма? |
Өзін-өзі бағалау. Стикерлерді ретімен поезд вагондарына жабыстырады. |
|
Стикер, А4 парақ |
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Өткен тақырып бойынша қайталау,5 тест құрастыру |
|
|
|
||||||||||||

|
Өткен білімді еске түсіру |
2 балл |
|
Топтық Практикалық жұмыс |
4 балл |
|
Жеке жұмыс |
4 балл |
|
Барлығы |
10 балл «5»- 10-9 балл «4»- 8-7 балл « 3»- 6-4 балл |
Бағалау шкаласы
|
№ |
Сынып: 5 Аты- жөні |
Өткен білімді еске түсіру |
Топтық Практикалық жұмыс |
Жеке жұмыс |
Барлығы. Балл. |
Баға |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Канназарова Фарида КуанышбаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Растрлық суреттерді өңдеу. Практикум
Тақырып бойынша 21 материал табылды
Растрлық суреттерді өңдеу. ПрактикумМатериал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспары
Бөлім Компьютерлік графика
Педагогтың аты-жөні Канназарова Фарида Куанышбаевна
Күні 20.11.2023ж
Сынып: 5 В Қатысушылар саны 14 Қатыспағандар саны
Сабақтың тақырыбы: Растрлық суреттерді өңдеу. Практикум
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.2.2.2 растрлық кескіндерді жасау және өңдеу;
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар:
Растрлық кесікіндерді жасай алады
Көптеген оқушылар:
Коррекция, Эффекты командаларды пайдаланып, суреттерді өңдейді.
Кейбір оқушылар:
Заманауи фотосуретін ескі фотосуретке айналдыру үшін түзету жұмысын орындайды
Құндылықтарға баулу • Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;
• Бір-бірін топта тыңдау,сыиластық таныту;
• Жауапкершілік;
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы 1.Оқушылармен амандасу түгелдеу 2.Психологиялық ахуал орнату оқушыларға гүл беру арқылы бір-біріне жақсы тілектерін айтады.
3. «Флешка» әдісі топқа бөлу
1 топ- Paint.NET
2 топ- Paint
Топ басшысын ө
Материалдың қысқаша нұсқасы «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Тексерілді: БЕКІТЕМІН: ДӘІЖО Мектеп директоры ______ _______
Растрлық суреттерді өңдеу. Практикум «Математикалық дарындылықты жетілдіру мүмкіндіктері» тақырыбындағы апталықта 5 «В» сыныбында информатика пәнінен өткізілетін ашық сабақтың сабақ жоспары
Пән мұғалімі: Канназарова Ф.К 2023-2024 оқу жылы
Бағалау шкаласы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














