|
Бөлім: |
Жазбаша көбейту және бөлу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Кенжегаринова Д.Ж |
|
|
Күні: |
22.02.24ж |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны:26 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: 114 сабақ |
Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 3 минут 4 минут |
Сәлеметсіздер ме! Сабағымызды бастамас бұрын психологиялық ахуалды туғызып алайық. «Тілек шамы» әдісі арқылы психологиялық ахуалды туғызу. Топқа бөлу: «Жарық әдісі» арқылы 3 топқа бөлу.
Ой қозғау. Өткенді еске түсіру. «Пирамида» әдісі арқылы стақандарды ретімен жинап, тақырыпты анықтау.
Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі. Сабағымыздың мақсаты: Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданатын боласыңдар. |
Психологиялық ахуал туғызады. Топқа бөлінеді. Стақандарды ретімен орналастырып, тақырыпты анықтайды. Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Формативті бағалау/ Мұғалім Ұйымдастыру Кезеңінде Белсенділік Танытқан Оқушыларды «Мадақтау Сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Тамаша! Керемет! Өте жақсы!» Дескриптор: -Стақандарды ретімен орналастырып, тақырыпты анықтайды;(1балл) ҚБ: «Бағалау парағы» Жарайсың!
|
Оқулық 73-74 бет, «Алматыкітап» баспасы 2018 жыл.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 4 минут 6 минут 4 минут 4 минут 3 минут 6 минут 4 минут 4 минут |
1-есеп. Топтық жұмыс. Кесте бойынша сұрақтарға жауап бер. Т. Әубәкіров пен А. Айымбетовтің сағатпен өлшегендегі ұшу ұзақтығы қандай? Т. Мұсабаевтың тәулікпен өлшегендегі жалпы ұшу ұзақтығы қандай? (Ноутбук әдісі)
2-есеп. Жеке жұмыс. Өрнекті баған түрінде жаз және есепте. (Парашют әдісі) 14 • 5; 64 : 4; 24 • 4; 96 : 6; 18 • 4; 26 • 3; 96:8; 75 : 5.
3-есеп. Топтық жұмыс. Есепте. Дұрыстығын тексер. (Қызықты аквариум әдісі) 14 см • 3; 222 кг • 4; 82 г : 2; 72 мм : 3; 12 кг • 5; 433 м • 2.
4-есеп. Жеке жұмыс. Теңдеулерді шеш. (Телефон әдісі) X : 9 = 45 – (18 + 12) 7 • y = 100 – 9 X + 40 = 24 • 3
Сергіту сәті (дене қимылдары)
6-есеп. А) «Қорапта болды», «қызыл бөлшектер», «көк бөлшектер», «жасыл бөлшектер» тіркестерін пайдалана отырып, сызба бойынша есеп құрастыр.
Ә) Сандық деректері мен сұрағын өзгертіп, жаңа есеп құрастыр. 7-есеп. Бос орындарды толтыр. (Leys әдісі) 215 см = [ ] м [ ] см; 5 м 90 см = [ ] см; 7 м 1 дм = [ ] дм; 20 см = [ ] мм; 240 мин = [ ] сағ; 4 см 2 мм = [ ] мм 9-есеп. Жұптық жұмыс. Теңдіктер тура болатындай тиісті жерге жақшалар қой. (Жұмыртқа ашу әдісі) a) 9 • 8 + 12 : 4 + 2 = 74 ә) 9 • 8 + 12 : 4 + 2 = 23 б) 9 • 8 + 12 : 4 + 2 = 47
|
Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді; Өрнекті баған түрінде жазып есептейді. Есептейді. Теңдеулерді шешеді. Сергіту сәті жаттығуларын орындайды; Есеп құрастырады. Бос орындарды толтырады. Теңдіктер тура болатындай тиісті жерге жақшалар қояды. |
Дескриптор: -Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді;(2балл) ҚБ: «Бағалау парағы» Дескриптор: -Өрнекті баған түрінде жазып есептейді;(1балл) ҚБ: «Бағалау парағы» Дескриптор: -есептейді және дұрыстығын тексереді;(1балл) ҚБ: «Бағалау парағы» Дескриптор: -Теңдеулерді шешеді;(2балл) ҚБ: «Бағалау парағы» Жарайсың!
Дескриптор: -Есеп құрастыра алады;(1балл) ҚБ: «Бағалау парағы» Дескриптор: -Бос орындарды толтырады;(1балл) ҚБ: «Бағалау парағы» Дескриптор: -Теңдіктер тура болатындай тиісті жерге жақшалар қояды;(1балл) ҚБ: «Бағалау парағы» |
Оқулық 73-74 бет, «Алматыкітап» баспасы 2018 жыл.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Кенжегаринова Дильназ ЖанбөбекқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі.
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі.Материал туралы қысқаша түсінік
Математика - 3 сынып, 114 сабақ
Тақырыбы: Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||























