Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу

Материал туралы қысқаша түсінік
3- СЫНЫП МАТЕМАТИКА САБАҒЫ
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы

Достық «мектеп-бөбекай- балабақша» кешені

Пәні:

математика

Бөлім:

Атақты тұлғалар

Педагогтің аты-жөні:

Балмулдина Дамира Космонавтовна

Күні:

16.02.2023

Сыныбы:3


Тақырыбы

107. Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу

Оқу мақсаты

3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу

Сабақтың мақсаты

Оқушылар мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады.


Сабақтың барысы

Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері

Педагогтің әрекеті

Амандасу

Біз сіздермен қандай бөлімді өтіп жатырмыз? (Атақты тұлғалар) Енді сендер қай болашақта қандай салада атақты болғыларын келеді.Соны ым- шарамен көрсете қойыңыз.

Сендердің сол тілектерін орындалсын.

Мына жерде әр түрлі фигуралар тұр.Солардың бірін таңдап алыңыз.

Оқушының рекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

2 минут


I.Ұйымдастыру.

Осы фигураларДАН ЕКІ ҚИЫЛЫСҚАН ЖИЫН ЖАСАЙЫҚ.

(ЭЙЛЕР Вен диаграммасын құру)

Енді осы диаграмма бойынша топқа бөлінеміз.

Сендердің үстел үстерінде кубоктын қиындылары тұр.Әр тапсырманы дұрыс орындаған сайын, кубокты құрастыра бересіңіз.Бүгін сабақта біз ерекше атақты адаммен танысамыз оның жетістіктері өте көп.Бірақ ол кім екенін білу үшін тапсырмаларды дұрыс орындаған сайын мына пазл ашыла береді.

Фигуралар таңдайды, топқа бөлінеді.



Жарайсыңдар!

Түрлі түсті фигуралар

3 минут




Қайталау

«күн түн» ойыны

23:2 12*⁴ 36:⁴ 33*⁴ 48:2 9*7 16:2 54:8 48:8 134*2 15:2


2

Тақтада бағандап кезек кезек шығып орындайды.

(орындап болғасын 1 пазл ашу, кубок құрау)

3

Топта талқылап орындау

(орындап болғасын пазл ашу, кубок құрау)

4

Қиындылардан өрнектер құрап жапсыру топпен.

(орындап болғасын 1 пазл ашу, кубок құрау)

5

Тақтада кезек-кезек орындау.

(орындап болғасын 2 пазл ашу, кубок құрау)



Есептерді шығарып келіп,дұрыстығын тексертеді.

Жауаптарын салыстырады.


Ауызша мадақтау

Дескриптор:

1. Есептерді шығарып келіп,дұрыстыығын тексертеді.

Жауаптарын салыстырады.1б


Өрнектер жазылған карточкалар

Сабақтың ортасы

2минут


Білу.

4 минут
















Сергіту сәті

Асық ат та сыйлық ал


6

Ауызша шығару

(орындап болғасын 1 пазл ашу, кубок құрау)


8

(орындап болғасын 3 пазл ашу, кубок құрау)


Теңдеуді шығару тақтада.

9

Топта талдап шығару.

А4 қағазда орындау

(орындап болғасын 3 пазл ашу, кубок құрау)





Әріптерді цифрлармен ауыстырады. Ол қалай құрылғанын анықтайды.


























ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!


Дескриптор:

1. Әріптерді цифрлармен ауыстырады. Ол қалай құрылғанын анықтайды.


















оқулық











Оқулық







































Сабақтың соңы

1 минут





1 минут

















2минут

Пазл ашылады

Мәншүк Мәметова туралы ақпарат беріледі.

Ол 1922 жылдың қазан айында  Батыс Қазақстан облысы, Орда ауданында дүниеге келді. Мәнсияның балалық шағы Қазақ КСР-да, Жасқұс деп аталатын ауылда өтті. Отбасы нашар жағдайда өмір сүрді. Әкесі – Жиенғали қоймада күзетші ретінде жұмыс істеді, ал анасы – Тойшылша бала тәрбиесімен айналысты. 

1942 жылдың 13-ші тамызында Алматыда құрылған жасақпен соғыс алаңына аттанады

Ол көз алдында қаза болған пулеметшінің «Максим» пулеметін алып, қатарласып келе жатқан фашистерді дәл көздейді. 

Мәншүк көптеген жаралы жауынгерді қорғап, медициналық көмек көрсетумен қатар, жанындағы пулеметке жабыса кететін. Ол осындай өжеттілігімен бүкіл бір ротаны жаудан құтқарып қалды. Ал, бірнеше солдатынан айырылған неміс әскері шегінуге мәжбүр болды. 

Ақыры, өжет қыздың бұл ерілігі оны пулеметші боламын деген арманына жеткізді. 1943 жылы командир Мәншүктің өтінішін орындап, алдыңғы шепке алады. Сөйтіп, Мәншүк пулеметшілер батальонына алынады. Тіпті, бөлім командиріне дейін көтеріліп, сержант атағын алды

Кері байланыс

Пирамида әдісі


Рефлексия


Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.



Үй тапсырма

сын жазады


Мадақтау сөздерін айту

Дескриптор:

1.Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.








Балдар жиынтығын қою













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
29.03.2024
174
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі