Материалдар / Ретпен және кері санау (1-5)
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ретпен және кері санау (1-5)

Материал туралы қысқаша түсінік
Мақсаты: 1ден- 5 ке дейн сандарды атауды, саусақпен көрсетуді, ретпен және кері санау тәртібін үйрету. Нумикон әдісі арқылы 5 ке дейін сандарды қосу амалдарын орындауға дағдыландыру.Сандардың таңбасын танып білуге үйрету. Сандардың қатарын ажырата білу қабілеттерін дамыту. Сұрақ қою және дағдыларын дамыту. Логикалық ой өрісін дамыту, ізденуге қызығушылығын артыру. Әдіс-тәсілдеі: Сұрақ –жауап, көрнекілікпен жұмыс, түсіндіру, ойын. Көрнекілік: Қарақшылар киімі, қарақшылар картасы, суреттер, қазына толы сандық т.б
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Шілде 2023
204
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні: 03.05.2023ж

Тақырыбы: Ретпен және кері санау (1-5)
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Қарапайым математикалық түсініктерін қалыптастыру.
Мақсаты: 1ден- 5 ке дейн сандарды атауды, саусақпен көрсетуді, ретпен және кері санау тәртібін үйрету. Нумикон әдісі арқылы 5 ке дейін сандарды қосу амалдарын орындауға дағдыландыру.Сандардың таңбасын танып білуге үйрету. Сандардың қатарын ажырата білу қабілеттерін дамыту. Сұрақ қою және дағдыларын дамыту. Логикалық ой өрісін дамыту, ізденуге қызығушылығын артыру.
Әдіс-тәсілдеі: Сұрақ –жауап, көрнекілікпен жұмыс, түсіндіру, ойын.

Көрнекілік: Қарақшылар киімі, қарақшылар картасы, суреттер, қазына толы сандық т.б


Оқу қызыметі бөлімдері

Педагогтың іс-әрекеті

Баланың іс-әрекеті

Мотивациялық - қозғаушылық

Сәлемдесу.

Қане келген қонақтармен сәлемдесейік.

Үлкендермен қалай сәлемдесеміз ?

Бүгінгі көңіл күйің жақсыма ?

Онда сабағымызды бастайық.


-Сәлеметсіздер ме!


-Иә, Жақсы




Ұйымдастыру

шылық ізденістік


































Бүгін біздің сабағымыз ерекше болайын деп тұр. Біз бүгін сабағымызды қарақшылар обырызында өтеміз. Біз қарақшы болып қазынаны іздейміз. Қазына жету үшін бізге не керек ?

-Жарайсың! Ол үшін бізге қарақшылардың қалпағы мен картасы керек.

Картада бізге қазынаға қалай жету керек екені көрсетілген. Біз қазынаға жету үшін көптеген тапсырмаларды орындауымыз керек екен.

Тапсырмаларды орындауға дайынсың ба?

Тапсырмаларды орындау үшін біз картада берілген белгілер арқылы тапсырманы іздейміз.


Қане 1- тапсырманы іздейік қайда жасырынған екен. Картамызға қарайық.


  1. Тапсырманы іздейік.

-Жарайсың !

Енді тапсырмамызды орындайық.

1-тапсырма: « Сандарды сәкестендіру»

Берілген сандарды атап, санап сәйкестендіру.



-Жарайсың 1-тапсырманы өте жақсы орындап шықтың. Саған қарақшыларды жалаушасын беремін сен картаңа жабыстырып қой. Бұл тапсырманы орындалды дегенді білдіреді.

Енді келесі тапсырманы іздейік.

-Жарайсың !


2-тапсырма: «Санды лабиринт»

Бала орындықтарда берілген сандарды кері санау арқылы жіпті орап біріктіріп лабиринт жасап шығу.


  • Жарайсың! 2 жалаушаңды алып картаңа жабыстырып қой

Ары қарай 3-тапсырманы іздейік.

-Жарайсың!

3- тапсырмада сергіту сәті берілген екен. Қане бой жазып сергіп алайық.


Сергіту сәті:

Суретте берілген іс-әрекетті қайталау.



-Жарайсың сергіп алсақ ары қарай іздеуді жалғастырайық. Жалаушаңды картаңа жабыстырып қой.

4-тапсырманың қайда екенін іздейік.


4-тапсырма: «Жұмыртқа ашу»


Жұмыртқаны ашып ішіндегі берілген тапсырмаларды орындау.


  • Жарайсың! Жалаушаңды картаға жабыстырайық.

Ал енді картамызға қарайық барлық тапсырмалар орындалды ма?


Тапсырмаларды орындап біттік енді қазына толы сандықты іздейік. Қане сен өзің сандықта іздеші.

-Жарайсың сандықтың ішінде не бар екен.

Қазынамызды қонақтарымызбен бөлісейік.







-Қарақшы қалпағы





-Иә дайынмын.




Картаға қарап 1-тапсыррманың жасырынған жерін іздейді.








Бағытталған жолдармен жүріп тапсырманы іздеп табады.



Бала берілген сандарды атап, санап сәйкестендіреді.






Жалаушаны алып картаға жабыстырады.


Картадан келесі тапсырманы іздейді.

Бағытталған жолмен 2-тапсырманы іздеп табады.


Тапсырманы орындап шығады.




  1. Тапсырманың жалаушасын жабыстырады.

Бағытталған жолмен 3-тапсырманы табады.








Орнынан тұрып

педагогтың көмегімен іс-қайталайды.







Жалаушаны картаға жабыстырып, бағытталған жолмен тапсырманы іздейді.



Тапсырманы орындайды.



4ші жалаушасын картаға жабыстырады.


-Иә, орындалды.


Бөлмеден қазына салынған сандықты іздеп табады.


-Гауһар тастармен, алтын тиын,құмыра бар екен.


Қонақтарға алтын манеталарды таратады.

Рефлексиялық түзетушілік

-Жарайсың бүгінгі сабақ саған ұнадыма?

Ұнаса мына фотоапаратта берілген смайликтер арқылы бүгінгі сабағымызды бағала.

Ал мен саған бүгінгі сабағыңа мына сағатпен 5 деген баға қоямын.

Ал біздің сабағымызды қонақтарымыз қалай бағалайды екен. Құрметті қонақтар мына берілген айфон смартфоны арқылы бүгінгі сабақа өз пікірлеріңізді жаза кетіңіздер.

Бүгінгі сабағымыз аяқталды.

Сау болыңыздар!



-Иә, ұнады.

Фотаапаратта берілген

смайликтер арқылы сабақты бағалайды.


Қонақтармен,педагогпен қоштасады.

-Сау болыңыздар!



Күтілетін нәтиже:

Біледі: 1ден- 5 ке дейн сандарды атауды, саусақпен көрсетуді, ретпен және кері санау тәртібін.

Игереді: Сандардың таңбасын тануды.

Меңгереді: Нумикон әдісі арқылы 5 ке дейін сандарды қосу амалдарын орындауды.






Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!