Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: информатика Сабақ: №1 |
Мектеп: ЖОББ Совхоз МБ |
|||||||
|
Күні: |
||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Робот техникасы курсына кіріспе: Робот техникасының негіздері, пайдалану салалары, түрлері. |
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Робот техникасы тарихын меңгеру, роботты қолдану ортасын айқындау, болашақта роботты құрастыру жолдарын меңгеру. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
|
Робот техникасы негіздерін түсінеді, «робот» ұғымымен танысады, роботтардың түрлерін және пайдалану салаларын зерттейді. |
|||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
|
«Робот» терминінің мағынасын анықтап, механиканың дамуы және адамзаттың техникалық жетістіктері қандай екенін біледі. |
|||||||
|
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
|
Робот техникасы негіздерін, техникасының түрлерін оның ішіндегі LEGO MINDSTORMS EV3Education топтамасымен танысады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: |
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
|
Робот,датчик,оператор, LEGO, MINDSTORMS EV3Education топтамасы . |
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
1. Робот дегеніміз не? 2. Робот техникасы дегеніміз не? 3. Роботтар не үшін қажет? |
||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? «РОБОТ» сөзін естіген кезде сіздің ойыңызда қандай бейне пайда болады? |
||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||
|
Жазу үшін ойға салу: Тұрмыста роботтардың қолданылуы, роботтың жұмыс принциптері |
||||||||
|
Робот техникасы негіздерін, техникасының түрлерін оның ішіндегі LEGO MINDSTORMS EV3Education топтамасы туралы дәптерге түртіп алу. |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Робот техникасының тарихы және болашағы. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы Кіріспе бөлім: 7 мин
|
І.Ұйымдастыру кезеңі:
«Шаттық шеңбері» арқылы оқушылармен таныстық ахуалын орнату. |
ЖОО-да интербелсенді әдістерді қолдану Алм-2013 |
||||||
|
Ортасы Негізгі бөлім: 10 мин «Миға шабуыл»
Топтық жұмыс 15 мин
|
Мұғалім әрекеті Жаңа тақырыпты демонстрациялау (робот туралы бейне көрсетілім) Жаңа тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға түрткі сұрақ қоямын.
(Постер қорғау бейнекөрсетілімнен көрген видеоға байланысты постер жасап, қорғау, талдау) |
Оқушы әрекеті Робот техникасы тарихын түсініп алады. Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. Топқа берілген үлестірмелер арқылы бірігеді. Бірлесе отырып, постер жасайды. 1-топ: Робот техникасының тарихы. 2-топ: Робот техникасының болашағы. 3-топ: Робот бейнесі |
Интербелсенді тақта, плакат, маркер Белгілермен бағалау Өзара бағалау |
|||||
|
Аяқталуы Қорытынды бөлім Жұптық жұмыс 10 мин |
«Робот суретін салу» сайысын ұйымдастыру.
|
Роботтың бейнесін салады. |
Плакат, маркер Критериалды бағалау |
|||||
|
Кері байланыс 2 мин |
ББҮ кестесін толтыру |
Білемін? Білдім? Үйренгім келеді? |
үлестірмелер |
|||||
|
Үйге тапсырма |
|
Робот техникасындағы компьютерлік ғылымдар |
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
А –деңгейіндегі оқушыларға жетелеу сұрақтарын қолдану. С-деңгейдегі оқушыларға Роботты құрастыру үшін қызығушылығын арттыратын тапсырмалар беру |
Тақырыпты критерий бойынша бағалату |
Физика, бейнелеу пәндерімен байланыста |
||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Робот техникасының негіздері, пайдалану салалары, түрлері. (6-сынып)
Робот техникасының негіздері, пайдалану салалары, түрлері. (6-сынып)
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: информатика Сабақ: №1 |
Мектеп: ЖОББ Совхоз МБ |
|||||||
|
Күні: |
||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Робот техникасы курсына кіріспе: Робот техникасының негіздері, пайдалану салалары, түрлері. |
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Робот техникасы тарихын меңгеру, роботты қолдану ортасын айқындау, болашақта роботты құрастыру жолдарын меңгеру. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
|
Робот техникасы негіздерін түсінеді, «робот» ұғымымен танысады, роботтардың түрлерін және пайдалану салаларын зерттейді. |
|||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
|
«Робот» терминінің мағынасын анықтап, механиканың дамуы және адамзаттың техникалық жетістіктері қандай екенін біледі. |
|||||||
|
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
|
Робот техникасы негіздерін, техникасының түрлерін оның ішіндегі LEGO MINDSTORMS EV3Education топтамасымен танысады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: |
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
|
Робот,датчик,оператор, LEGO, MINDSTORMS EV3Education топтамасы . |
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
1. Робот дегеніміз не? 2. Робот техникасы дегеніміз не? 3. Роботтар не үшін қажет? |
||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? «РОБОТ» сөзін естіген кезде сіздің ойыңызда қандай бейне пайда болады? |
||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||
|
Жазу үшін ойға салу: Тұрмыста роботтардың қолданылуы, роботтың жұмыс принциптері |
||||||||
|
Робот техникасы негіздерін, техникасының түрлерін оның ішіндегі LEGO MINDSTORMS EV3Education топтамасы туралы дәптерге түртіп алу. |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Робот техникасының тарихы және болашағы. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы Кіріспе бөлім: 7 мин
|
І.Ұйымдастыру кезеңі:
«Шаттық шеңбері» арқылы оқушылармен таныстық ахуалын орнату. |
ЖОО-да интербелсенді әдістерді қолдану Алм-2013 |
||||||
|
Ортасы Негізгі бөлім: 10 мин «Миға шабуыл»
Топтық жұмыс 15 мин
|
Мұғалім әрекеті Жаңа тақырыпты демонстрациялау (робот туралы бейне көрсетілім) Жаңа тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға түрткі сұрақ қоямын.
(Постер қорғау бейнекөрсетілімнен көрген видеоға байланысты постер жасап, қорғау, талдау) |
Оқушы әрекеті Робот техникасы тарихын түсініп алады. Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. Топқа берілген үлестірмелер арқылы бірігеді. Бірлесе отырып, постер жасайды. 1-топ: Робот техникасының тарихы. 2-топ: Робот техникасының болашағы. 3-топ: Робот бейнесі |
Интербелсенді тақта, плакат, маркер Белгілермен бағалау Өзара бағалау |
|||||
|
Аяқталуы Қорытынды бөлім Жұптық жұмыс 10 мин |
«Робот суретін салу» сайысын ұйымдастыру.
|
Роботтың бейнесін салады. |
Плакат, маркер Критериалды бағалау |
|||||
|
Кері байланыс 2 мин |
ББҮ кестесін толтыру |
Білемін? Білдім? Үйренгім келеді? |
үлестірмелер |
|||||
|
Үйге тапсырма |
|
Робот техникасындағы компьютерлік ғылымдар |
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
А –деңгейіндегі оқушыларға жетелеу сұрақтарын қолдану. С-деңгейдегі оқушыларға Роботты құрастыру үшін қызығушылығын арттыратын тапсырмалар беру |
Тақырыпты критерий бойынша бағалату |
Физика, бейнелеу пәндерімен байланыста |
||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз
















