|
Бөлім: |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: "Атадан қалған асыл мұра", "Атақты тұлғалар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Джанзакова А.Д |
|
|
Күні: |
13.03.2026 |
|
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
"Робот-тазартқыш" жасау (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.2.1 Робот қозғалысын ұйымдастыру үшін циклді пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Робот қозғалысын ұйымдастыру үшін циклды пайдалануды меңгереді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушымен амандасу,көңіл күйін сұрау Өткенді қайталау “Сенімді ақпаратты анықта” әдісі
1.Циклдік алгоритм – белгілі бір сан, рет немесе берілген шарт орындалғанша қайталанатын әрекетті сипаттау. — Дұрыс 2.WordPad және Word мәтіндік редакторларының мүмкіндіктері бірдей. — Қате (Word-тың мүмкіндіктері әлдеқайда көп) 3.Санау режимі роботтың іс-әрекетін белгілі бір санда қайталау үшін қолданылады. — Дұрыс 4.Кітаптарды, журналдарды, газеттерді және т.б. оқығанда, біз сызбаларға, фотосуреттерге, схемаларға назар аудармаймыз. — Қате (Керісінше, олар ақпаратты қабылдауға көмектеседі) 5.Мәтіндік редакторда жолды ерекшелеу үшін жолдың сол жағын тінтуірдің сол жағымен басады. — Дұрыс 6.Scratch пен Lego Mindstorms EV3 бағдарламасындағы циклдік блоктар қызметі ұқсайды. — Дұрыс |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орынын тексереді Оқушы сұрақтарға жауап беріп,сенімді ақпараттарды анықтайды |
Мұғалім оқушының сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
||
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
тапсырманы орындайды Блоктардың қызметін Венн диаграммасы бойынша салыстырады Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды. Дескрипторлар: - тұжырымдардың қайсы ақиқат, қайсы жалған екенін анықтайды -суретке қарап талдау жүргізеді - интерактивті тапсырмаларды орындайды Сергіту жаттығуларын орындайды - суретті бояйды |
Мұғалім оқушыны сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды Мақтау |
Оқулық, презентация Жұмыс парағы ЖИ https://wordwall.net/resource/88211473 https://wordwall.net/resource/88210700 |
||
|
Сабақтын соңы
|
Үй тапсырмасы:
Рефлексия. |
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Робот-тазартқыш" жасау
|
Бөлім: |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: "Атадан қалған асыл мұра", "Атақты тұлғалар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Джанзакова А.Д |
|
|
Күні: |
13.03.2026 |
|
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
"Робот-тазартқыш" жасау (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.2.1 Робот қозғалысын ұйымдастыру үшін циклді пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Робот қозғалысын ұйымдастыру үшін циклды пайдалануды меңгереді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушымен амандасу,көңіл күйін сұрау Өткенді қайталау “Сенімді ақпаратты анықта” әдісі
1.Циклдік алгоритм – белгілі бір сан, рет немесе берілген шарт орындалғанша қайталанатын әрекетті сипаттау. — Дұрыс 2.WordPad және Word мәтіндік редакторларының мүмкіндіктері бірдей. — Қате (Word-тың мүмкіндіктері әлдеқайда көп) 3.Санау режимі роботтың іс-әрекетін белгілі бір санда қайталау үшін қолданылады. — Дұрыс 4.Кітаптарды, журналдарды, газеттерді және т.б. оқығанда, біз сызбаларға, фотосуреттерге, схемаларға назар аудармаймыз. — Қате (Керісінше, олар ақпаратты қабылдауға көмектеседі) 5.Мәтіндік редакторда жолды ерекшелеу үшін жолдың сол жағын тінтуірдің сол жағымен басады. — Дұрыс 6.Scratch пен Lego Mindstorms EV3 бағдарламасындағы циклдік блоктар қызметі ұқсайды. — Дұрыс |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орынын тексереді Оқушы сұрақтарға жауап беріп,сенімді ақпараттарды анықтайды |
Мұғалім оқушының сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
||
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
тапсырманы орындайды Блоктардың қызметін Венн диаграммасы бойынша салыстырады Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды. Дескрипторлар: - тұжырымдардың қайсы ақиқат, қайсы жалған екенін анықтайды -суретке қарап талдау жүргізеді - интерактивті тапсырмаларды орындайды Сергіту жаттығуларын орындайды - суретті бояйды |
Мұғалім оқушыны сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды Мақтау |
Оқулық, презентация Жұмыс парағы ЖИ https://wordwall.net/resource/88211473 https://wordwall.net/resource/88210700 |
||
|
Сабақтын соңы
|
Үй тапсырмасы:
Рефлексия. |
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз








