Бөлімі:
|
3С.Жазбаша көбейту және
бөлу
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Уразова
А.С
|
Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
14.02.2023ж
|
Сыныбы: 3 а
сынып
|
Қатысушылар
саны:20
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Разрядтан аттамай екі таңбалы санды
бір таңбалы санға жазбаша бөлу.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
|
3.1.2.10 Мынадай жағдайларда: 23∙2,
123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы
санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін
қолдану.
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар: есептерді шығару әдісін
түсіндіреді.
Көптеген оқушылар: Екі/үш таңбалы санды бір
таңбалы санға көбейту және бөлу мүмкіндігі, көбейту және бөлу
тапсырмаларында есептеуді орындайды.
Кейбір оқушылар: оқулықта берілген
тапсырмаларды өз бетінше орындайды.
|
Құндылықтар:
|
Оқушыларды ұлтжандылыққа
,Отансүйгіштікке тәрбиелеу
|
Сабақ кезеңі/
Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
2
мин.
|
Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
Математика
сабағы
|
Психологиялық ахуалға берілген
жаттығуды орындап, жаңа сабаққа назар
аудару.
«Атақты тұлғалар»
тарауы бойынша «Көзінен таны» ойыны. Атақты адамдарды көзінен танып
білу керек.
|
ҚБ: Қол шапалақ
арқылы бір-бірін бағалау.
|
Сары,
қызыл,
жасыл, житондар
|
Ортасы
5 мин.
|
1-тапсырма
Әріптерді цифрлармен ауыстыр. Ол қалай құрылғанын
сен түсіндіре аласың ба?
|
Әріптерді цифрлармен ауыстырып
жазады.
Пифагор туралы
түсінік беріледі.
|
Дескриптор:
Әріптерді цифрлармен ауыстырып
жазады.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы
бір-бірін бағалау.
|
Алдыңғы білімді еске түсіру
Тапсырмалары
АКТ ресурстары Ламинат қағаздар,
маркер
|
3мин.
|
Мәтіндік есептер
Қысқаша жазылуы бойынша есептер
құрастыр
|
1-күні-21 адам
2-күні-?3 есе артық
Барлығы-? Адам
Ш:21+21х3= 21+63=84
Ж:
барлығы 84 адам
|
Дескриптор:
1.Есептің шартын жазады.
Сұрағын қояды
3.Өрнек құрады.
4.Жауабын табады.
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін
бағалау.
|
Оқылым, жазылым тапсырмалары.
|
4мин
|
Есептеу
3-тапсырма
Есепте және дұрыстығын
тексер
|
«Қар кесегі» тәсілі арқылы шығару.
32 ∙ 2
= 64
22 ∙ 4
=48
99
: 3 = 33
82
: 2 = 41
41 ∙ 2
= 82
33 ∙ 2
=66
66
: 6 = 11
88
: 4 = 22
|
Дескриптор:Өрнектің мәнін
табады.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін
бағалау.
|
ДК
экраны
3-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
Сергіту сәті
2мин
|
Музыкалық әуенмен
қимылдар.
|
|
|
https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk
|
3мин
|
«Пифагор басқатырғышы»
5-тапсырма
Көпшілікке танымал геометриялық
конструкторды әлі де «Пифагор басқатырғышы» деп атайды. Осындай
ойын әзірле. Осы және басқа да пішіндерді құрастырып
көр.
|
3 топқа әртүрлі бағыттағы
тапсырмалар.
І топ: Суреттер мен сандар
сөйлейді. Берілген суреттер мен әртүрлі сандардың қандай байланысы
бар екенін жұптайды.
ІІ топ: Берілген ресурстар
арқылы тікбұрышты параллелепипедтің моделін
құрастыру.
ІІІ топ: Қима қағаздардан
әртүрлі фигуралар берілген(пазл).Соны
құрастыру,желімдеу.
Кері
байланыс:
«СМС хабарлама» ойыны арқылы
сабақты қорытындылау
|
Дескриптор:пішіндер құрастыра
алады.
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін
бағалау.
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін
бағалау.
|
ДК
экраны
3-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері
|
Соңы 2 мин.
|
Үй тапсырмасы:
|
|
|
|
Бағалау
2мин
|
Бағалау 1-10 балл аралығында
жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары
ескеріледі.
|
|