|
Бөлім |
Роботтардың жарысы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робо-сумо |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.4 – объектіні табу үшін ультрадыбыстық датчикті пайдалану; 5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Робо-сумо жарысының негізгі талаптарын біледі. робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады Сумо күресі мен робо-сумо жарысының байланысын тұсіндіреді |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Үй тапсырмасын тексеру «Genially» платформасы арқылы 3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 4.Жаңа тақырыпқа шолу.
Сумо-жапондардың ұлттық күресі. Күрестің бұл түрінде салмағы өте ауыр балуандар кілемге шығады. Күрес ережесі бойынша, балуан қарсыласын кілемнің сыртына ығыстырып шығаруы керек. Кімнің бойы ұзын, салмағы ауыр болса, соның жеңіске жету мүмкіндігі көп болады. Робо-сумо жарысының да негізгі талабы –осы. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Жарайсың! Керемет! |
Слайд Интербелсенді тақта merge cube https://app.genially.com/editor/67bc50f53a0965096f0fd163 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Робот қарсыласын шеңбердің қара сызығынан ығыстырып, өзі шеңбер ішінде қалуы тиіс. Робо-сумо жарысының негізгі талаптары:
Роботқа қойылатын талаптар: 1.Робот дербес болуы керек. 2.Ең үлкен болғанда роботтың ені-25 см, ұзындығы-25см., биіктігі 25 см бола алады. 3.Роботтың салмағы 1кг-нан аспауы керек. 4.Жарыс кезінде роботтың көлемі мен салмағы өзгермеуі тиіс. Робот орындайтын іс-әрекет реті:
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Екі топ роботтарын алаңда жүргізеді.
Жұптық жұмыс. 2-тапсырма. Оқулық "Талдап, салыстырайық" тапсырмасы
Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Оқулық, «Дәптерге орындайық» |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Дескриптор:Программаны қоса алады Робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады Программаны роботқа жалғайды Роботты қозғалтады және сынақтан өткізеді Қателерді түзетеді және жетілдіреді 5 балл Дескриптор: Кегель-ринг өтетін алаң мен Робо-сумо өтетін алаңды салыстырады Айырмашылықтары мен ұқсастықтарын табады А4 қағазында жазып, толық көрсете алады 3 балл Дескриптор: Робо-сумода ультрадыбыстық датчиктің қолданылу себебін анықтайды Робо-сумода түс датчиктің қолданылу себебін анықтайды 2 балл |
Интербелсенді тақта компьютер Робот Компьютер А4 қағаз Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: PowerPoint арқылы
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
«Үй тапсырмасы», 101-бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Робо-сумо, 5-сынып
Робо-сумо, 5-сынып
|
Бөлім |
Роботтардың жарысы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робо-сумо |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.4 – объектіні табу үшін ультрадыбыстық датчикті пайдалану; 5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Робо-сумо жарысының негізгі талаптарын біледі. робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады Сумо күресі мен робо-сумо жарысының байланысын тұсіндіреді |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Үй тапсырмасын тексеру «Genially» платформасы арқылы 3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 4.Жаңа тақырыпқа шолу.
Сумо-жапондардың ұлттық күресі. Күрестің бұл түрінде салмағы өте ауыр балуандар кілемге шығады. Күрес ережесі бойынша, балуан қарсыласын кілемнің сыртына ығыстырып шығаруы керек. Кімнің бойы ұзын, салмағы ауыр болса, соның жеңіске жету мүмкіндігі көп болады. Робо-сумо жарысының да негізгі талабы –осы. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Жарайсың! Керемет! |
Слайд Интербелсенді тақта merge cube https://app.genially.com/editor/67bc50f53a0965096f0fd163 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Робот қарсыласын шеңбердің қара сызығынан ығыстырып, өзі шеңбер ішінде қалуы тиіс. Робо-сумо жарысының негізгі талаптары:
Роботқа қойылатын талаптар: 1.Робот дербес болуы керек. 2.Ең үлкен болғанда роботтың ені-25 см, ұзындығы-25см., биіктігі 25 см бола алады. 3.Роботтың салмағы 1кг-нан аспауы керек. 4.Жарыс кезінде роботтың көлемі мен салмағы өзгермеуі тиіс. Робот орындайтын іс-әрекет реті:
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Екі топ роботтарын алаңда жүргізеді.
Жұптық жұмыс. 2-тапсырма. Оқулық "Талдап, салыстырайық" тапсырмасы
Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Оқулық, «Дәптерге орындайық» |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Дескриптор:Программаны қоса алады Робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады Программаны роботқа жалғайды Роботты қозғалтады және сынақтан өткізеді Қателерді түзетеді және жетілдіреді 5 балл Дескриптор: Кегель-ринг өтетін алаң мен Робо-сумо өтетін алаңды салыстырады Айырмашылықтары мен ұқсастықтарын табады А4 қағазында жазып, толық көрсете алады 3 балл Дескриптор: Робо-сумода ультрадыбыстық датчиктің қолданылу себебін анықтайды Робо-сумода түс датчиктің қолданылу себебін анықтайды 2 балл |
Интербелсенді тақта компьютер Робот Компьютер А4 қағаз Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: PowerPoint арқылы
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
«Үй тапсырмасы», 101-бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















