Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
Мұғалімнің аты-жөні |
Муканмеджан Мадина |
Күні |
22.02.2024 |
Сынып |
3 |
Сабақтың тақырыбы |
Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.6.1.3 Жазбаша көбейту және бөлу алгаритмдерін қолдану , өрнектерді баған түрінде есептеу,теңдеулер шешу, есептер шығару. |
Сабақтың мақсаты |
Екі/үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу. Көбейту және бөлу тапсырмаларында есептеуді орындау. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 10-минут
|
-Сәлеметсіңдер ме балалар? Бүгінгі біздің тақырыбымыз «Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі». Бүгін мен сіздерді баскетбол әдісімен бағалайтын боламын. Әр дұрыс жауапқа ұрай беремін.
Жаңа сабағымызды бастамас бұрын өткен тақырыптарды қайталап алайық. Көбейтудің компоненттерін ата Бөлудің компонеттерін ата Баған түрінде көбейткен кезде ондықтың көбейтіндісі қай жерге жазылады? Бұрыштап бөлудің ережесін айт |
Тақырыппен танысады Сұрақтарға жауап береді. Болжамды жауап: көбейгіш, көбейткіш, көбейтіндінің мәні, бөлінгіш, бөлгіш, бөліндінің мәні, ондықтың астына жазылады |
Дескриптор 1.Көбейтудің компонеттерін біледі; 2.Бөлудің компоненттерін біледі; 3.Көбейтудің ережесін біледі; 4.Бөлудің ережесін біледі. |
«Алматыкітап» баспасы 2018ж. |
Сабақтың ортасы 25-минут |
1-есеп Постер қорғау -Есептерді баған түрінде шығарасыздар. Есептерді 3 оқушы шағарады. Ал қалған оқушылар есептің шығарылуын түсіндіреді. 1-топ 14*5 18*4 20:4 2-топ 64:4 75:5 13*3 3-топ 24*4 26*3 54:3 4-топ 96:6 96:8 21*4 Ұпай береді 2-есеп. Бос орынды толтыр Әр топтан 2 оқушыдан шығарылады. «Қолшатыр» әдісі
215см=… м…см 5м 90см=…см 7м 1дм=… дм 20см=…мм 240мин=… сағ 4 см 2мм=…мм 122мм=…дм…мм 4м 45см=…см Ұпай береді Сергіту сәті «Фигуралар» әдісі 3-есеп «Educaplay» платформасы 1.Тіктөртбұрыштың қабырғасы 120см, ал ені одан 3есе кем. Ені неше см? 2. 222см*4 3. 91:7= 4. 82г:2 5.Дүкенде 68кг сәбіз бар. Олардың тең жартысы сатылды. Неше кг сәбіз қалды? 6.85:5 7. 84м:4=…м 8.Музыкалық байқауға 18адамнан тұратын 3 топ барды. Барлығы неше адам барды? Ұпай береді |
Есептерді баған түрінде шығарады, шығарылуын түсіндіреді. Болжамды жауап: 70,72,5,16,15,39,96,78,18,16,12,84 Бірлікті бірліктің астына, ондықты ондықтың астына жазамыз. Есептерді шығарады. Болжамды жауап: 2м 15см, 590см, 71дм, 200мм, 4 сағ, 42мм, 12дм 2мм, 445см Сергіту сәтін орындайды Есептерді шығарады. Болжамды жауап:40см, 888см, 13, 41г, 34кг, 18, 41м, 54 адам.
|
Дескриптор 1.Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейте алады; 2.Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөле алады; 3.Есептің шығарылу жолын түсіндіре алады. Дескриптор 1.Шамаларға байланысты есептер шығара алады.
Дескриптор 1.Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейте алады; 2.Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөле алады; 3. Шамаларға байланысты есептер шығара алады; 4.Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейте алады. |
«Алматыкітап» баспасы 2018ж. Интерактивті тақта |
Сабақтың соңы
10-минут |
Кері байланыс «Торт тілімі» әдісі Есептерді шығар, амалдар ретін қой 246:2 123*3 23+(4*6) 56:4 (35+5):5*2 72:3 633^2 45+23*5 Ұпайларды санайды. Жеңімпаз топты анықтайды. Үй жұмысы 9-есеп -Осымен бүгінгі сабағымыз аяқталды. Сіздерге сабақ ұнады деген үміттемін. |
Есептерді шығарады Болжамды жауап:123,369,14,24 |
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |