|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Айсултанова Светлана |
|||||
|
Күні |
01 03 2022ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «В» Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады. Оқушылардың басым бөлігі Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданып орындайды. Кейбір оқушылар: Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданып шығарады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданып орындайды. - разрядтық бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданып шығарады. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңберін құру Жақсы болсын бағамыз Білімнен бақыт табамыз Өнер білім көп оқып Өсе берсін санамыз Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Үй жұмысын тексеру. Топқа бөлу: I-топ II-топ III-топ Күн тобы Ай тобы Жұлдыз тобы «Пазл» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу.Сұрақ-жауап Үш топқа суреттер беріледі ,олар сол суреттерді құрастыралы.Жаңа сабағымыз ғарышпен байланысты болады. Зымыран сұрақтар: 1 Жасанды серік қашан ұшырылды? 2 Ғарышкер иттерді ата 3 Ең алғаш ғарышқа ұшқан кім? 4 Адамның айға қонуы.Алғаш кім қонды? 5 Қазақстан ғарышкерлерін ата. 1-тапсырма ҰЖ Алғашқы ғарышкерлердің ғарышқа ұшуы туралы деректерге қара.Сұраққа жауап бер. Г.С.Титов пен А.Г.Николаевтің ұшу ұзақтығын сағатпен өрнекте.Әр ұшқан сайын ұзақтығы қанша сағатқа артқан? |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. Үй тапсырмасын тексертеді. Дескриптор: Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдана алады. Алғаш рет адам баласы ғарыш айлағынан ғарышқа қалай ұшқаны туралы деректерді біледі. |
ҚБ:1-10 балл аралығында бағалау ҚБ:1-10 балл аралығы |
Оқулық №1,71 бет Слайд Ғарышкерлердің суреттері |
||
|
Сабақты ортасы |
2 – тапсырма Көбейту қалай орындалғанын қара. Жазамын.бірінші көбейткіш-23,екінші көбейткіш-4 Бірліктерді көбейтемін.3*4=12 ,бұл 1 ондық және 2 бірлік. 2 саны бірліктердің астына жазылады,ал 1 ондықты ойымда сақтаймын. Ондықтарды көбейтемін. 4*2=8 ойдағы 1 ондықты қосамыз,сонда 9 болады. Ондықтардың астына 9 санын жазамын. Жауабын оқимын: 92 3 - тапсырма ЖЖ «Қоян мен сәбіз» әдісі 36 28 25 х 2 х 3 х 3 72 84 75 72 : 2=36 84 : 3=28 75:3=25 4 - тапсырма Теңдеулерді шеш 96:4+х=257 24+х=257 х=257-24 х = 233_____ 96:4+233=257 257=257 5 - тапсырма Топтық жұмыс. Егер боялған бір бөліктің өлшемі берілген болса ,осы фигуралардың ауданы қанша болады? Саралау тапсырмасы. А) 45 · 9 = 405 В) 24 · 6 = 144 С) 11 · 1 = 11
|
Дескриптор: Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмінің қалай орындалғанын түсінеді. Дескриптор: _Өрнекті баған түрінде бағандап шығарады.Есептеу нәтижесін тексерелі. Дескриптор: Теңдеудің белгісіз мәнін таба біледі Шешуін жазады. Дескриптор: Есепті шығарады Есептің шартын құрады, шешуін шешеді, жауабын табады. |
ҚБ:1-10 балл аралығында бағалау ҚБ:1-10 балл аралығында бағалау ҚБ:1-10 балл аралығы ҚБ:1-10 балл аралығы |
Оқулық Қоян мен сәбіздің суреттері Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
«Бағалау» әдісі СМС Алғыс күніне байланысты өз алғыстарын смс арқылы жолдайды. Үйге тапсырма: №5, 71 бет |
«Бағалау» кері байланыс .Стикерге жазып ілдіреді |
«Бағалау» әдісі |
Кері байланыс парағы. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Айсултанова Светлана |
|||||
|
Күні |
01 03 2022ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «В» Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады. Оқушылардың басым бөлігі Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданып орындайды. Кейбір оқушылар: Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданып шығарады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданып орындайды. - разрядтық бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданып шығарады. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңберін құру Жақсы болсын бағамыз Білімнен бақыт табамыз Өнер білім көп оқып Өсе берсін санамыз Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Үй жұмысын тексеру. Топқа бөлу: I-топ II-топ III-топ Күн тобы Ай тобы Жұлдыз тобы «Пазл» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу.Сұрақ-жауап Үш топқа суреттер беріледі ,олар сол суреттерді құрастыралы.Жаңа сабағымыз ғарышпен байланысты болады. Зымыран сұрақтар: 1 Жасанды серік қашан ұшырылды? 2 Ғарышкер иттерді ата 3 Ең алғаш ғарышқа ұшқан кім? 4 Адамның айға қонуы.Алғаш кім қонды? 5 Қазақстан ғарышкерлерін ата. 1-тапсырма ҰЖ Алғашқы ғарышкерлердің ғарышқа ұшуы туралы деректерге қара.Сұраққа жауап бер. Г.С.Титов пен А.Г.Николаевтің ұшу ұзақтығын сағатпен өрнекте.Әр ұшқан сайын ұзақтығы қанша сағатқа артқан? |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. Үй тапсырмасын тексертеді. Дескриптор: Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдана алады. Алғаш рет адам баласы ғарыш айлағынан ғарышқа қалай ұшқаны туралы деректерді біледі. |
ҚБ:1-10 балл аралығында бағалау ҚБ:1-10 балл аралығы |
Оқулық №1,71 бет Слайд Ғарышкерлердің суреттері |
||
|
Сабақты ортасы |
2 – тапсырма Көбейту қалай орындалғанын қара. Жазамын.бірінші көбейткіш-23,екінші көбейткіш-4 Бірліктерді көбейтемін.3*4=12 ,бұл 1 ондық және 2 бірлік. 2 саны бірліктердің астына жазылады,ал 1 ондықты ойымда сақтаймын. Ондықтарды көбейтемін. 4*2=8 ойдағы 1 ондықты қосамыз,сонда 9 болады. Ондықтардың астына 9 санын жазамын. Жауабын оқимын: 92 3 - тапсырма ЖЖ «Қоян мен сәбіз» әдісі 36 28 25 х 2 х 3 х 3 72 84 75 72 : 2=36 84 : 3=28 75:3=25 4 - тапсырма Теңдеулерді шеш 96:4+х=257 24+х=257 х=257-24 х = 233_____ 96:4+233=257 257=257 5 - тапсырма Топтық жұмыс. Егер боялған бір бөліктің өлшемі берілген болса ,осы фигуралардың ауданы қанша болады? Саралау тапсырмасы. А) 45 · 9 = 405 В) 24 · 6 = 144 С) 11 · 1 = 11
|
Дескриптор: Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмінің қалай орындалғанын түсінеді. Дескриптор: _Өрнекті баған түрінде бағандап шығарады.Есептеу нәтижесін тексерелі. Дескриптор: Теңдеудің белгісіз мәнін таба біледі Шешуін жазады. Дескриптор: Есепті шығарады Есептің шартын құрады, шешуін шешеді, жауабын табады. |
ҚБ:1-10 балл аралығында бағалау ҚБ:1-10 балл аралығында бағалау ҚБ:1-10 балл аралығы ҚБ:1-10 балл аралығы |
Оқулық Қоян мен сәбіздің суреттері Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
«Бағалау» әдісі СМС Алғыс күніне байланысты өз алғыстарын смс арқылы жолдайды. Үйге тапсырма: №5, 71 бет |
«Бағалау» кері байланыс .Стикерге жазып ілдіреді |
«Бағалау» әдісі |
Кері байланыс парағы. |
||
шағым қалдыра аласыз



