|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шораева Сымбат |
|||
|
Күні |
13.01.2025 |
|||
|
Сынып 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робот түрлері және оларды қолдану. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 робот анықтамасын тұжырымдау; 5.3.4.2 Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Робот анықтамасын тұжырымдайды Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіреді |
|||
|
Заң мен тәртіп құндылығы |
• Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негіздерін білу. • Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Мен Роботпын» Оқушылар әр түрлі роботтардың дауысын салып, өздерінің көңіл – күйлерін сипаттайдыы. Мысалы: Менің есімім-Жанат. Менің көңіл күйім тамаша! т.с.с оқушылар бір-бірден айтып шығады. Топқа бөлу Роботтар арқылы бөліну Оқушылар мұғалімнің қолынан Робот таңдау арқылы топтарға бөлінеді
3.«Доп лақтыру әдісі» үй тапсырмасын қайталау Мұғалім доп лақтырып сұрақ қояды. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді Безье қисығы? Суреттерді қандай бағыттарға бұруға болады? Растрлық суреттерді өңдеуге болама? Суреттерді қағазға қалай басып шығарамыз? |
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар көңіл күйлерін роботтың дауысымен сипаттайды. 2. Роботтар арқылы топ болады. 3. Доп лақтыру әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ»
Робот макеттері Доп |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Топтық жұмыс 1- тапсырма «Кластер» әдісі Әр топқа тапсырма ұсынылады, берілген тапсырма бойынша өз ойларын параққа жазып, ойларын ортаға салады
2 – тапсырма «Көшіңмен талқыла» әдісі Жұптасып талқылап , роботтардың қасиеттерінің ақиқат немесе жалған екендігін анықтайды
Компьютермен жұмыс Практикум. Жеке жұмыс 3- тапсырма
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Робот деген не? «Сергіту сәті» «Биші робот» Оқушылар орындарынан тұрып Робот биін билейді 4-тапсырма. Сабақты бекіту «3 D карточка» берілген тапсырманы
орындайды. |
Мұғалімді тыңдайды Жаңа тақырыпқа байланысты видео қарайды 1-тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Роботтың түрлерін
жазады 2 балл Дескриптор: Роботтардың қасиеттерін ақиқат немесе жалған екендігін анықтайды 2 балл Дескриптор: Роботты қолдануға қажетті қандай программа бар екенін қолданылатынын айтады 2 балл Дескриптор Сұраққа жауап береді Дескриптор:
2 балл |
https://youtu.be/yhggw3htzdQ?si=JJ8MC88Z2_27Yx_B
Презентация
А-4 парақшасы, маркер,стикер А-4 парақшасы, маркер,стикер Оқулық, диск, жұмыс дәптер
презентация Компьютер, оқулық Таратпа қағаз |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс: «Сөйлемді аяқта»
10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
Берілен параққа оқушылар бүгінгі сабақ туралы өз ойларын жазады |
Жалпы балл-10 |
Таратпа қағаз |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Робот түрлері және оларды қолдану
Робот түрлері және оларды қолдану
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шораева Сымбат |
|||
|
Күні |
13.01.2025 |
|||
|
Сынып 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робот түрлері және оларды қолдану. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 робот анықтамасын тұжырымдау; 5.3.4.2 Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Робот анықтамасын тұжырымдайды Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіреді |
|||
|
Заң мен тәртіп құндылығы |
• Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негіздерін білу. • Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Мен Роботпын» Оқушылар әр түрлі роботтардың дауысын салып, өздерінің көңіл – күйлерін сипаттайдыы. Мысалы: Менің есімім-Жанат. Менің көңіл күйім тамаша! т.с.с оқушылар бір-бірден айтып шығады. Топқа бөлу Роботтар арқылы бөліну Оқушылар мұғалімнің қолынан Робот таңдау арқылы топтарға бөлінеді
3.«Доп лақтыру әдісі» үй тапсырмасын қайталау Мұғалім доп лақтырып сұрақ қояды. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді Безье қисығы? Суреттерді қандай бағыттарға бұруға болады? Растрлық суреттерді өңдеуге болама? Суреттерді қағазға қалай басып шығарамыз? |
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар көңіл күйлерін роботтың дауысымен сипаттайды. 2. Роботтар арқылы топ болады. 3. Доп лақтыру әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ»
Робот макеттері Доп |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Топтық жұмыс 1- тапсырма «Кластер» әдісі Әр топқа тапсырма ұсынылады, берілген тапсырма бойынша өз ойларын параққа жазып, ойларын ортаға салады
2 – тапсырма «Көшіңмен талқыла» әдісі Жұптасып талқылап , роботтардың қасиеттерінің ақиқат немесе жалған екендігін анықтайды
Компьютермен жұмыс Практикум. Жеке жұмыс 3- тапсырма
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Робот деген не? «Сергіту сәті» «Биші робот» Оқушылар орындарынан тұрып Робот биін билейді 4-тапсырма. Сабақты бекіту «3 D карточка» берілген тапсырманы
орындайды. |
Мұғалімді тыңдайды Жаңа тақырыпқа байланысты видео қарайды 1-тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Роботтың түрлерін
жазады 2 балл Дескриптор: Роботтардың қасиеттерін ақиқат немесе жалған екендігін анықтайды 2 балл Дескриптор: Роботты қолдануға қажетті қандай программа бар екенін қолданылатынын айтады 2 балл Дескриптор Сұраққа жауап береді Дескриптор:
2 балл |
https://youtu.be/yhggw3htzdQ?si=JJ8MC88Z2_27Yx_B
Презентация
А-4 парақшасы, маркер,стикер А-4 парақшасы, маркер,стикер Оқулық, диск, жұмыс дәптер
презентация Компьютер, оқулық Таратпа қағаз |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс: «Сөйлемді аяқта»
10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
Берілен параққа оқушылар бүгінгі сабақ туралы өз ойларын жазады |
Жалпы балл-10 |
Таратпа қағаз |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз























