|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні: |
24.10.2024ж. |
|||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
25 қазан Республика күні |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Республика күнінің маңызы мен Қазақстан Республикасының тарихы туралы ақпарат беру. Оқушылардың бойына туған еліне деген құрмет пен отаншылдық құндылығын дарыту. |
|||
|
Құндылықты дамыту: |
Тәуелсіздік және отаншылдық, жасампаздық және жаңашылдық |
|||
|
Сабақтың жабдықтары |
Интерактивті тақта, компьютер, презентация, көрнекіліктер, т.б. |
|||
|
Сабақтың дәйек сөздері |
«Барымыз да, бағымыз да – тәуелсіздік» Қ.Ж.Тоқаев |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
ҚР Мемлекеттік Гимнін орындау
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Патриоттық тілек» әдісі: Мақсаты: Республика күніне арналған тілек айту арқылы Отанға деген сүйіспеншілік сезімін ояту. Сынып оқушылары шеңберге жиналып, кезекпен елімізге, халқымызға арналған тілек айтады. Мысалы, «Мен Қазақстанға бейбітшілік тілеймін», «Біздің Отанымыз гүлдене берсін» және т.б. |
Мұғаліммен амандасады. Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Гимн орындайды Шеңберге тұрады |
Интерактивті тақта, компьютер, презентация, мерекеге орай көрнекіліктер |
|
Сабақтың ортасы |
Республика күні – халқымыздың рухын көтеріп, елдігімізді нығайтатын, бірлігімізді бекемдеп, ынтымағымызды арттыратын айшықты мереке. Бұл – қазақтың сан ғасырлық мемлекеттілік дәстүрі жаңғырған күн. Бұл – бостандық үшін күрескен бабалар арманы ақиқатқа айналған күн. 1990 жылы 25 қазанда Қазақстанның Егемендігі туралы декларация қабылданды. Бұл құжат Тәуелсіздігіміздің саяси-құқықтық негізін қалыптастырды. Бір сөзбен айтсақ, Декларация – еліміздің тәуелсіздік алуына жол ашқан ақжолтай құжат. ІІ. Ақпараттық білім кезеңі Бұл кезеңде оқушыларға Қазақстан Республикасы туралы ақпараттар слайд арқылы ұсынылады.
ІІІ кезең. «Дарабоздар» жарысы кезеңі. Бұл кезеңде сыныптағы оқушылар 4 топқа бөлініп тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Топқа бөлуді 1,2,3,4 цифры жазылған қима қағаздары арқылы жүргізіледі.
Қай топ жетістіке жетсе, сол топқа диплом ұсынылады немесе «Қазақстан» тәттісін сыйлауыңызға болады.
ІV кезең. Жұмыс парағы. Бұл кезеңде оқушыларға мерекеге орай дайындалған жұмыс парақтары таратылады, сол парақты толтырып ойларымен бөліседі |
Оқушылар слайдты тамашалап, ақпараттық білім алады. Оқушылар 4 топқа бөлінеді. Жұмыс парақтарына жазады. |
Интерактивті тақта, компьютер, презентация, мерекеге орай көрнекіліктер Қима қағаздар Диплом немесе «Қазақстан» тәттілері Жұмыс парақтары |
|
Сабақтың соңы |
«Сөйлемді толықтыр» әдісі «Республика күні мен үшін...» сөйлемін толықтырады. Мысалы, Республика күні мен үшін – бұл мақтаныш пен болашаққа үміт, т.б. Мұғалім сөзі:
|
Оқушылар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Республика күні. Сабақ жоспары
Республика күні. Сабақ жоспары
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні: |
24.10.2024ж. |
|||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
25 қазан Республика күні |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Республика күнінің маңызы мен Қазақстан Республикасының тарихы туралы ақпарат беру. Оқушылардың бойына туған еліне деген құрмет пен отаншылдық құндылығын дарыту. |
|||
|
Құндылықты дамыту: |
Тәуелсіздік және отаншылдық, жасампаздық және жаңашылдық |
|||
|
Сабақтың жабдықтары |
Интерактивті тақта, компьютер, презентация, көрнекіліктер, т.б. |
|||
|
Сабақтың дәйек сөздері |
«Барымыз да, бағымыз да – тәуелсіздік» Қ.Ж.Тоқаев |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
ҚР Мемлекеттік Гимнін орындау
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Патриоттық тілек» әдісі: Мақсаты: Республика күніне арналған тілек айту арқылы Отанға деген сүйіспеншілік сезімін ояту. Сынып оқушылары шеңберге жиналып, кезекпен елімізге, халқымызға арналған тілек айтады. Мысалы, «Мен Қазақстанға бейбітшілік тілеймін», «Біздің Отанымыз гүлдене берсін» және т.б. |
Мұғаліммен амандасады. Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Гимн орындайды Шеңберге тұрады |
Интерактивті тақта, компьютер, презентация, мерекеге орай көрнекіліктер |
|
Сабақтың ортасы |
Республика күні – халқымыздың рухын көтеріп, елдігімізді нығайтатын, бірлігімізді бекемдеп, ынтымағымызды арттыратын айшықты мереке. Бұл – қазақтың сан ғасырлық мемлекеттілік дәстүрі жаңғырған күн. Бұл – бостандық үшін күрескен бабалар арманы ақиқатқа айналған күн. 1990 жылы 25 қазанда Қазақстанның Егемендігі туралы декларация қабылданды. Бұл құжат Тәуелсіздігіміздің саяси-құқықтық негізін қалыптастырды. Бір сөзбен айтсақ, Декларация – еліміздің тәуелсіздік алуына жол ашқан ақжолтай құжат. ІІ. Ақпараттық білім кезеңі Бұл кезеңде оқушыларға Қазақстан Республикасы туралы ақпараттар слайд арқылы ұсынылады.
ІІІ кезең. «Дарабоздар» жарысы кезеңі. Бұл кезеңде сыныптағы оқушылар 4 топқа бөлініп тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Топқа бөлуді 1,2,3,4 цифры жазылған қима қағаздары арқылы жүргізіледі.
Қай топ жетістіке жетсе, сол топқа диплом ұсынылады немесе «Қазақстан» тәттісін сыйлауыңызға болады.
ІV кезең. Жұмыс парағы. Бұл кезеңде оқушыларға мерекеге орай дайындалған жұмыс парақтары таратылады, сол парақты толтырып ойларымен бөліседі |
Оқушылар слайдты тамашалап, ақпараттық білім алады. Оқушылар 4 топқа бөлінеді. Жұмыс парақтарына жазады. |
Интерактивті тақта, компьютер, презентация, мерекеге орай көрнекіліктер Қима қағаздар Диплом немесе «Қазақстан» тәттілері Жұмыс парақтары |
|
Сабақтың соңы |
«Сөйлемді толықтыр» әдісі «Республика күні мен үшін...» сөйлемін толықтырады. Мысалы, Республика күні мен үшін – бұл мақтаныш пен болашаққа үміт, т.б. Мұғалім сөзі:
|
Оқушылар |
шағым қалдыра аласыз













