|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаева Г.Ж |
|||||
|
Күні: |
14.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 «А » Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№-107 сабақ. Разрядтан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтайды разрядтық қосылғыштар сомасына жіктейді |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Сыныпты топқа бөлу, топ ережелерімен таныстыру Үй тапсырмасын тексеру: «СМС» әдісі арқылы 6-тапсырма 476мм = ?дм ?см ?мм 7дм 5 см =?см ?мм 1км = ?м 1м = ?см = ? мм |
Шаттық шеңберін жасайды Балалар топқа бөлінеді Үй тапсырмасын көрсетеді. тексертеді |
ҚБ «домбыра» Дескриптор; өрнектің мәнін табады. Ә өрнекке-1балл |
2-слайд
3-4 слайдтар 5-слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ Оқулық пен жұмыс 1-Тапсырма . Пифагор кестесінің құрылу ұстанымын түсіндіреді. Пифагор кестесі бүгінде көбейту кестесі ретінде белгілі. Онда цифрдың орнына грек әліпбиінің әріптері орналасқан. Әріптерді цифрлармен ауыстыр. Ол қалай құрылғанын сен түсіндіре аласың ба? Ғаламтордан грек әліпбиінің атауларын тап.
2- тапсырма. «Сиқырлы қылқалам» ойыны арқылы есепте. Дұрыстығын тексер 62:2=31 68:2=34 24:2=12 88:8=11 26:2=13 96:3=32
-
3-тапсырма. (Жұптық жұмыс) |
Оқушылар Жаңа тапсырмалар мен танысады Баған түрде есептейді |
ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Пифагор кестесімен танысады -1балл ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор: Ауышза шығарады, Баған түрде есептейді, Дұрыстығын тексерді -1б |
Оқулық
6-7 слайдтар Оқулық Жұмыс дәптер 8-слайд
|
||
|
Есепті амалдар бойынша шығар.
Ауыл мек-нен-93б ? мектеп Әр мек-тен-3 оқушы Шешуі: 1)69+93=162 (барлығы) 2)162:3=54м (69+93):3=54 м Жауабы:Олимпиадаға барлығы 54мектеп қатысты. Жұптық жұмыс: (Постер қорғау) 4,6-тапсырмалар .Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырып,оны шығар.
|
Есепті шығарады Есеп құрастырады |
ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Есепті амалдар бойынша шығарып жауабын табады-1б ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырып, оны шығарады. -1балл |
Оқулық жұмыс дәптер 9-слайд Оқулық жұмыс дәптер 10-слайд |
|||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті: «Қазақтың ою-өрнегі» |
Ұйымшылдықпен билейді |
Керемет! |
|
||
|
|
5-тапсырма. «фотрапарат» әдісі: Есепте және дұрыстығын тексер 32*2=64 41*2=82 22*4=88 33*2=66 99:3=33 66:6=11 62:2=31 88 :4=22 7-тапсырмаТеңдеуді шеш. 63:х=159-150 80*у=1000-280 63:х=9 80*у=720 Х=63:9 у=720:80 х=7 у=9 6 9=9 720=720 7*х=48:4 7*х=21 X=21:7 X=3 7*3=48:4 3=3 Қосымша тапсырма: «Сәйкестендір»:
|
Оқушылар есепті орындайды Теңдеулерді шешеді Әр араны өз үйіне апарып сәйкестендіреді. |
ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Есептеп дұрыстығын тексереді, әр есепке -1балл ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Күрделі теңдеуді жай теңдеуге айналтырып,теңдеудің шешімін табады-1б ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Араны өз үйіне апарып сәйкестендіреді, әр араға -1балл |
Оқулық 11-слайд
Оқулық, жұмыс дәптер 12-слайд 13-слайд
|
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Өткен сабақты қорытындылау: «Смайлк сұрақтары» Кері байланыс: «Роботтар»
|
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Разрядттан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу
Разрядттан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаева Г.Ж |
|||||
|
Күні: |
14.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 «А » Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№-107 сабақ. Разрядтан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтайды разрядтық қосылғыштар сомасына жіктейді |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Сыныпты топқа бөлу, топ ережелерімен таныстыру Үй тапсырмасын тексеру: «СМС» әдісі арқылы 6-тапсырма 476мм = ?дм ?см ?мм 7дм 5 см =?см ?мм 1км = ?м 1м = ?см = ? мм |
Шаттық шеңберін жасайды Балалар топқа бөлінеді Үй тапсырмасын көрсетеді. тексертеді |
ҚБ «домбыра» Дескриптор; өрнектің мәнін табады. Ә өрнекке-1балл |
2-слайд
3-4 слайдтар 5-слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ Оқулық пен жұмыс 1-Тапсырма . Пифагор кестесінің құрылу ұстанымын түсіндіреді. Пифагор кестесі бүгінде көбейту кестесі ретінде белгілі. Онда цифрдың орнына грек әліпбиінің әріптері орналасқан. Әріптерді цифрлармен ауыстыр. Ол қалай құрылғанын сен түсіндіре аласың ба? Ғаламтордан грек әліпбиінің атауларын тап.
2- тапсырма. «Сиқырлы қылқалам» ойыны арқылы есепте. Дұрыстығын тексер 62:2=31 68:2=34 24:2=12 88:8=11 26:2=13 96:3=32
-
3-тапсырма. (Жұптық жұмыс) |
Оқушылар Жаңа тапсырмалар мен танысады Баған түрде есептейді |
ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Пифагор кестесімен танысады -1балл ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор: Ауышза шығарады, Баған түрде есептейді, Дұрыстығын тексерді -1б |
Оқулық
6-7 слайдтар Оқулық Жұмыс дәптер 8-слайд
|
||
|
Есепті амалдар бойынша шығар.
Ауыл мек-нен-93б ? мектеп Әр мек-тен-3 оқушы Шешуі: 1)69+93=162 (барлығы) 2)162:3=54м (69+93):3=54 м Жауабы:Олимпиадаға барлығы 54мектеп қатысты. Жұптық жұмыс: (Постер қорғау) 4,6-тапсырмалар .Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырып,оны шығар.
|
Есепті шығарады Есеп құрастырады |
ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Есепті амалдар бойынша шығарып жауабын табады-1б ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырып, оны шығарады. -1балл |
Оқулық жұмыс дәптер 9-слайд Оқулық жұмыс дәптер 10-слайд |
|||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті: «Қазақтың ою-өрнегі» |
Ұйымшылдықпен билейді |
Керемет! |
|
||
|
|
5-тапсырма. «фотрапарат» әдісі: Есепте және дұрыстығын тексер 32*2=64 41*2=82 22*4=88 33*2=66 99:3=33 66:6=11 62:2=31 88 :4=22 7-тапсырмаТеңдеуді шеш. 63:х=159-150 80*у=1000-280 63:х=9 80*у=720 Х=63:9 у=720:80 х=7 у=9 6 9=9 720=720 7*х=48:4 7*х=21 X=21:7 X=3 7*3=48:4 3=3 Қосымша тапсырма: «Сәйкестендір»:
|
Оқушылар есепті орындайды Теңдеулерді шешеді Әр араны өз үйіне апарып сәйкестендіреді. |
ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Есептеп дұрыстығын тексереді, әр есепке -1балл ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Күрделі теңдеуді жай теңдеуге айналтырып,теңдеудің шешімін табады-1б ҚБ: «домбыра» әдісі Дескриптор; Араны өз үйіне апарып сәйкестендіреді, әр араға -1балл |
Оқулық 11-слайд
Оқулық, жұмыс дәптер 12-слайд 13-слайд
|
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Өткен сабақты қорытындылау: «Смайлк сұрақтары» Кері байланыс: «Роботтар»
|
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз






















